Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за неясни афтърмаркет намеси от предишен собственик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси за неясни афтърмаркет намеси от предишен собственик

    Здравейте,

    Нов собственик съм на Nissan X-trail T31 2.0dci и по колата има няколко мистериозни екстри, които не знам какво представляват:

    1. Малко прозрачно бутонче, което като се натисне свети червено и от някъде се чува леко жужене (като ел. антена например) - https://i.imgur.com/iZej63i.jpg

    2. Някакъв сензор монтиран под централната конзола - https://i.imgur.com/Pngr3Lh.jpg

    3. От дясно на двигателя има допълнително монтирана печка, но вътре никъде няма контролен панел...

    И някой има ли потребителско ръководство на български или английски? Благодаря на отзовалите се

  • #2
    От: Въпроси за неясни афтърмаркет намеси от предишен собственик

    А сети ли се да погледнеш дали копчето, сензора и печката при двигателя не са една обща система (например жуженето да идва от печката, когато натиснеш бутона)?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Въпроси за неясни афтърмаркет намеси от предишен собственик

      Да, май ще се окаже, че копчето е за печката. Работи дори, когато не е на контакт (както би трябвало да се връзват печките) и освен жужене започва да се чува и клокочене на течност, а сензорът предполагам е температурен. Довечера ще тествам на студен двигател. Колко бързо загряват печките - 1-2мин.?

      Коментар


      • #4
        От: Въпроси за неясни афтърмаркет намеси от предишен собственик

        Печки има много видове, някъде двайсетина са само по-големите производители без да се броят китайците. У нас са известни само Вебасто...просто защото те най-често се вграждат като заводски из творенията на немския автопром. В действителност листата с марки и модели е много по-дълга, но повечето са афтърмаркет. Огледай за някакъв надпис, ще е по-лесно.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Въпроси за неясни афтърмаркет намеси от предишен собственик

          Така, копчето определено е за печката. Днес, на абсолютно студен и незапален двигател го пуснах - последва около 1 мин. жужене и клокочене, явно горивна помпа пълни печката с дизел. После печката си завъртя вентилатора, който вероятно е разбит, защото на всеки оборот тропаше и се засилваше постепенно. След още минута въртеше доста шумно, но печката започна да пуши и мирише на изгоряло и я спрях. Топлина така и не излезе от парното. Етикет с модела на печката не се вижда отгоре, като кача колата на подемник ще разгледам пак. Самите печки обслужват ли се периодично по някакъв начин, тази последните 3 години със сигурност не е пускана?

          Коментар


          • #6
            От: Въпроси за неясни афтърмаркет намеси от предишен собственик

            Цъкаш бутона на загасен двигател и отиваш да гледаш дали печката шуми. Ако да - за нея е.

            За загравянето - според зависи. Но на загасен студен мотор и 15 минути работа на печката би трябвало да духа топло директно при запалване. А и ако инсталацията на печката е пълна - между 5тата и 10тата минута ще запали вентилатора за да стопли купето.

            Коментар


            • #7
              От: Въпроси за неясни афтърмаркет намеси от предишен собственик

              Първоначално публикуван от machine Преглед на мнение
              Здравейте,

              Нов собственик съм на Nissan X-trail T31 2.0dci и по колата има няколко мистериозни екстри, които не знам какво представляват:....
              И как така я придоби тая кола без да видиш предишния собственик???Не ,че не може де ,ама поне пред нотариуса си трябва.А за печката -пробвай да качиш някоя снимка.

              Коментар


              • #8
                От: Въпроси за неясни афтърмаркет намеси от предишен собственик

                Мога ли да помоля за подробни снимки на печката, ако е видима, защото имам същият модел и мисля това лято да го оборудвам и аз с печка. Интересно ми е местоположението и организацията на тръбите.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпроси за неясни афтърмаркет намеси от предишен собственик

                  Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                  И как така я придоби тая кола без да видиш предишния собственик???Не ,че не може де ,ама поне пред нотариуса си трябва.А за печката -пробвай да качиш някоя снимка.
                  Ти нисань, каран от 'талянска пенсьонерка за от село до фризьорката и обратно не си ли виждал?
                  Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпроси за неясни афтърмаркет намеси от предишен собственик

                    От Италия с афтърмаркет печка? Съмнява ме малко. Тия изпълнения ги правят по Швабията предимно.
                    Относно качеството нещата са според зависи, но вечна такава няма. Всичките се развалят, рано или късно. Най-често рано.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпроси за неясни афтърмаркет намеси от предишен собственик

                      От Швейцария е внесена преди около 3 години, със собственика и тук прекарах почти цял ден и той наистина беше пенсионер на 65 години Изобщо не знаеше, че има печка докато не го питах за нея при огледа. Сутринта пак я пробвах, пак почна да излиза пушек и да тропа и пак не посмях да я оставя за дълго. По обед ще се опитам да я снимам отгоре и отдолу. Алекс, между другото твоята има ли AUX в жабката или под подлакътника, навсякъде пишат, че имали, но не намирам?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпроси за неясни афтърмаркет намеси от предишен собственик

                        Ами и моята няма Aux. Мисля, че на този модел Aux-a и USB-то е в подлакътника, НО само за плеъра с навигацията или поне с това впечатление останах, докато четях.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпроси за неясни афтърмаркет намеси от предишен собственик

                          Моята е с навигацията и няма AUX, може би го слагат след фейслифта... Иначе печката се оказа някаква водна на Eberspächer, точния модел не е ясен, защото отгоре мога да снимам само гърнето. Тия дни ще сменям масло и ще снимам подробно инсталацията отдолу. Ето няколко снимки на гърнето и видимото окабеляване - https://www.dropbox.com/sh/uogftfubg...Q2adFDTXa?dl=0

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X