Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помпа за кладенец

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помпа за кладенец

    Здравейте колеги, моля за мнение. Относно водоснабдяване на къщата с вода от кладенец, който е та 150м. От къщата с денивелация около 5м. Та въпроса ми е имали такава помпа, която да се справи с това разтояние. Благодаря ви.

  • #2
    От: Помпа за кладенец

    Помпи има всякакви, ще се намери и за теб. Само не ми е ясно какво е "който е та 150м. От къщата с денивелация около 5м."
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      От: Помпа за кладенец

      Вместо Н е чукнал Т. Едно до друго са на клавиатурата.Борето

      Коментар


      • #4
        От: Помпа за кладенец

        Имах предвид, че кладенеца е на 150м. От къщата и е на 5м. По ниско от нея. Съсед ми предлага помпа вида"5" уш щяла да се справи с това разтояние и денивелация.

        Коментар


        • #5
          От: Помпа за кладенец

          Каква е идеята-само да отведеш водата до къщата с гола помпа,или да се свърже с водопровода? Ако е второто,ти трябва хидрофорна система. Каква е дълбочината на кладенеца и какво ниво на водата държи?
          088пет722пет99
          http://www.hydropompi.com/

          Коментар


          • #6
            От: Помпа за кладенец

            Помпи има с напор над 500 метра. Т.е. това не ти е проблем. Проблем е цялата система за водоснабдяване да се изчисли и събере така, че да работи като единна система. Което вече не е толкова лесно и ти трябва специалист. Има сметки, трябва да се защити системата от хидравличен удар.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Помпа за кладенец

              http://vipom.ru/bg/search_pump2900.shtml?q1=875

              Коментар


              • #8
                От: Помпа за кладенец

                Да разбирам 150м от кладенеца до къщата и 5м денивилация на трасето. Колко е дълбок кладенеца, на колко е водата? Мяташ една потопяема помпа и един хидрофор в къщата с буферен съд, и връзваш към водопровода. Вече май има инверторни помпи, които могат да спестят хидрофора, ама не съм толкова запознат. Не съм се занимавал с това от 15 години поне. Тия помпи Вида по-добре ги прескочете.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #9
                  От: Помпа за кладенец

                  Кладенеца е с дълбочина 5м. Водният стълб около 1м. В най голямата суша

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помпа за кладенец

                    Идеята ми е да отведа водата до къщата. Няма да я включвам във водопровода на къщата. До миналото лято от кладенеца с малко бибо пълнех един тон пластмасов съд и с ремаркето до къщата прекарвах водата, затова искам вече чрез помпа дали хидрофори или тип "вида" примерно да отведа водата до къщата като по някакъв начин да преодолея 150м. Вертикално разтояние с денивелация 5м. Като подчертавам къщата е на по високо ниво от кладенеца

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помпа за кладенец

                      Аз три пъти го четох и стигнах до извода, че кладенеца е 150 метра дълбок.

                      Едно хидрофорче от Райдер...нещо виж там 750-800 вата да е мотора и да е на 1 цол тръба.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помпа за кладенец

                        Писах вече че кладенеца е 5м. Дълбок с вода в него в най критичните месеци е 1 м.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помпа за кладенец

                          Не ти трябва хидрофор,а само помпа. Гледай на табелата да има около 40-50м. стълб и си ти. В кладенеца пусни полипропилен,а от помпата към къщата може и маркуч да сложиш.Не е лошо да монтираш и един ел.поплавък,който да прекъсва захранването към помпата,за да не обезвъздушаваш всеки път като дръпнеш всичката вода.
                          088пет722пет99
                          http://www.hydropompi.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помпа за кладенец

                            Важен и е дебита на кладенеца. И колко вода на час примерно трябва да се вади и какво, ще се прави с водата, ще има ли пръскала, или ще се полива гравитачно. Иначе помпа тип бибо с поплавък според мен.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помпа за кладенец

                              В най голямата суша пълна наведнъж до към 800-1000лтр. Идеята ми е да напълня един съд от 1000лтр. И следващото пълнене ще бъде след няколко дни, когато се свърши водата в съда. Водата ще я ползвам за животинките и напояване. За питейни нужди все веднъж два пъти в седмицата ще пускат и от селския водопровод, но това само в най сухите месеци. Днес намерих помпа Вида-5, от соц времето, работеща и ще пристъпя с проба като подгрее времето.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X