Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Някой виждал ли е такава фреза?

    Забрави за това зъбно,при нарязването което е било със сигурност на фреза,някой е проспал сметките за делителният апарат.Трябвало е да използва лира и се е замотал във сметките.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #32
      От: Някой виждал ли е такава фреза?

      Колега gaberov, моля ти се да престанеш със спама в моята тема. Помоли някой модератор да направи нова, то е ясно, че си тръгнал по трънлив път и ще ти трябва помощ и напътствия. В отделна тема ще е по-прегледно, а и по полезно на някой с твоите проблеми.

      За колелото - забрави!
      Вече ти предложих решение - валидно е до утре, само до тогава мога да го запазя. Така че помисли.

      Поздрави и дано не ми се обадиш

      Коментар


      • #33
        От: Някой виждал ли е такава фреза?

        Към кой модератор да се обърна да ми премести постовете ?

        Коментар


        • #34
          От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

          Айде отделени са темите.

          Коментар


          • #35
            От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

            Това със зъбното колело ме срази. Няма такова изпълнение. Варианти няколко-някой си е играл да реже зъбно колело само за да може да може да покаже налични комплект колела примерно при някаква инвентаризация или ги е правил, за да ги продаде на няколко като комплект. И в двата случая е било с ясното съзнание, че това няма да се ползва абсолютно никога.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #36
              От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

              Така ти изглежда мазилната уредба на струга в оригинално състояние . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1176.jpg
Прегледи:1
Размер:526.3 КБ
ID:5809298Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1177.jpg
Прегледи:1
Размер:466.5 КБ
ID:5809297Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1178.jpg
Прегледи:1
Размер:608.3 КБ
ID:5809296Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1179.jpg
Прегледи:1
Размер:551.7 КБ
ID:5809295 Това е оцеляло в лирата на единя в другия е и по малко . По принцип такова колело като твойто се получава като се объркат или сметките или модула . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1182.jpg
Прегледи:1
Размер:533.5 КБ
ID:5809294
              Последно редактирано от sek.1; 21-02-19, 06:14.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #37
                От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                Има таблици виждам в на снимките, ако се сетиш снимай тях ,ако не като дойда на първи аз ще си ги снимам, като ми ги покажеш. Живо ме интересува как трябва да изглежда липсващата част. Защото без нея цялата супортна кутия се превръща в една ръчка с която мога само да го движа напред назад ръчно..

                Коментар


                • #38
                  От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                  Първоначално публикуван от gaberov Преглед на мнение
                  Има таблици виждам в на снимките, ако се сетиш снимай тях ,ако не като дойда на първи аз ще си ги снимам, като ми ги покажеш. Живо ме интересува как трябва да изглежда липсващата част. Защото без нея цялата супортна кутия се превръща в една ръчка с която мога само да го движа напред назад ръчно..
                  Ще ти я снимам днес и таблицата и включващия стержен .
                  Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                  ЧччшшшЪт !!!
                  Спокойно гледам ударили са му бан компетентните органи
                  Последно редактирано от sek.1; 21-02-19, 07:31.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #39
                    От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Айде отделени са темите.
                    Благодаря, голЯм сладур си

                    Ся вече може да си коментираме на воля, а аз да намеря време да посвърша нещо по фрезата и да си пиша в моята тема

                    Тук по темата, според мен нещата оттук насетне зависям изцяло от видяното при Станьо, евентуално и от снетите там схемички, размери, чертежчета. Струга не е много тормозен каточели - поне от вида на много добре изглеждащата скоростна кутия и лъскави паралели. Но идва момента с липсата на части и евентуално изработването има. Тези машини са достатъчно прости, че да може да се изработи всеки един детайл по тях, естествено най-добре от истински модел, а не с нагаждане. Аз бих се притеснил от шпинделните лагери/втулки и състоянието им. Съдейки по чистата скоростна кутя, може да са наред. Но и съдейки от типа на окачването на шпиндела бих проверил първо това. Прави се, колегата от Разлог за който си говорехме има опит. Ако се наложи му пиши.
                    Аз замислайки се, си направих една камара части за моя и една голяма част събрах от вече бракувани или неработещи машини като моята. Но си е мъка с търсенето на части и документация. Особено със зъбните колела - е вече официално имам всичките 12 колела + 3-4 допълнителни от нещо си със същия модул но различни зъби от тези на лирата. Но намирането им, преработката и изработката е дЪЪъълъг процес изпълнен с много търпение.

