Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Някой виждал ли е такава фреза?

    Записах си телефона ти, ако не ми излезе нещо по рано на 01 март ще идвам към София ще ти звънна да видим дали ще може да ги видя. Между временно ако можеш да щракнеш по една снимка на табелките ще е много полезно, и да намериш из тия заводи някой останал паспорт поне какъв набор от зъбни колела ми трябва.. или някаква идея каде да търся документация за тоя дядо. Имам лошото чувство, че съм си купил купчина старо желязо.. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_861667284175806.jpeg
Прегледи:1
Размер:93.3 КБ
ID:5809243Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_1042423225964659.jpeg
Прегледи:1
Размер:126.4 КБ
ID:5809244Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_2037746536341421.jpeg
Прегледи:1
Размер:113.2 КБ
ID:5809242Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_420914762003726.jpeg
Прегледи:1
Размер:108.1 КБ
ID:5809246Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_340484019901771.jpeg
Прегледи:1
Размер:110.8 КБ
ID:5809247
    Така изглежда под капака изхода на маслената помпа е счупен и всички тръбички по които е телко масло да смазва лагерите ги няма... Трябва и това да видя на работещ струг за да направя нови маслени магистрали, ако изобщо помпата работи..

    Коментар


    • #17
      От: Някой виждал ли е такава фреза?

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      аз ако трябва да работя на такъв на третия ден ще се обеся над него


      Виш сЯ. И аз искам чисто нов C11MB на 2000мм РМЦ, ама е 48 000лв. без ДДС.
      Ако имам толкова пари за струг, то той ще е с ЦПУ и ще му намеря работа за 3 смени и ще ми вади пари. Ама за гаража и домашната работилничка немога да си позволя 40+ годишен C11 за 5к. лв за да си правя шпилки, гайки, втулки и тръбички.
      Ти си вадиш хляба с това, но все пак невиждам какво толкова мразиш у Ц5, че да се бесиш над него и аз съм поработвал на Ц11 - да по приятен е за работа, ама чак разликата да си струва бесенето


      п. п. Оспамихте ми темата

      Коментар


      • #18
        От: Някой виждал ли е такава фреза?

        Ако не успееш с трифазния ще помогнем да го пуснеш на монофазен.
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • #19
          От: Някой виждал ли е такава фреза?

          Не е лошо да имам резервен вариант, ето това е мотора хубавото е че на табелката се чете всичко. Лошото е, че няма клемна дъска няма нищо, кои са краищата на намотките, кое е начало кое край не се знае... Имаме 6 стърчащи кабела..Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_358456598083546.jpeg
Прегледи:1
Размер:89.8 КБ
ID:5809255Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_548806915605697.jpeg
Прегледи:1
Размер:93.7 КБ
ID:5809256

          Коментар


          • #20
            От: Някой виждал ли е такава фреза?

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            Виш сЯ. И аз искам чисто нов C11MB на 2000мм РМЦ, ама е 48 000лв. без ДДС.
            Ако имам толкова пари за струг, то той ще е с ЦПУ и ще му намеря работа за 3 смени и ще ми вади пари. Ама за гаража и домашната работилничка немога да си позволя 40+ годишен C11 за 5к. лв за да си правя шпилки, гайки, втулки и тръбички.
            Ти си вадиш хляба с това, но все пак невиждам какво толкова мразиш у Ц5, че да се бесиш над него и аз съм поработвал на Ц11 - да по приятен е за работа, ама чак разликата да си струва бесенето


            п. п. Оспамихте ми темата
            С5 не е лош струг но като всички машини от по старото поколение са по тегави за работа и управление . Това не е фатално ако работиш рядко и главно за себе си но като ти се наложи да работиш дълго време разбираш колко е важен бързия ход и лекотата на лостовете за управление . Превключвателя на супортната кутия на С 11 е разработка на ЗММ София и е патентован . През този живот са ми изпадали няколко чисто нови С 11 МТ като на най скъпия му искаха 8 бона с цялата окомплектовка а беше само изваден от съндъка и вързан към тока . Моя на времето също го взех практически нов . Има и чиста психология аз съм почнал на С 10 и С 11 а ортака който е набор 1950 година като видя навремето петиците при мен в УП оцъкли очи и каза че мен на такъв ме учиха на занаят през 1966 в Ловеч . Горе едната петица е набор на априлския пленум 1956 година Като им кажа на студентите коя година са машините повечето смятат че са набори на дядовците им Работят на музейни експонати с историческа стойност За спама нищо не е добре че Гагич още не се е добрал до нашия свещен технически раздел
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #21
              От: Някой виждал ли е такава фреза?

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              За спама нищо не е добре че Гагич още не се е добрал до нашия свещен технически раздел
              ЧччшшшЪт !!!

