Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обезопасяване на балкон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Обезопасяване на балкон

    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
    Определено няма да усвояваме тази тераса, цялата работа с дограмата е че така щяхме да имаме огромен тип френски прозорец, отгоре до шапката на балкона двукрил прозорец с летящ делител, идеята е като сме на балкона да има почти 80% отваряема и открита част, но след като ни стреснаха с цени към над 3К, чакаме оферта за чисто стъкло тип хармоника и алуминиева дограма с плъзгане, лошото е че при дограмата тип плъзгане, няма да имаме такава голяма отваряме площ както ще е възможно при ПВЦ дограмата, ето снимка от балкона ни как изглежда през лятото, кажете ми как ще ни даде сърце да го затваряме с прозорци

    [ATTACH=CONFIG]982339[/ATTACH]


    И още нещо, оказва се че ако сложа дограма, ще трябва да се демонтира тентата и монтира извън балкона и работата стана дебела...

    Извинявам се че ви занимавам с този пуст балкон колеги, ама и ние луднахме какво да правим вече, всичко тръгна за да предпазим детето ни не дай си Боже, да се покатери на перваза, лошото е че е правил опити да се качва чрез първата тръба, още го умуваме.
    Като гледам снимката, май няма да може да се монтира дограма, без да има покривна част. А това ще оскъпи още. Парапетът е издаден пред фасадата, нали?

    Изпратено от моят TINATRADE с помощта на Tapatalk
    Марин Райковски

    Коментар


    • #62
      От: Обезопасяване на балкон

      Абсолютно излишно се филмирате , достатъчен е надзор на детето и обяснение на опасностите. Моя го отгледахме на такава тераса , как и не помисли да се катери по нея. Нито в контакти е бъркал , само дето си гризеше парапета на легрото и вадеше чиниите от шкафа.
      Е сега си крия ключовете на колата , ама това е друга работа.
      Фиат Купе
      Опел Фронтера В
      Мицубиши Паджеро Пинин

      Коментар


      • #63
        От: Обезопасяване на балкон

        Изглежда "филмиране", но разбирам загрижеността. При нас парапета беше от армирани стъкла в рамки и проблема идваше от напречните "връзки" по които се катереха синовете.
        На ваше място щях да търся временно и евтино решение,както предложи още във втори пост Кольо.
        Избирате подходящ цвят и "направи си сам" от бетонния пояс и на 10-15 сантиметра над парапета. Прихващане от вътре със самонарезки и отгоре "U" профила се затваря. Бързо,лесно,евтино ,прозрачно и "хлъзгаво". Като стане на 4-5г съветите вече се осмислят от децата.

        Коментар


        • #64
          От: Обезопасяване на балкон

          Малко развитие, балкона ни ще бъде остъклен с качествена алуминиева дограма с прозорци тип плъзгане, ще бъде четирикрилен със стъклопакети 4 сезона, всичките дръжки на прозорците ще бъдат снабдени с патрон, за да се заключват с ключ, това за по-голяма защита от детето ни, при случай на неволно или при нарочно отваряне на някое от прозорците, тръбния перваз ще се махне изцяло за да се открива по-хубава панорамна гледка чрез по-големите стъкла, ще се монтира елегантен алуминиев перваз от един профил.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:123.jpg
Прегледи:2
Размер:87.0 КБ
ID:5809740

          Дотук добре, проблем се оказа монтираната ми хубава тента, на снимката по-долу виждате, касата трябва да бъде точно на мястото на тентата, та фирмата сега ще ме свърже с друга фирма, която да ми демонтира и монтира тентата извън балкона, като заради това че тентата ще е изнесена навън, ще се наложи да се монтира и качествена козирка около 24 см, за пази самата тента от дъжд, всичко ще ми стъпи около 2300 лева, което е по-добре от офертата за пвц дограмата за 3500лв.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:160720142749.jpg
Прегледи:2
Размер:151.5 КБ
ID:5809741

          Дано да няма пречки за изнасянето на тентата, че ще си трябват яки удължаващи се планки, ще пиша пак при развитие.
          Последно редактирано от Еделвайс; 26-02-19, 17:13. Причина: Пояснение

          Коментар


          • #65
            От: Обезопасяване на балкон

            Да използвам темата за въпрос: От първата снимка, най-вероятно тръбния парапет е фиксиран към зида посредством анкери. Питането е: Има ли културен начин за извандане на анкерите или се минават с флекса?
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • #66
              От: Обезопасяване на балкон

              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
              Да използвам темата за въпрос: От първата снимка, най-вероятно тръбния парапет е фиксиран към зида посредством анкери. Питането е: Има ли културен начин за извандане на анкерите или се минават с флекса?
              Другия начин е с малък флекс с по-малък мини диск, да изрежеш от едната страна на основата на тръбата триъгълен отвор, колкото да пъхнеш лула или гедоре с малка глава 10-ка, за да развиеш гайката, при мен игра флекса за по-бърза работа.



              п.с. По темата ми, скоро ще пиша и кача снимки.

