Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нива

    А бе то и Форд Т се брои за кола, ама що го не виждам наоколо?

    Коментар


    • #17
      От: Нива

      Казвай направо цена за спортиджа и давай да не се занимаваме с остарели технологии?

      Коментар


      • #18
        От: Нива

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        А бе то и Форд Т се брои за кола, ама що го не виждам наоколо?
        Що? Много ли коли на един век виждаш ежедневно!?
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #19
          От: Нива

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          ускорява по-бързо от бензиновата. С малко.
          Само, ако го няма предният кардан и пак не е сигурно! Дизеловият XUD9 е сложен някъде към 1995 в малки серии и умрял след 1 или 2 години , поради комплекс от причини! А бензиновият се прави и до днес без фундаментални промени в него!
          Но не казвам, че XUD9 е бил лош двигател а напротив, а само че комбинацията с купето на Нива не е била по-добра от тази с оригиналния бензинов!

          Коментар


          • #20
            От: Нива

            Някой карал ли е XUD9, че да го хвали... как няма да е здрав тоя отпадък като е 200 кила чугун и с попътен вятър по нанадолнище прави 80... Горката нива ако с това подобие на агрегат
            После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

            Коментар


            • #21
              От: Нива

              Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
              Някой карал ли е XUD9, че да го хвали... как няма да е здрав тоя отпадък като е 200 кила чугун и с попътен вятър по нанадолнище прави 80...
              За Нива се е утрепал. Щото за двигателите ВАЗ-2121х може да се каже абсолютно същото - освен че не са и толкова здрави. Пак нямат сила да се счупят, затова ползват хитрост.

              Коментар


              • #22
                От: Нива

                Сравнение между двата няма как да има, освен на килограми... Пежо със счупен или не запалил 1.9 дизел не съм видял, докато лади в изобилие.
                0-

                Коментар


                • #23
                  От: Нива

                  Абееее, каквото-такова.

                  Дизелът в Нива е неприятен и с ТНТМ-то около него - няма къде да бръкнеш и не защото е по-голям ами са го компоновали надве-натри

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нива

                    Айде стига, Нивата силата и е в оборотите и това, че е лека. С умрелият дизел на Пежо не е нищо повече от допотопна баничарка, като единствния плюс е липсата на торсион.... а офроудър хич не е
                    После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нива

                      А незапалили, загаснали и умпрели френски самоходки пълно... хората пари направиха покрай тия отпадъци
                      После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нива

                        Колега маи не си имал 1.9 дизел на пежо.... просто няма двигател на лада дето да го надживее, при каквито и да било условия. Имал съм 205 преди 12 години с тоя мотор на 300 хиляди по километраж, а колко бяха в действителност само то си знае. Още се кара, миналата година го засякох в софия и човека вика само го боядисах и обслужвам. Държал съм го с чесове с газ до дупка по европейските магистрали, два пъти ходих с него до Лондон не гореше масло, и на минус 27 по термометър в колата палеше веднага. За загряване не е имал никога проблеми, и независимо как го карам никога не го видях да изпуши...
                        0-

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нива

                          Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                          Колега маи не си имал 1.9 дизел на пежо.... просто няма двигател на лада дето да го надживее, при каквито и да било условия. Имал съм 205 преди 12 години с тоя мотор на 300 хиляди по километраж, а колко бяха в действителност само то си знае. Още се кара, миналата година го засякох в софия и човека вика само го боядисах и обслужвам. Държал съм го с чесове с газ до дупка по европейските магистрали, два пъти ходих с него до Лондон не гореше масло, и на минус 27 по термометър в колата палеше веднага. За загряване не е имал никога проблеми, и независимо как го карам никога не го видях да изпуши...
                          Да ама на Нива в гората загрява! А за магистралата до Лондон не знам!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Нива

                            XUD 9 е един от най-неубиваемите дизели правени някога. Карах Ксантия ТД 10 години с него. Освен обслужване, нищо не е искал. Никога не ми е загрявал, на какъвто и зор да го подложа. не знам на Нивата как е сметната охладителната система, но ако е наред, няма как да го прегрееш. И не е верно, че е много тежък. От бензиновия на нива да, но е лек за дизел. Механика ми в Италия имаше ВХ с такъв двигател на реални 780 000км. лично купен от него. когато го попитах за мнение преди да си купя турбодизеловата Ксантия, ми каза: " Кола с такъв двигател, се купува със затворени очи, без да се гледа километража. Ако е поддържан, ще работи и след като колата е изгнила.
                            Лек и компактен дизел, който побира 4 литра масло. Не като огромния струг на Мазда под капака на настоящата ми Кия с два маслени филтъра, 6,3 литра масло и умрели 82 катъра. Вероятно тежи колкото два XUD 9, щом предните гуми на 2,5 атм изглеждат меки.

                            Понастоящем карам 2.0 HDi. Въпреки че е 110 коня, е по-умрял откъм динамика от турбодизела на старата. Единствено харчи литър-литър и половина по-малко.

                            Като недостатък мога да кажа, че поне с помпа Бош е доста шумен. С Лукас работи по-меко и е една идея по-тих, доколкото може да е тих предкамерен дизел.
                            Последно редактирано от TigerHunter; 22-02-19, 19:38.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Нива

                              Значи пак братушките са сделали работата.... но определено не е проблема в двигатела.
                              0-

                              Коментар


                              • #30
                                От: Нива

                                До колкото съм запознат не е сглобявана от братушки, но не съм сигурен на 100%.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X