Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обезопасяване на балкон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Обезопасяване на балкон

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    .
    Махай тръбите и иззидай до 90 см и си гледай рахата.
    Аз така направих с такъв декоративен парапет.
    Тъй, тъй...
    А на архитекта - да му изсъхнат ръчичките!!

    Коментар


    • #17
      От: Обезопасяване на балкон

      Най-голямата опасност е че децата нямат вярна преценка за височини, прегради и др. и съответно страх от тях.
      За протокола: моя големия на 4 години се беше качил на шкафа за котлона на терасата.
      Тя остъклена и имаше плъзгащи крила само в средата, но хлапето му ниедно решило да лови кондори с една пръчка и вързано канапче.
      Буля го засякла провесен наполовина отвън държейки се с една ръка, да размахва пръчката. И това на 15-тия етаж. С едно движение го сграбила и метнала в стаята.
      После имало прояви на ”домашно съветване”, ама шока ѝ бил по-голям от неговия.

      Та предпазните мерки трябва да са придружени със съответни убеждения и забрани, доколкото е възможно.
      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

      Коментар


      • #18
        От: Обезопасяване на балкон

        Варианти за монтаж на парапет-бол.
        Варианти за стъкла, поликарбонати и решетки-бол.
        Отиваш в една фирма, която прави парапети, там ти дават едни дебели каталози и си избираш (наистина са дебели).
        Неприятната част-цените изобщо няма да ти харесат. Това, дето е направил строителя и ти го е предал със сградата, го е направил така, защото е без пари. За без пари-толкова.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #19
          От: Обезопасяване на балкон

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Тъй, тъй...
          А на архитекта - да му изсъхнат ръчичките!!
          Като ти скочи внучето от 5-тия етаж хОди търси архитекта
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #20
            От: Обезопасяване на балкон

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            ... няма да сме спокойни и трябва да заключваме балконската врата за да отида до тоалетна ако съм сам с детето, трябва да сме спокойни и когато само един от нас гледа детето. Да не говорим ако дойде да го гледа баба му, изобщо ще се притесняваме да е на балкона ...
            Никога не бъдете спокойни и не оставяйте детето само на балкона! Какъвто и парапет да сложиш, все ще има някакъв начин да се покатери. Ако не по самия парапет, то ще е по нещо друго ...

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            Сега е на 2 и пипа желязото.
            А като стане на 3 ще се качва на ръба със или без стъклен парапет.
            ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              От: Обезопасяване на балкон

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Никога не бъдете спокойни и не оставяйте детето само на балкона! Какъвто и парапет да сложиш, все ще има някакъв начин да се покатери. Ако не по самия парапет, то ще е по нещо друго ...
              Не е точно така.


              Ако имаш 90 см зидана оградка без възможности за покатерване по нея си спокоен поне докато станат на 4-5 и почнат да си изнасят сами столовете на терасата
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #22
                От: Обезопасяване на балкон

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                ... и почнат да си изнасят сами столовете на терасата
                Тъй де! Точно това имам предвид.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  От: Обезопасяване на балкон

                  Я какъв съвпъдък. Нашето го отгледахме точно в този блок, без да преправяме парапета на терасата.
                  Най-вече защото не я пускаме сама на терасата.
                  Иначе и 90см зид да сложиш - точно на твоето може да му пораснат косъмчета като на гекон и да се покатери.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Обезопасяване на балкон

                    Между другото, като си говорим за парапети на балкон, някъде има ли да се предлагат заготовки за парапет? Примерно, профил 40х40 или подобен с квадратна основа за монтаж. Не говоря за иноксови изпълнения, а за по-обикновени, на които да се монтират дървени елементи.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Обезопасяване на балкон

                      Може вината да не е на архитекта! Според мен най вероятно е на строителя.Защото това решение е най евтиното.
                      Ако се питате защо има плътна част долу и горе парапет то има логично обяснение - защото пуска повече слънце и има "въздух" - сиреч малката тераса изглежда голяма.
                      Иначе точно този парапет е най опасния за децата.Защото просто е супер удобен да се изкачиш по него.
                      Аз имам три деца и точно затова съм направил нашия парапет със вертикални профили само.Един вид няма къде да стъпи крака.На практика това е една ръкохватка отгоре стандартна 60мм и от нея през 10 санта вертикални малки профили 20мм. През 10 см са щото и заек котка да не се промушва.
                      Със стъкло също става но според мен е като парник.Кофти. А собственика иска да усеща въздуха.Като мен
                      Височината от 3 етаж нагоре трябва да е минимум 1м по закон.Аз даже и 1.18 съм го направил.Все пак безопасността на първо място.
                      Що се отнася до цената - ами скъпо е.Но в случая имаме доста улеснения - заради особеността на терасата.И ако собственика е малко по сръчен сам ще си го направи.Всички елементи ги има в търговската мрежа и се сглобява като лего буквално. Даже е приятно. И цифрата ще е трицифрена.По спомен за 5 метра излезе около 200 лв материала..Останалото е труд.Красиво става.
                      Аааа и още нещо. Сега са ти метални тръби- ще ръждясат скоро. А иначе алуминия е вечен.Без да броим че сега има натурален тъмен кафяв може да съчетаеш нещо.Абе много красиво става.И всички елементи ги има в каталог.Гледаш избираш купуваш и редиш.Това е

                      Коментар


                      • #26
                        От: Обезопасяване на балкон

                        1.6м по закон, тва сериозно ли???
                        Знам за 1.10 някъде по света, ма 1.6 означава, че и на доста възрастни ще им е над главата.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Обезопасяване на балкон

                          Преди да предприема в стил направи сам, бих искал да проуча оферти от фирми, намерих една която е близо до младост в горубляне, някой има ли впечатления и отзиви от тази фирма: https://www.maxparapeti.com/products/view/540

                          Хареса ми парапети за тераса обект "Габрово"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Обезопасяване на балкон

                            След доста умуване, решихме да отстъклим балкона, 100% ще махнем грозните железа, ще сложим огромен двукрил прозорец с подвижен делител, за да може при отваряне да се открои максимално голям отвор когато сме на балкона и пием кафето, прозорците ще бъдат почти като френски, ще има и един странично отваряем прозорец с двуосно отваряне за в случаите когато детето е на балкона.

                            Реших пвц дограмата да е на Саламандър, 5 камерна каса с 5 камерно крило, задължително с оригинална армировка вътре в самите пвц профили, двоен стъклопакет зелено стъкло, немски обков Рото, засега се ориентирахме към фирма СААВ, но приемаме и други оферти по препоръка от вас, като марката на профилите задължително да е немски Саламандър? Плащането ще става само с кредитна карта и пос терминала е задължителен.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Обезопасяване на балкон

                              Според мен учете детето да бъде внимателно, не казвам, че е лесно. Но примерно повече го пускайте покрай вас на балкона и да му се обясняват някои неща. Децата от думи не особено отбират, но като им се показва схващат по-добре.
                              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Обезопасяване на балкон

                                Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                                Според мен учете детето да бъде внимателно, не казвам, че е лесно. Но примерно повече го пускайте покрай вас на балкона и да му се обясняват някои неща. Децата от думи не особено отбират, но като им се показва схващат по-добре.
                                Това е така, но искаме поне за балкона да ни е малко по спокойно, че то един път става белята за секунди, да не дава Господ, всеки път като реши да е на балкона, аз или съпругата ми трябва да сме там, или да не откъсваме нито за миг поглед от хола, та поне по отношение за на балкона да ни е по-спокойно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X