              Коментар


              • #67
                От: Обезопасяване на балкон

                Да завърша темата, тентата както писах по-назад се оказа проблем и че трябва да бъде демонтирана и монтирана челно над балкона, фирмата която сложи дограмата, съдейства с друга фирма само за тентата, момчетата демонтираха и монтираха тентата, като сложиха по мое желание и алуминиева козирка която да пази самата тента при дъжд.

                Ето на снимките тентата преди демонтажа:


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:103.2 КБ
ID:5811147


                Тука вече монтирана челно, захваната вече с алуминиевата козирка.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:222.1 КБ
ID:5811148


                След което вече махнаха тръбния парапет:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:143.9 КБ
ID:5811149



                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:165.4 КБ
ID:5811150



                След известно време, вече монтираха ал. дограмата с плъзгащи се прозорци и с патрон и ключ на дръжките за по-голяма безопасност.



                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:259.7 КБ
ID:5811151



                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:240.8 КБ
ID:5811152



                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:168.8 КБ
ID:5811153



                Стъклата са двоен стъклопакет 20мм, 4 сезона + зелено стъкло, благодарение на което има мекота и огледален ефект отвън, тук вече как изглежда отвън:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:1
Размер:399.5 КБ
ID:5811154


                В заключение, много съм доволен от професионализма на фирмата за ал. и пвц дограма, всички срокове освен че бяха спазени даже и подраниха с монтажа, от офиса до момчетата монтирали тентата и дограмата, показаха голям професионализъм, горещо препоръчвам фирмата - Пласт Маркет, ако модератора реши, да трие името на фирмата, всеки от вас който има интерес за коректна и точна фирма за дограма, да ми пише на ЛС за повече координати на съответната фирма.

                Много съм доволен, пу-пу всичко да си е Ок

                Благодаря Ви за съветите колеги

                Коментар


                • #68
                  От: Обезопасяване на балкон

                  Късно виждам темата,но в самото начало щях да те посъветвам това.
                  Аз съм с такава АЛ дограма с 4 крила,всички отваряеми.Вече 10г.не е мръднала и е супер удобна.
                  В течение на времето ще разбереш какво имам в предвид.
                  Grand Cherokee WJ
                  Dodge Caliber
                  E 430 4-matic-T(S210)
                  GLK

                  Коментар


                  • #69
                    От: Обезопасяване на балкон

                    Крайна цена за дограмата?

                    Коментар


                    • #70
                      От: Обезопасяване на балкон

                      Първоначално публикуван от Балканджи Преглед на мнение
                      Крайна цена за дограмата?
                      2314 лева, това включва също и демонтаж - монтаж на тентата с алуминиевата козирка и е с включена отстъпка за всичко.

                      п.с. Отделно платих около 200 лева за качествени подпрозоречни первази, външни и вътрешни, тях аз ги купих отделно и ще ги монтирам, единия подпрозречен перваз е монтиран от мен, ето тук:


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190327_120203.jpg
Прегледи:1
Размер:242.7 КБ
ID:5811162
                      Последно редактирано от Еделвайс; 27-03-19, 19:15. Причина: Снимка

                      Коментар


                      • #71
                        От: Обезопасяване на балкон

                        Така като гледам,нямате възможност да монтирате зеления прапет.Както е при съседите.
                        И чувам:- Наблюдавай детето,че “новата“дограма е отворена!Иначе,хубаво е станало.
                        Дизелов Jeep, не е Jeep.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Обезопасяване на балкон

                          Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                          Така като гледам,нямате възможност да монтирате зеления прапет.Както е при съседите.
                          И чувам:- Наблюдавай детето,че “новата“дограма е отворена!Иначе,хубаво е станало.
                          Всичките четири крила са заключени с патрон и ключ по поръчка, само едното крило съм го оставил отключено, като съм ограничил отвора на крилото да не може да се плъзне на повече от 10 см, за всичко е помислено.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Обезопасяване на балкон

                            Ако и монтажната пяна се изреже и шпаклова ще стане добре.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #74
                              От: Обезопасяване на балкон

                              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                              Ако и монтажната пяна се изреже и шпаклова ще стане добре.
                              А пък ако се разкарат и лепенките.....

                              Коментар


                              • #75
                                От: Обезопасяване на балкон

                                Лепенките са махнати, пяната тия дни ще го изрежа внимателно с макетно ножче, понеже имам късмета фугата с пяната между касата и стената да е на не повече от 2 сантиметра, на повечето места е под сантиметър, по тази причина подмазването е излишно и ще сложа бели прахово боядисани алуминиеви лайсни, отвън и отвътре, всичко съм подготвил, после ще боядисам целия балкон с нов латекс, бял на тавана и цвят праскова на стените, та ще го освежа напълно, след което подходящ килим на плочките за повече уют , разбира се и подпрозоречните первази, вътрешния и външния, едно по едно всичко ще е ок
                                Последно редактирано от Еделвайс; 28-03-19, 17:11. Причина: Пояснение

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X