Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обезопасяване на балкон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Обезопасяване на балкон

    Помисли дали да не са 2 големи плъзгащите се едно зад друго крила, не отварящи се.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #32
      От: Обезопасяване на балкон

      Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
      Помисли дали да не са 2 големи плъзгащите се едно зад друго крила, не отварящи се.
      Самите прозорци мисля че ще станат много тежки и не знам доколко ще издържи релсовия им механизъм, сега направих набързо един чертеж на пвц дограмата за балкона, размерите са приблизителни не са съвсем точни, все пак който ще ги прави, преди това ще идват у нас монтажистите и да вземат точни размери, чакам да получа оферти приблизително за какви пари ще ми струва.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:122.jpg
Прегледи:1
Размер:145.8 КБ
ID:5809323

      Коментар


      • #33
        От: Обезопасяване на балкон

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        Самите прозорци мисля че ще станат много тежки и не знам доколко ще издържи релсовия им механизъм, сега направих набързо един чертеж на пвц дограмата за балкона, размерите са приблизителни не са съвсем точни, все пак който ще ги прави, преди това ще идват у нас монтажистите и да вземат точни размери, чакам да получа оферти приблизително за какви пари ще ми струва.

        Аз бих разкарал долния стъклопакет.

        [ATTACH=CONFIG]982049[/ATTACH]
        Аз бих разкарал долния стъклопакет.

        Коментар


        • #34
          От: Обезопасяване на балкон

          Така ли имаш предвид:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1233.jpg
Прегледи:1
Размер:139.4 КБ
ID:5809329

          Май ще е по-добре, само да не станат много тежки крилата, предполагам че ще сложат усилен обков и поне по 3 панти на крило, както и метални подемници към обкова против провисване.

          Коментар


          • #35
            От: Обезопасяване на балкон

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            Така ли имаш предвид:

            [ATTACH=CONFIG]982055[/ATTACH]

            Май ще е по-добре, само да не станат много тежки крилата, предполагам че ще сложат усилен обков и поне по 3 панти на крило, както и метални подемници към обкова против провисване.
            Да.

            Коментар


            • #36
              От: Обезопасяване на балкон

              Има ограничения в размерите на стъклопакета, които ограничения варират според различните профили. По фирмите ги имат- на коя система какво най-голямо може да се сложи. Стъклопакетите са тежки. За големи пространства такива чертежи са ти малко сметка без кръчмар. Направи си чертеж на терасата и го консултурай с хората по фирмите. Стъклопакет метър на два очевидно нямаш идея колко тежи. Ужасно тежък е.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #37
                От: Обезопасяване на балкон

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                Така ли имаш предвид:

                [ATTACH=CONFIG]982055[/ATTACH]

                Май ще е по-добре, само да не станат много тежки крилата, предполагам че ще сложат усилен обков и поне по 3 панти на крило, както и метални подемници към обкова против провисване.
                Тези 2 крила по 90 санта къде ще ги денеш при отваряне?

                Винаги ще се пречкат.

                Аз бих сложил вместо 3 отваряеми 1 Фолксваген отварящ едната половина на 125/250 см
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #38
                  От: Обезопасяване на балкон

                  Не може ли да се пусне един електропастир по парапета... С най-малко ядове ми се струва.

                  Кольо Динев

                  Коментар


                  • #39
                    От: Обезопасяване на балкон

                    А един райбер, по-височко на вратата

                    Коментар


                    • #40
                      От: Обезопасяване на балкон

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:стъклено плъзгане с прибиране на склад.jpg
Прегледи:1
Размер:47.3 КБ
ID:5809341 Тези, много по-скъпи ли са?
                      Дизелов Jeep, не е Jeep.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Обезопасяване на балкон

                        Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
                        Не може ли да се пусне един електропастир по парапета... С най-малко ядове ми се струва.
                        Това ако сериозно го мислеше, ще се направя културно че не съм го прочел...

                        Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение

                        [ATTACH=CONFIG]982067[/ATTACH]

                        Тези, много по-скъпи ли са?
                        Тези са си доста скъпи, квадрата им е около 300 лева.
                        Последно редактирано от Еделвайс; 22-02-19, 09:03. Причина: Пояснение

                        Коментар


                        • #42
                          От: Обезопасяване на балкон

                          На чертежа има две крила по 90 сантиметра и едно от 70 - трите заедно правят 250 сантиметра. Какво планирате за оставащите до 320 сантиметра. Аз бих оставил долния стъклопакет. Така при отворен прозорец ще имате висок парапет. Ако направите отварящите се крила на размер 190х90, ще се наложи да слагате някакви прегради.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Обезопасяване на балкон

                            Получих няколко оферти от сериозни фирми, цените на офертите ме стреснаха, най-евтината оферта беше 2200лв а най-скъпата 3500лв , балкона ни се оказа голям, не е като на "панелката" терасата със стандартен размер дограма тип "пистолет" , мислех че цената ще е около 1200лв.

                            Обмисляме да се откажем, но пък сигурността на детето е на първо място, ние по принцип мислехме в един момент да остъклим балкона за в бъдеще та няма да е излишно, но не очаквахме такива цени, още се чудим какво да правим...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Обезопасяване на балкон

                              ПО- ЕВТИНО няма да стане. А ако стане - ще има бъдещи проблеми.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Обезопасяване на балкон

                                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                                Получих няколко оферти от сериозни фирми, цените на офертите ме стреснаха, най-евтината оферта беше 2200лв а най-скъпата 3500лв „...
                                Още от самото начало прогнозирах цена около 2 бона.София е това ве ей кой ще ти доде на адрес да прави нещо за 400-500 лева. На всичкото отгоре и парник правите.Щото с това пълно остъкляване.И вече край на въздуха...Така говоря щото чух за кафе на терасата..И нали си знам хората...
                                Тъй е … отначало сички се пишат ербапи после влизат в крачка...
                                Накрая ще се доде на идеята на направи си сам за около 300 лв матряли.То остави това ами и че красиво ще стане.
                                П.П
                                Хайде все пак е Сф да не са 300 -- 400 да са!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X