Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki Samurai 1.3 проблем с работата на двигателя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Suzuki Samurai 1.3 проблем с работата на двигателя

    Здравейте колеги.
    Баща ми притежава един Samurai 1.3 1994 г. и от известно време има проблем с работата на двигателя, като не може да установи какво е.
    Последно е установил, че не се подава искра на 1-ви и 4-ти цилиндър.
    Всичко е започнало, когато колата е спускана по инерция, след което е сложена на скорост, следователно е поела твърдо, придърпала е и двигателя е заработил супер зле. Харчи 100 на 100 в момента. Колата има газ, която е моноинжекция.
    Сменени са свещи, кабели на свещи, дистрибуторна капачка, палец. Сменен е ангренажен комплект, като е направена правилна центровка.
    Човека се е притеснил, защото вече даде много пари, за тези части, както и някои други неща, покрай този проблем, но не намира решение.

    Моля, ако има някой запознат, с тези коли, с вероятния проблем, да ни насочи къде да гледаме, защото в Благоевград не знаем при кой да идем и до сега все удряме на камък.

    Много благодаря в аванс.

  • #2
    От: Suzuki Samurai 1.3 проблем с работата на двигателя

    Това палене по 12 волтов баир, преди или след смяната на ангренажа става!?
    мисля, да зема а се замисля...

    Коментар


    • #3
      От: Suzuki Samurai 1.3 проблем с работата на двигателя

      Преди смяната.

      Коментар


      • #4
        От: Suzuki Samurai 1.3 проблем с работата на двигателя

        Компресия на всеки цилиндър мерена ли е?

        Коментар


        • #5
          От: Suzuki Samurai 1.3 проблем с работата на двигателя

          Като сте свалили стария ангренаж дали е бил на белези? Иначе нещата отиват не прескочили зъбчета и покривени клапанчета.
          После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

          Коментар


          • #6
            От: Suzuki Samurai 1.3 проблем с работата на двигателя

            Мерена е компресия. На всички е еднаква около 10. На белези е била, аз не съм присъствал. Това си мислехме, че е проблема, но уви не. Каква може да е другата причина на 1-ви и 4-ти цилиндър да няма искра? Датчика в делкото не е сменяван, възможно ли е да е той и как се тествах

            Коментар


            • #7
              От: Suzuki Samurai 1.3 проблем с работата на двигателя

              При сменени свещи, кабели, капачка и палец, няма причина да няма искра в два от цилиндрите. Хванете една работеща свещ с кабела и и я местете по всички гнезда на капачката. Може да се окаже менте части.

              Коментар


              • #8
                От: Suzuki Samurai 1.3 проблем с работата на двигателя

                Първоначално публикуван от swetlioo Преглед на мнение
                Мерена е компресия. На всички е еднаква около 10. На белези е била, аз не съм присъствал. Това си мислехме, че е проблема, но уви не. Каква може да е другата причина на 1-ви и 4-ти цилиндър да няма искра? Датчика в делкото не е сменяван, възможно ли е да е той и как се тествах
                По добре да бяха тествали херметичност.
                Тези "10", ако са постигнати с отворен дросел,изключено гориво,развити свещи,зареден акумулатор и изправен стартер са си направо зле при положение че мотора е със степен на сгъстяване 9.5.
                Подкрепям предположението за причинен пропуск през клапаните. Не вярвам в проблема с искрата при всичко сменено по високоволтовата верига,а и проверката е банално елементарна и за всеки гаражен гайкажия.

                Коментар


                • #9
                  От: Suzuki Samurai 1.3 проблем с работата на двигателя

                  Не съм присъствал на ремонтите, това което знам, е това което ми е казал бащата.
                  Той е на 100% сигурен, че няма прескочил зъб и ударен клапан. Гледали са я, как ся гледали и тествали не знам.
                  Казваше ми нещо за комутатора, който може да създава ядове, но са му казали, че тогава няма изобщо да пали. А тя пали от раз, но работи лошо и харчи 100 на 100, по негови думи. Другото което го съмнява, е въпросният датчик в делкото. Аз живея далеч от мястото където живее той, а и не знам как се тества принципно.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Suzuki Samurai 1.3 проблем с работата на двигателя

                    Първоначално публикуван от swetlioo Преглед на мнение
                    Не съм присъствал на ремонтите, това което знам, е това което ми е казал бащата.
                    Той е на 100% сигурен, че няма прескочил зъб и ударен клапан. Гледали са я, как ся гледали и тествали не знам.
                    Казваше ми нещо за комутатора, който може да създава ядове, но са му казали, че тогава няма изобщо да пали. А тя пали от раз, но работи лошо и харчи 100 на 100, по негови думи. Другото което го съмнява, е въпросният датчик в делкото. Аз живея далеч от мястото където живее той, а и не знам как се тества принципно.
                    При неработещи два цилиндъра разхода е.............
                    Да не са объркали реда на запалване ...........

                    Коментар


                    • #11
                      От: Suzuki Samurai 1.3 проблем с работата на двигателя

                      Разменете кабелите на капачката

                      1-ви на мястото на 4-ти

                      2-ри на мястото на 3-ти

                      реглаж на делкото
                      Suzuki samurai sj 413 jx gsm.0897876505 Ямбол

                      www.youtube.com /ASK Yambol 4x4 extreme

                      Коментар


                      • #12
                        От: Suzuki Samurai 1.3 проблем с работата на двигателя

                        Оказало се е компютър.
                        Някой има ли представа ремонтира ли се? Кой може да ХО ремонтира и има ли смисъл.
                        До колкото знам, вече е бил ремонтиран веднъж, но не знам какво точно.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Suzuki Samurai 1.3 проблем с работата на двигателя

                          http://www.oemotorsport.com/ Ползвал съм услугите му, доста е в час с електрониката на автомобилите.
                          Suzuki Samurai SJ80
                          Suzuki Samurai SJ80
                          Toyota LC 70

                          Коментар


                          • #14
                            От: Suzuki Samurai 1.3 проблем с работата на двигателя

                            Тези "10" са под лимита, който е 12kg/cm3. Аз отварях мотора при 10,5-11 и буталата видимо "хлопаха" в цилиндрите. Идеалния максимум по книга е 14...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X