                    Но Илия, няма да се даваш. Ще стане, стига да имаш желание. Колко обаче ще ти струва накрая никой немож да каже, но пък ако имаш желание и го подкараш, а в последствие и се научиш да работиш на него както би следвало, ще може и някой лев да ти изкара или поне бири и мезета от приятели и комшии

                    Коментар


                    • #40
                      От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                      Много ви благодаря колеги за отговорите, незнаете, колко ми помагате. Колегата Станьо е човека, който ще върне този струг към светлите му младини, за сега не намирам другаде изобщо съществуващ такъв струг, камоли в работно и без липси състояние. Той един път да тръгне, като хората ще направя аз бицепси и предмишници с тия тежки лостове и ръчки
                      Към Sek_1 ако от складираните ви Ц5-ци, като моя се продават части с удоволствие бих си купил каквото ми липсва та от всичките да зглобиме един работещ. Безкрайно съм благодарен за помощта поздрави!

                      Относно мазилната уредба даже незнаех, че има такъв разпределител при мен го няма направо него с всичките тръбички, които са излизали от него. Много се съмнявам, че и маслената помпата не работи като гледам как е драна и бита явно е сваляна ремонтирана с неизвестен успех и ако не са успели да я оправят изобщо не са си правили труда да монтират обратно разпределителя с тръбичките.. ей мордари бе как може да има такива хора значи, аз като видя, че нещо не ми е наред по дадена машина или изобщо с всичко съм така не мога да спя. Как може да има такива сасипници незнам.
                      Последно редактирано от gaberov; 21-02-19, 07:59.

                      Коментар


                      • #41
                        От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                        Маслената помпа е абсолютно елементарна 2 зъбни колелца и е важно машината да е сфазована правилно за да работи помпата . Имам един такъв С 5 който навремето му е повдигната кутията и задното седло за да мотаят на него бобини за трансформатори ще погледна в него какво е останало . През годините съм раздал много оборудване за Ц 5 такъв като твоя имаше за малко Добри от Плевен sparow и той за малко да се обеси и си купи С 11 На него му дадох читави люнети . Може да ми е оцеляла планшайба ама не съм сигурен .
                        Последно редактирано от sek.1; 21-02-19, 08:16.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #42
                          От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                          Това са таблиците и включващия стержен . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1203.jpg
Прегледи:2
Размер:257.4 КБ
ID:5809324Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1201.jpg
Прегледи:1
Размер:473.9 КБ
ID:5809325Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1191.jpg
Прегледи:1
Размер:344.1 КБ
ID:5809326Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1190.jpg
Прегледи:1
Размер:265.8 КБ
ID:5809327
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #43
                            От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                            Форума пак е изял снимките . Ако може пак модератора да ги оправи щото са таблици .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #44
                              От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                              До колкото разбирам от втората табелка, за милиметрови резби с ми нужни колела с 50,60,65,66,70,75,80,90,100 и 127 зъба така ли ? За модулни 42,55,65,70,72,75,80,90,97,126 зъба и за цолови 50,65,90,100 зъба олеле майко това са много колела...

                              Коментар


                              • #45
                                От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                                Първоначално публикуван от gaberov Преглед на мнение
                                До колкото разбирам от втората табелка, за милиметрови резби с ми нужни колела с 50,60,65,66,70,75,80,90,100 и 127 зъба така ли ? За модулни 42,55,65,70,72,75,80,90,97,126 зъба и за цолови 50,65,90,100 зъба олеле майко това са много колела...

                                Еми даа, ама ти модулни няма да правиш. За метрични ще ти трябват всички. Много тъпото при тия стругове е, че винта е с цолова резба 4 навивики в цол. От там за цолова резба имаш 5 пъти повече стъпки с една наредена лира (зъбни колела). Така, че не е много рационално, съдейки че живеем от метричната страна на света, но уви...
                                Габеров - сглоби всичко дето си разглобил, вземи 2 кондензатора да пуснеш мотора на 1 фаза и проба проба. Така като гледам "устройството" за включване на смохода не е нещо да се изпаметиш сложнотия. Ще се направи или временно ще зацепиш на нещо си твоя. И почваш проби. Извърташ си на ръка една втулка за паразитната ос на лирата, сглобяваш и пробваш самохода. Ако работи що-годе точно и нормално, го разпилявай целия и го стегни като хората, ако не 1500-1800кг х 0.35лв и приключваш драмата с едни малко пари назад, но с научен урок

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X