Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помпа за кладенец

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Помпа за кладенец

    Засега ме устройва, щото водата от кладенеца ще се ползва за домашните животни и поливане

    Коментар


    • #32
      От: Помпа за кладенец

      Първоначално публикуван от silma Преглед на мнение
      Засега ме устройва, щото водата от кладенеца ще се ползва за домашните животни и поливане
      Щом те устройва и сметката за ток - ти си човека .
      Имам две три "види" захвърлени на сметището , щото са хубави и не текат от всякъде.

      Коментар


      • #33
        От: Помпа за кладенец

        0,6 кубика на час е постижение, което към днешна дата май само Видите останаха да го могат. Това чудо е работило и горило ток час и половина, за да изпомпи 1 кубик вода. Ужас!
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #34
          От: Помпа за кладенец

          С 2,2 kW монофазна помпа, от 90 метра вадя около 4м3 на час, марката е Ловара.
          УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

          Коментар


          • #35
            От: Помпа за кладенец

            Час и половина за 1тон вода изпомпана от този кладенец е многоооо време и то с тази мощност на помпата и много голям разход на ток.Тази помпа не е с такова предназначение,а бибото е технология от времето на Москвич 408.
            По напред във форума един колега точно те попита за какво ти трябва помпата и ти даде съвет.Е този колега разбира от тази материя и се занимава професионално с нея и от подписа му личи,а и го познавам лично.След него куп лакардии се написаха за разни хидрофори и биба.
            Аз също се занимавам с това но по-рядко и ще ти дам един пример от моя опит.Ежекторна помпа с мощност 2,2KW подобие на Видата изпомпваше вода от кладенц с дълбочина около 12 м и захранваше пръскачки в двор като създаваше напор 1,5 бара при работещи пръскачки.Сменихме я с потопяема многостъпална помпа с мощност 700вата от известна марка и тя постигна напор от 4бара при работещи пръскачки.Работи вече 12 години като се ползва и за водоснабдяване в жилището. Избора на помпа не е проста работа,колкото изглежда отстрани
            " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

            Коментар


            • #36
              От: Помпа за кладенец

              При ежекторната има загуби, една сондажка върши същото по-добре с разход на ток наполовина.

              Коментар


              • #37
                От: Помпа за кладенец

                Здравейте, трябва ми помпа, която ще ползвам само за поливане или източване, когато се налага за кладенец. Кладенецът е дълбок 6,2 м. диаметър - около един м. В момента има вода 80 см, но през около 2 години се пълни до горе и ми се е налагало да го източвам. Купих си потопяема помпа, която при високо ниво на водата работи, но при сегашното отказа. Между другото дворът над кладенебза е с денивелация и ще се полива на около 10 - 15 метра нагоре. Чета тук, че не трябва да е вибрационна помпата. Какво бихте ми препоръчали - марка, модел?

                Коментар


                • #38
                  От: Помпа за кладенец

                  Здравейте, трябва ми помпа, която ще ползвам само за поливане или източване, когато се налага за кладенец. Кладенецът е дълбок 6,2 м. диаметър - около един м. В момента има вода 80 см, но през около 2 години се пълни до горе и ми се е налагало да го източвам. Купих си потопяема помпа, която при високо ниво на водата работи, но при сегашното отказа. Между другото дворът над кладенебза е с денивелация и ще се полива на около 10 - 15 метра нагоре. Чета тук, че не трябва да е вибрационна помпата. Какво бихте ми препоръчали - марка, модел?

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X