Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Нива

    ХУД няма как да го убиеш в лека кола, щото е мъртво роден.
    После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

    Коментар


    • #32
      От: Нива

      Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
      ХУД няма как да го убиеш в лека кола, щото е мъртво роден.
      По- мъртъв дизел на що годе съвременен автомобил не съм виждал. Нивата е абсолютен мъртвец с него. Вярно е много здрав, но пък нивата може да убие всичко
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #33
        От: Нива

        Не сравнявайте съвременните двигатели с директно впръскване с дъртия предкамерен дизел, дето е поживял няколко години по-дълго.

        Коментар


        • #34
          От: Нива

          Има СДИ, същата работа... ма бил здрав Ми то 2121 ако го караш с макс 60 и не вдигаш над 3000 оборота и той ще е вечен
          После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

          Коментар


          • #35
            От: Нива

            SDI е с директно впръскване, иначе е същият умрял кон, но наистина е неубиваем.Когато имаше дилема между 1,9тди и 1,9сди взех тди-то, въпреки притесненията, че бил по-форсиран, по-лаком , пък турбото ако се счупи....

            После след няколко години покарах известно време 1,9сди и се радвах от сърце, че не съм взел такова.

            Коментар


            • #36
              От: Нива

              Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
              Ми то 2121 ако го караш с макс 60 и не вдигаш над 3000 оборота и той ще е вечен
              Да, да!
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #37
                От: Нива

                За пръв и последен път се качих в дизелова Нива 2000г. Приятел на баща ми си я взе от Холандия на 4 години и 50000км, нищо общо нямаше с Нивите тука. Като се почне от тапицерията и се стигне до фабричните блокажи на двата моста. Имаше си либедка, ролбар, експедиционен багажник, пластмасови вежди на калниците, орехов волан, предният мост отделен от двигателя и двигател XUD9. Като я сравних с екземплярите от 2000г. беше, като дошла от друга планета. Дори лагерите на главините бяха двуредови и то още през 1996г.
                Но и няколко факти. Максимална скорост 100км, повече не можеше, разход 10 на сто нафта, шум като на камион. Липса на динамика и загряване при продължителни изкачвания по горски пътища.
                За сравнение Нива 1.7 i 2008г. на 300000км. Все едно е направена в някой гараж с теслата, липса на каквато и да било естетика, подменено почти всичко по окачването и задвижването на колелата. Максимална скорост 140км, разход 13,6л. на сто газ, шумат само скоростите, добра динамика и огромни вентилатори недопускащи прегряване в гората.

                Коментар


                • #38
                  От: Нива

                  Тоя дизел е от 1982г, и се прави до 2001г. В разни версии и варианти, с относително малко модернизиране. Слага се къде ли не. След това модернизирана версия на атмосферния, се прави до 2007г, и покрива Евро 3. Четвърт век производство, няма как да стане без доволни клиенти. Аз също съм един от тях.
                  Проблема при Нива с тоя мотор е, че е сложен малко едно към гьоторе. И е насочен към определена клиентела. Но то цялото возило е на тоя принцип, правено е от чаркаляци, които не са мислени за него. Ни е да му сложиш як мотор, ни да не му сложиш, щото нема да върви. За дизел въобще не е мислено, адекватен дизел ще го потроши с въртящ момент, отделно му трябват и други предавки. Затова и се слага някакъв, с който що годе да кара, като вариант за любителите на дизела по принцип.
                  Нивата си е това което е, в оригиналния си вариант с бензин, най-вече заради начина по който е проектирана - по налични чаркаляци от леките коли.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #39
                    От: Нива

                    Двама мои добри познати имат такива ("Ливади") и за целите- "апекарски" са доволни,от "камбанарията ми", Нива-та с този мотор е умрял кон.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Нива

                      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                      Двама мои добри познати имат такива ("Ливади") и за целите- "апекарски" са доволни,от "камбанарията ми", Нива-та с този мотор е умрял кон.
                      Тука се пише вече няколко пъти "този мотор", а всъщност освен атмосферния е слаган и такъв с турбо, и той не е баш умрял кон. Въпреки, че и той е доста "дефорсиран" за да не счупи нещо.
                      Тая е такава - https://www.offroad-bulgaria.com/sho...71#post1013671 бившия и собственик е давал много информация за модела в подобни на тази тема.

