Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нива

    Има ли Нива 100 к.с. ТД и ако да, дайте мнение за нея ,че се запалих много за такава.

  • #2
    От: Нива

    Има няколко заводски варианта Нива с дизелови двигатели на Пежо и по-рядко Фиат. Всичките са много редки, а частите за тях са още по-редки. Не се сещам някоя от тях да е цели 100кс ама не съм разглеждал подробно. Може и да има.

    Нафта ли имаш откъде да крадеш?

    Коментар


    • #3
      От: Нива

      Най-вероятно се касае за 1.9ТД XUD9 мотора, мисля че повече от 90 коня нямат от модификациите,които се вграждат в нива.Части за самия двигател все още има навсякъде,а и двигателя е много сполучлив,особено ако намериш такъв с горивна апаратура на Bosch.Иначе като поведение с нищо не блести пред обикновената нива, може би с една идея по-приятно се кара по асфалта, но аз поне не съм намерил някаква фрапираща разлика.Минусите са, че е дърт предкамерен дизел и винаги трябва едно око да гледа в срелката за водата, особено ако го пънеш по някой дълъг баир, като изключим това би трябвало да ти създава по-малко грижи от заводския мотор.Ако го взимаш за икономия забрави, като обърнеш литрите в пари,не излиза по-евтино от нива на газ.

      Коментар


      • #4
        От: Нива

        Точно този двигател, трябва да е в много окаяно състояние, за да го прегрееш. Карал съм един месец с боза в радиатора, щото се скъсал о-пръстена на топлообменника на маслото и прехвърляло в антифриза. Карал съм го и 600 км между Гърция и Италия с изплют маркуч на кулера и все пак не прегря. Само издуха около литър масло.
        Колкото до икономията, като си купиш и монтираш газова и тръгнеш по газаджиЙ, ако не я скъсваш от каране, нищо не избиваш. За "огромния" багажник + газова бутилка, няма да отварям въпрос.
        Колкото до Нивата и 90 коня са и много, камо ли 100.
        Вземи си Витара с тоя мотор, не Нива.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: Нива

          Мъка, мъка, колко мъка има по този свят .,...
          Нива - автомобил е бил преди 40 години.

          Коментар


          • #6
            От: Нива

            На нивата бутилката се слага под багажника и въпреки общоприетото мнение - не няма да се пробие, по вероятно е нивата да се пробие отколкото газова бутилка.Сложи ли се както трябва газовото, при газаджията се ходи един-два пъти за дребни донастройки и после само за смяна на филтри. Прегряването си е риск за всички предкамерни дизели, такова им е устройството, иначе при обслужен двигател и нещо по-рядко от грес в радиатора няма страшно, но е хубаво да се гледа стрелката, че после е кофти.Няколкото такива ниви са ми минавали през ръцете, честно казано не се сещам за нещо счупено заради по-мощния мотор, като цяло е сполучливо присаден.А и между другото е един от последните дизели, на които се ремонтират дюзи на съвсем народни цени, помпата също е ремонтопригодна и е поставена на място огряно от слънцето, не че и се налага кой знае какво.

            Коментар


            • #7
              От: Нива

              1.9 ТД всички са с помпи Бош, по спомен. Не знам обаче, дали въобще на джипките (Витара, Нива) се монтира 90-коньовата версия. XUD-9TE с ума дюза. Просто тия коне имат нужда от по-голям кулер, а тези под капака са малки. Мисля да бяха около 75 коня тия , дето се монтират фабрично на джипки, но може и да греша.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                От: Нива

                И аз не съм на 100% сигурен, но мисля че най-мощните модификации бяха 90 коня, това в пежо в нива не съм обръщал внимание колко са точно.Иначе имат и варианти с помпа на Lucas, лично аз предпочитам Бошовата.Вариантите без турбо са между 60 и 70 коня според зависи модификацията и там има бош и лукас.

                Коментар


                • #9
                  От: Нива

                  1.9 Пежо обикновен архаичен дизел, 68 коня. С него Нивата харчи средно 10 л. нафта.
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нива

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Мъка, мъка, колко мъка има по този свят .,...
                    Нива - автомобил е бил преди 40 години.
                    Не се коси толкова, още е автомобил.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нива

                      Първоначално публикуван от Jordanls Преглед на мнение
                      Има ли Нива 100 к.с. ТД и ако да, дайте мнение за нея ,че се запалих много за такава.
                      И да има едва ли ще намериш! Стандартните дизели са по слаби от бензиновият двигател и с нищо не го превъзхождат! А и с 20 к.с. отгоре не виждам, какво повече ще постигнеш. Освен 20% допълнителни проблеми!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нива

                        Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                        1.9 Пежо обикновен архаичен дизел, 68 коня. С него Нивата харчи средно 10 л. нафта.
                        Този дизел, сравнен със наборите си отстъпва единствено на мерцедесовите двигатели.Превъзожда по всеки един показател 1.6d на фолсваген и "легендарните" 1.6 и 1.8д на форд от същите години.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нива

                          Хубав си е Пежо XUD9, определено е и по-късно поколение двигател спрямо оригиналния, а в Нива покрай него са вкарали и разни полезни неща - примерно диференциалът не е закачен за двигателя.

                          Но пък е станала още по-шумна.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нива

                            Може да е бил хубав преди 30 години, но не и сега. Колата е по-шумна, доста по мудна и не става за постоянни натоварвания извън пътя! А и няма произвеждани коли с него от поне 20 години. Истинско наказание е, някой да си вземе Нива с такъв двигател сега!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нива

                              Той пък, бензиновият двигател на Нива сякаш е по-стока и сякаш цялата кола не е наказание.

                              Карал съм турбодизелова Нива и по-мудна хич не ми се видя. Атмосферната - кой знае, ама в литературата пише че ускорява по-бързо от бензиновата. С малко.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X