Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4runner 2.4 td омаслява турбото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 4runner 2.4 td омаслява турбото

    Привет Колеги, много омаслява турбото и събиеа масло при всмукателния колектор та чак изтича през гарнитурата. Рециклиране или 2 употреба, дайте съвети и колйо ли струва рециклирането.

  • #2
    От: 4runner 2.4 td омаслява турбото

    Първоначално публикуван от Vladimir1948 Преглед на мнение
    Привет Колеги, много омаслява турбото и събиеа масло при всмукателния колектор та чак изтича през гарнитурата. Рециклиране или 2 употреба, дайте съвети и колйо ли струва рециклирането.
    Китайска средна част, готова балансирана и даваш газ

    Коментар


    • #3
      От: 4runner 2.4 td омаслява турбото

      А от друг модел става ли турбината

      Коментар


      • #4
        От: 4runner 2.4 td омаслява турбото

        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
        Китайска средна част, готова балансирана и даваш газ
        Ще ми помогнеш ли откъде да намеря

        Коментар


        • #5
          От: 4runner 2.4 td омаслява турбото

          Първоначално публикуван от Vladimir1948 Преглед на мнение
          Ще ми помогнеш ли откъде да намеря
          Olx - пишеш турбо . Има много търговци - звънни и поразпитай.

          Коментар


          • #6
            От: 4runner 2.4 td омаслява турбото

            Трудно ще му е така.
            Колега, първо незабавно спри да я палиш. Извикай някой разбиращ да погледне и потвърди, че проблема е в турбото. Попрочети точно за тези турбини тук, по разни форуми, ибей, виж отзиви за сервизи, занимаващи се с ремонт на турбокомпресори, но първо се въоръжи със спокойствие и пари, не е чак толкова голям
            Виж примерно това
            https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=19074
            Последно редактирано от veskov; 19-02-19, 17:04.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #7
              От: 4runner 2.4 td омаслява турбото

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Трудно ще му е така.
              Колега, първо незабавно спри да я палиш. Извикай някой разбиращ да погледне и потвърди, че проблема е в турбото. Попрочети точно за тези турбини тук, по разни форуми, ибей, виж отзиви за сервизи, занимаващи се с ремонт на турбокомпресори, но първо се въоръжи със спокойствие и пари.
              Така каза майстора. Маркучите са пълни с масло. Откъде другаде ще дойде маслото

              Коментар


              • #8
                От: 4runner 2.4 td омаслява турбото

                Първоначално публикуван от Vladimir1948 Преглед на мнение
                Откъде другаде ще дойде маслото
                От турбината, но това не значи, че причината е непременно в турбината.
                Отиди на читав майстор!

                Коментар


                • #9
                  От: 4runner 2.4 td омаслява турбото

                  Гледам в Alliexpres много изгодни китайци, обмислям го и това като вариант

                  Коментар


                  • #10
                    От: 4runner 2.4 td омаслява турбото

                    Колеги днес не съм на работа и свалих маркуча да видя колко е луфта на перката и не ми се стори да е голям, на усет е около 1,2 мм. Но явно е достатъчен да хвърля масло

                    Коментар


                    • #11
                      От: 4runner 2.4 td омаслява турбото

                      Първоначално публикуван от Vladimir1948 Преглед на мнение
                      Колеги днес не съм на работа и свалих маркуча да видя колко е луфта на перката и не ми се стори да е голям, на усет е около 1,2 мм. Но явно е достатъчен да хвърля масло
                      Повторение!

                      Коментар


                      • #12
                        От: 4runner 2.4 td омаслява турбото

                        Първоначално публикуван от Vladimir1948 Преглед на мнение
                        Колеги днес не съм на работа и свалих маркуча да видя колко е луфта на перката и не ми се стори да е голям, на усет е около 1,2 мм. Но явно е достатъчен да хвърля масло
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:240.3 КБ
ID:5809309

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:166.7 КБ
ID:5809310







                        На първата снимка е написано как се измерва радиален и аксиален луфт. На втората е написано, ако не превеждаш - аксиален - 0.13мм, радиален - 0.18мм !!! Или иначе казано 1-2мм са МНОООГО извън тези стойности. Бих погледнал дали изобщо се върти тази турбина и дали вече перките не са надрали корпусите (охлюва). Ако е така - направо цяло турбо, било то ново или втора мотика

                        Коментар


                        • #13
                          От: 4runner 2.4 td омаслява турбото

                          А картерната вентилация как е? Защото при здрава турбина, това е виновника за пълнене на маркучите. Като цяло не е зле да се ползва някакъв ойл кеч кен. Аз си набрах един от алиекспрес и сега чакам да спре да ме мързи и да си го сложа.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:52011362_542882546197082_8917435353082626048_n.jpg
Прегледи:1
Размер:276.0 КБ
ID:5809312
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:52684455_533481697147948_255584505828474880_n.jpg
Прегледи:1
Размер:167.2 КБ
ID:5809313
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:52043214_2325883980974713_4875540062877515776_n.jpg
Прегледи:1
Размер:234.8 КБ
ID:5809314
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51398318_2157302067659604_4607149592364974080_n.jpg
Прегледи:1
Размер:429.4 КБ
ID:5809315
                          Това е пълно копие на MANN-Humel кеч кена, с тази разлика,че не е с хартиен сепаратор (който струва пари и се подменя на определено време) а с метален.
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар


                          • #14
                            От: 4runner 2.4 td омаслява турбото

                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            На втората е написано, ако не превеждаш - аксиален - 0.13мм, радиален - 0.18мм !!! Или иначе казано 1-2мм са МНОООГО
                            А къде се мерят тия 0,18 ? Май там дето има 0,18 на края ще има поне 1,5мм! Чисто ново в кутия имам налично и специално ще му премеря колко е мърдането в края.

                            Коментар


                            • #15
                              От: 4runner 2.4 td омаслява турбото

                              Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                              А картерната вентилация как е? Защото при здрава турбина, това е виновника за пълнене на маркучите. Като цяло не е зле да се ползва някакъв ойл кеч кен. Аз си набрах един от алиекспрес и сега чакам да спре да ме мързи и да си го сложа.
                              [ATTACH=CONFIG]982030[/ATTACH]
                              [ATTACH=CONFIG]982031[/ATTACH]
                              [ATTACH=CONFIG]982032[/ATTACH]
                              [ATTACH=CONFIG]982033[/ATTACH]
                              Това е пълно копие на MANN-Humel кеч кена, с тази разлика,че не е с хартиен сепаратор (който струва пари и се подменя на определено време) а с метален.
                              Картерната съм я извел с маркуч под джипа. Пратих го вече за ревизия в bgturbo. Утре ще звъннат да кажат цена. Луфта беше само радиален , аксиален нямаше и задиране нямаше но в маркуча пак имаше локвичка масло

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X