                      ПП: Малко известен факт е, че и в началото на производството си, Нива е имала вариант и с бензиновия мотор от Жигули 1300.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Нива

                        Не е имала вариант с 1300, била е от 1600. Това е по-времето когато се проектира двигателя 2106, дори има и Лада 1500 (2103) с 1600 двигател но са редки. Относно 1.9ТД нямам спомен някъде да е слаган на Нива.
                        После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                        Коментар


                        • #42
                          От: Нива

                          Тези са предкамерните дизелаци. Даже единия собственик има стенд за ГНП (помпист) и беше опитвал да Я маймуносва,но се отказа и я кара с "оригиналния трактор".
                          (в периода 94-96 и на мен ми се въртяха шантави идеи за "пресаждане" ,но бързо се отказах и харизах Тайгата. Опити със сменени мотори има доста, включително и "драг" изпълнени,но без да се обиждат сегашните ползватели-ТЯ си е ТНТМ изпълнение.)

                          Коментар


                          • #43
                            От: Нива

                            Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
                            Не е имала вариант с 1300, била е от 1600. Това е по-времето когато се проектира двигателя 2106, дори има и Лада 1500 (2103) с 1600 двигател но са редки. Относно 1.9ТД нямам спомен някъде да е слаган на Нива.
                            Без да се засягаш, твоите спомени, в случая липсата им, не променят фактите. Имаш си Гугъл, търси ВАЗ 21211. Правена е основно за износ(за няколко години от началото на производството) за страни с данъчни облекчения за малолитражки. Даже първите ремонтни ръководства и каталози за части, са я включвали и тая модификация.
                            А дизелите са поне четири(от завода), всичките 21215, но различните модели са с тире след тоя номер.
                            Два са на Пежо в 21215(-10) и в 21215-20, и два са си някакви техни руски, които не знам доколко са били серийни(21215-30 и 21215-40).
                            Единия мотор на Пежо си е стоков XUD9, 65к.с. и около 120Nm, другият е с турбо, но е специално изпълнение(настройки) за в Нива, и е с означение XUD9 SD. Той е със 75к.с. и 132Nm. Не изглежда голяма разликата, но на практика турбото подобрява характеристиките в почти всички режими на работа, и има разлика при каране(оригинално тоя мотор е с няколко коня отгоре, и 150Nm).
                            Всички мотори са предкамерни.

                            Специално за турбодизела съм дал и линк към обява във Форума за продажба на оригинален такъв(от преди години). Собственика е писал и в много други теми по въпросите за различните дизелови Ниви.
                            Има достатъчно и по руските форуми.

                            Отделно от заводската продукция, известен факт е, че на ладовите скорости, пасват лесно като захват мотори на Фиат. Та в тая връзка, има преправени Ниви с 1,9 дизел/турбодизел от Фиат.
                            Там вече има такъв двигател 1,9 - 100к.с. но колко издържат останалите части на Нивата с него, нямам идея.

                            ПП: А това за "проектирането" на 1600 кубиковия мотор, е малко... кво му проектират, 1300 и 1500 ги правят вече от няколко години... буталата от единия, блока и коляновия вал от другия - това е 1600. Много малко неща са подобрени при него.
                            Имаше доста 21061, демек с 1500 мотор. А е имало и 21063 с мотор 1300.
                            Между другото, като стана въпрос... Броните на Нивата са от версията на 2106 правена за износ за Канада.
                            Последно редактирано от cecoa1; 23-02-19, 18:07.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Нива

                              Преди 30-ина години една белгийска фирма внасяше само купета Нива, слагаше им мотори 1,9Д Пежо, серво на волана (май беше испанско) и колела 15". В Гърция съм виждал Нива 1,2 (може да е била само лепенка на задния капак, не съм ги проверявал)
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • #45
                                От: Нива

                                Броните за 2106 за Канада са си брони за 2106 за Канада. Верно може и 75-те коня да са били "турбо" дизел... с турбо и 75 коня тоя дето го е проектирал може да се обеси на колянов вал от Нива че и нютоните като на бензина. Ето в цифрички си личи колко е жалък баничарковия агрегат.
                                После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X