              По темата 100% съм съгласен с казаното от теб

              Коментар


              • #22
                От: Някой виждал ли е такава фреза?

                Първоначално публикуван от gaberov Преглед на мнение
                кое е начало кое край не се знае... Имаме 6 стърчащи кабела..
                Един мултицет, шесте кабела нагоре, избираш си един и му търсиш другарчето!! И така още един път , получаваш три двойки! По един от трите в обща точка а другите три на трите фази.

                Коментар


                • #23
                  От: Някой виждал ли е такава фреза?

                  Според мен двигателят е пренавиван.
                  И държа да отбележа, че съм пръв на опашката за рециклиране на машина от Ванката!
                  В миналото ще остане, каквито сме били...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Някой виждал ли е такава фреза?

                    Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                    Според мен двигателят е пренавиван.
                    И държа да отбележа, че съм пръв на опашката за рециклиране на машина от Ванката!
                    Даа 100% е пренавиван. Това е мотор от по-новите Ц5 като на моя.

                    Аа Емо разберете се с Петър, така или иначе, докато си купя портален шлайф или фреза ще мине време

                    Коментар


                    • #25
                      От: Някой виждал ли е такава фреза?

                      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                      Даа 100% е пренавиван. Това е мотор от по-новите Ц5 като на моя.

                      Аа Емо разберете се с Петър, така или иначе, докато си купя портален шлайф или фреза ще мине време
                      Него ще го извикам да подреди цеха!
                      В миналото ще остане, каквито сме били...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Някой виждал ли е такава фреза?

                        ААА риба сте яли... . Нищо не подреждам.Давам моя ред при Ванката за Ча ша кафенце с мляко...
                        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                        Ат.Буров.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Някой виждал ли е такава фреза?

                          Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                          ААА риба сте яли... . Нищо не подреждам.Давам моя ред при Ванката за Ча ша кафенце с мляко...
                          Горе при мен какъв ред настана това лято от 4 цеха трябва всичко да събера в 2
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Някой виждал ли е такава фреза?

                            Ц5 е много стара машина. Това спор няма. Баща ми е работил навремето на такъв, като е започвал работа в тогавашния "Завод 12" веднага след техникума. Тех. документация да предположим, че от някъде може и да изпадне. Обаче части за тия антики ако се счупи нещо...въобще не си представям от къде могат да се намерят. Това, че по съвременните стандарти това вече не се води пълноценен струг, също е така-но пък и вече никой не купува такава машина, за да уплътнява 6-7 часа (някой пъти повече) работен ден на нея.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Някой виждал ли е такава фреза?

                              ЗММ Враца са ми правили части за универсален струг, ЗММ Сливен и те евентуално могат да помогнат ако е тяхно производство.
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар


                              • #30
                                От: Някой виждал ли е такава фреза?

                                Здравейте колеги днес си поиграх с лирата и зъбните колела, които имам. Ето няколко снимки на възможни комбинации по запознатите ако може да кажат има ли някоя правилна сред тях..
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_368792340383886.jpeg
Прегледи:1
Размер:177.5 КБ
ID:5809275Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_242013400012911.jpeg
Прегледи:1
Размер:155.8 КБ
ID:5809276Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_2290268277670414.jpeg
Прегледи:1
Размер:184.2 КБ
ID:5809277Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_322945315003275.jpeg
Прегледи:1
Размер:210.6 КБ
ID:5809278Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_247049039567931.jpeg
Прегледи:1
Размер:210.9 КБ
ID:5809279
                                Има обаче един проблем с 127 зъбното колело има един странен зъб и не може да премине през него... Възможно ли е да се препили или да го отпиша това колело ?
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_289835375024749.jpeg
Прегледи:1
Размер:153.9 КБ
ID:5809280
                                Отделно си поиграх и свалих супортната кутия за да видя дали всичко е наред вътре и да я почистя.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_781628198869566.jpeg
Прегледи:1
Размер:207.6 КБ
ID:5809281Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_770711803298698.jpeg
Прегледи:1
Размер:195.4 КБ
ID:5809282Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_363023387893928.jpeg
Прегледи:1
Размер:258.3 КБ
ID:5809283
                                И последно не намеря ли тази липсваща част ми е спукана работата и не мога да използвам самоходите.. много моля ако някой може да помогне да я намерим от някъде..
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_2140754242866372.jpeg
Прегледи:1
Размер:84.5 КБ
ID:5809284
                                Преправено е така но не върши никаква работя..Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_2125104140900977.jpeg
Прегледи:2
Размер:127.3 КБ
ID:5809285Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_1122728811218862.jpeg
Прегледи:2
Размер:97.3 КБ
ID:5809286Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_342099156645910.jpeg
Прегледи:2
Размер:79.7 КБ
ID:5809287

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X