Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помпа за кладенец

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Помпа за кладенец

    Голямо е разтоянието за пренос на водата,с монофазна вида няма да стане слаба е ,трябва ти трифазна 6Е32 ако има трифазен ток ,ако ли не бензинова ще свърши работа.Иначе според финансите вариянти много,например с вида 5 може да пълниш съд качен на 6 метра височина над кладенеца и от него да преливаш в другия на 150 метра гравитационо.

    Коментар


    • #17
      От: Помпа за кладенец

      Здравей,

      Ето го и моят съвет:
      Търси центробежна помпа. Тези Види ги избягвай.
      Примерно добър вариант е Wilo WJ-203-X-EM. Намира се за около 250лв. Може и 202, но разликата в цената е десетина лева. Ако ти е скъпо можеш да минеш с някой по- голям китаец, но аз не бих се занимавал.
      Положи си тръба ф32, маркуча не е добра идея защото има загуби и ф32 маркуч е по- скъп. Примерно тръба HDPE PN10 се намиро около 1.30лв за метър и се работи много лесно със съответните снадки и колена.
      Сметките за напора са грубо 10м хоризонтал = 1м напор. Тоест са ти нужни над 20м напор, който го имат почти всички китайци. Като се има предвид и как се пишат спецификациите на китайците всичко над 40м напор е добра идея. С Вило-то определено няма да имаш драми и ще го оцениш когато си пълниш съда за норматив.
      Купи си хубав смукател и се постарай със снадките да нямаш загуби. Добра идея е да се монтира хубав възвратен клапан веднага след помпата, макар, че при теб напора няма да е голям, но ще се застраховаш да не обезвъздушаваш. Можеш да пробваш без и при нужда да добавиш.
      Ако ти трябва някаква автоматизация, питай, ще помагаме.

      Аз не съм спец, но по неволя имам известен опит.

      Поздрави
      Последно редактирано от dancoo; 21-02-19, 09:25.

      Коментар


      • #18
        От: Помпа за кладенец

        Трифазен ток нямаме. След десетина минути разговор по телефона с няколко специалиста от официалния представител на "вида" и смятане от тяхна страна със зададените параметри стигнаха до извода, че помпа вида-5 на цена от 270лв. Ще върши много добра работа. Тази помпа била с напор от 25м. И 1.1квт

        Коментар


        • #19
          От: Помпа за кладенец

          При положение, че посоченото по-горе WILO го намирам за 256 лв. с безплатна доставка, 24 месеца гаранция, 43 м. воден стълб и т.н., не виждам никаква причина да си купуваш Вида 5 с 25 м. А и няколко човека ти казаха да ги избягваш.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #20
            От: Помпа за кладенец

            Купи си пак бибо, по 50 лв са и дори да го сменяш 1 годишно няма проблем и си пусни маркуч до къщата.
            И си сложи съда до къщата. А вече ако искаш от съда към водопровода, може да сложиш малък хидрофор.
            Това ти е най-евтиното и работещо решение. Иначе решения за по няколко К лв има много.
            Аз ползвам бибо в 12 м кладенец и преодолява още 20 метра до водонапорния съд на къщата (той е на баира на височина над билото на къщата). А от водонапрния съд водата е пусната по закопана тръба и имам прилично налягане за да ми работи проточния бойлер.
            Бибото го сменям на 12-15 месеца. Месечно ползвам около 12 кубика вода.
            Поздрави!

            Коментар


            • #21
              От: Помпа за кладенец

              Не съм против помпа вила, просто споделям мнението на фирмата. С бибо се съмнявам да отведа вода на 150м.

              Коментар


              • #22
                От: Помпа за кладенец

                Бибото е вибрационна помпа- за открити водоизточници. Под земята работа няма. Вибрациите се поемат от земята, стават запушвания, пълни се кладенеца с пясък и т.н.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #23
                  От: Помпа за кладенец

                  С бибо може да отведеш и на 150 метра водата... хоризонтално.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Помпа за кладенец

                    Както споменаха преди мен, вибрационна помпа в сондаж или кладенец не е никак добра идея.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Помпа за кладенец

                      Първоначално публикуван от dancoo Преглед на мнение
                      Както споменаха преди мен, вибрационна помпа в сондаж или кладенец не е никак добра идея.
                      Басимуу, добре че бабите по селата не четат форума, че веднага ще изхвърлят помпите бибо, нищо че работят от 50 години във всички кладенци във всички села.

                      Ти за колко кладенеца си чул да са се затрупали от помпа бибо?



                      Сондажите са друга бира.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Помпа за кладенец

                        И това, че бабите ползват нещо от 50 години, да не би да го прави подходящо?
                        Всеки може да си съсипва имота както желае.
                        Последно редактирано от dancoo; 21-02-19, 18:28.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Помпа за кладенец

                          В селото на баба ми, някъде около края на 80-те години хората масово са взели да изхвърлят Видите и да слагат Бибо. Там водата е високо на 5 метра имаш 1-2 метра постоянен воден стълб. За 3-4 години повечето кладенци са стигнали до състояние на пълна негодност и е трябвало да се докопават. Вибрационната помпа не трябва да се допира до нищо и дори тогава е съмнително дали няма да има поражения. Пък и кое му работи 50 години на Бибото...гумената мембрана е консуматив.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Помпа за кладенец

                            Привет колеги. Да допълня подхванатото. С помпа "вида-5" по зададените параметри се получиха нещата. За час и половина на пълни бидон от 1000лтр.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Помпа за кладенец

                              Тая Вида е с дебит 0,8, а по-горе споменатото Вило е с 5 м3/час. Смятай за колко щеше да го напълни. Важно е ти да си доволен.
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар


                              • #30
                                От: Помпа за кладенец

                                Добре, че я има тази тема, та да разбера, че помпите Вида още се произвеждат, и то със същия външен вид като старите.

                                Иначе, преди няколко години пенсионирах една Вида и сложих посочената горе серия на Вило, модел 204. Разликата е, че няма прилика... на 40м от сондажа имам 4.0куб.м/ч дебит.
                                Човек се учи докато е прост!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X