Обява

Свий
Няма добавени обяви.

климатик (комплект) за Сузуки Витара 95г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • климатик (комплект) за Сузуки Витара 95г.

    Предварително се извинявам ако темата не е за тук, моля да бъде преместена от админите. Търся да закупя климатик пълен комлект за Сузуки Витара 2.0 V6 1995г. Нямам възможност да търся кола на части и да свалям от нея, затова търся цял комлект. Незнам дали може от друга кола да се замести, но бих искал да е оригинален.

  • #2
    От: климатик (комплект) за Сузуки Витара 95г.

    Преди много години се продаваха климатик китове за наи различни коли - даже и тогва нямаше за всички коли а само за по скъпите.
    Не зам колко струва товита Витара ама само факта че е на 24 г и много ме съмнява някои да продава комплекти ,по причина че оборота му ще е почти нулев.
    Моя съвет е да си търсиш нещата едно по едно и в един момент ще го дадеш на маистор да инсталира цялата система.

    Коментар


    • #3
      От: климатик (комплект) за Сузуки Витара 95г.

      Търси от същата кола иначе другото е компромис и много ядове.

      Коментар


      • #4
        От: климатик (комплект) за Сузуки Витара 95г.

        Колега,имах такава Витара 1,6 16В с климатик,много са проблемни компресорите може би защото се намират втора ръка.Сменил съм три на моята,отделно и електромагнитния съединител и като включиш работа и фреон и си помисли дали си заслужава инвестицията.На два от компресорите имах счупено буталце(вътре са 5 бр) и има нещо като колянов вал дето ги движи,като при счупването се надира и той и край с компресора.Електромагнитния съединител не можах да открия нов ,но намерих майстор да ми го пренавие, струваше 80лв.Задължително трябва и нов дехидратор който варира от 50-80лв.Ти си прецени сам ,аз след като се набутах ,установих ,че не си е заслужавало за две лета(горе долу толкова изкараха компресорите втора ръка по един сезон) да дам пари като за нов домашен климатик.Витарата ми беше 92г със заводски климатик и я купих с повреден компресор.
        Хора които са прекалено умни,за да се занимават с политика са наказани да бъдат управлявани от глупаци!

        Коментар


        • #5
          От: климатик (комплект) за Сузуки Витара 95г.

          Попадал си на скапани компресори или гъзоръки майстори.
          Когато купих моята витара, компресора беше в торбичка в багажника със счупено ухо.
          Без да съм виждал наживо такова нещо, го разглобих, дадох на аргон да му наварят ухо, сглобих и монтирах. Напълниха системата и работи.
          Ако майстора ти е забравил да сложи масло, нормално да задере.

          Коментар


          • #6
            От: климатик (комплект) за Сузуки Витара 95г.

            Изпитвах съмнения ,че може да е и от "специалистите" ,но тогава имаше в нашия малък град само един майстор който се занимаваше с климатици на коли и той е самоук ,правил е хладилници преди това.Сега почти всеки сервиз има машини за пълнене и човек който се занимава професионално.
            Хора които са прекалено умни,за да се занимават с политика са наказани да бъдат управлявани от глупаци!

            Коментар


            • #7
              От: климатик (комплект) за Сузуки Витара 95г.

              Ясно е,ще бъде трудно търсене част по част и след това още по трудно намирането на читав майстор. Намерел съм компресора,перката с радиатора някой може ли да ме орентира какво още ми е нужно? (Извинявам се за глупавия въпрос ,но си нямам понятие от климатици). Също така ако може да използвам темата търся и задния спойлер (с третия стоп) ако някой го има ?

              Коментар


              • #8
                От: климатик (комплект) за Сузуки Витара 95г.

                1-Компресор както си споменал + Стоиката за него- верваи ми важна е , виждал съм бая самоделни стики дето са сковани и след време се чупят.
                2-Кондензатор- това отпред дето предполагам си намерил. Вземи го надуи да видиш държи ли на налягане.Аз лично не бих ползвал кондензатор и изпарител 2 ръка ако са алуминиеви.По мои опит от 10 - 3 свършват работа - другите дефектират.
                3-Изпарител- това дето е вътре в купето и също там трябва да се види дали палсмасарията за кола със и без климатик е една и съща.
                4-Филтър дехидратор му е научното име -задължително нов
                5-Маркучии ,снадки и т.н за системата.Тука ти давам подсказка - може да се направят.Ако маистора е свестен и знае какво прави -вижда какви накраиници и маркучи и т.н му трябват и може да се направят.Аз лично съм правил и си е ОК.
                6-Регулаторния вентил-забравих му научното име -викахме му ТРВ едно време.Пак по мои опит- вземи си 1 нов - донасяли са ми доста 2 ра ръка и вътре има едни малки финни пружинки -като са седяли на влага например -ръждясват и т. и после се чупят и почва ремонта .Поне вентила не е някакви дебели пари.
                6-Нещата около електро инсталция - не знам детаили за колата така че не знам какво да ти кажа.

                Коментар


                • #9
                  От: климатик (комплект) за Сузуки Витара 95г.

                  Първоначално публикуван от Beglecaaa Преглед на мнение
                  Ясно е,ще бъде трудно търсене част по част и след това още по трудно намирането на читав майстор. Намерел съм компресора,перката с радиатора някой може ли да ме орентира какво още ми е нужно? (Извинявам се за глупавия въпрос ,но си нямам понятие от климатици). Също така ако може да използвам темата търся и задния спойлер (с третия стоп) ако някой го има ?
                  Пък, ако споменеш в кой край на мамковината си......... може и някой да помогне.

                  Коментар


                  • #10
                    От: климатик (комплект) за Сузуки Витара 95г.

                    От Ямбол съм,но в момента съм в чужбина затова написах ,че нямам възможност да ходя по моргите и да търся витара на части. Имам човек на който да се изпратят частите ако ги намеря и да ги вземе евентуално от еконт. Относно перката и радиатора бях намерил обява за тях обадих ,но човека ми каза че му е останало само перката и едната от 3-те части отпадна. Това е обявата за компресора и мисля че е без стойка която както каза колегата явно е важна : https://www.ebay.de/itm/Klimakompres...5117%7Ciid%3A1

                    Коментар


                    • #11
                      От: климатик (комплект) за Сузуки Витара 95г.

                      За 2.0 В6 или така наречената междинна Витара си трябва климатик от същия модел ! Иначе неизвестните са много и разликите са повече от приликите. Имам комплект от такава катастрофирала 98 г. и таблото и е с бутони на 96 г. е с плъзгачи. От ляв волан е, че и това е от значение. Бях го запазил за един колега с такава, но .... сега ми е за продаване. Цената с монтажа и зареждане е 980 лв. Ако искаш само частите, но не мога да ти дам тогава гаранция 600 лв. намират се в София тел. ми е в подписа.
                      0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                      Коментар


                      • #12
                        От: климатик (комплект) за Сузуки Витара 95г.

                        Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                        За 2.0 В6 или така наречената междинна Витара си трябва климатик от същия модел ! Иначе неизвестните са много и разликите са повече от приликите. Имам комплект от такава катастрофирала 98 г. и таблото и е с бутони на 96 г. е с плъзгачи. От ляв волан е, че и това е от значение. Бях го запазил за един колега с такава, но .... сега ми е за продаване. Цената с монтажа и зареждане е 980 лв. Ако искаш само частите, но не мога да ти дам тогава гаранция 600 лв. намират се в София тел. ми е в подписа.
                        Климатика е капариран и ще бъде доставен от мен за колегата до Ямбол на 19.04 2019 г. за състезанието при Ямболии.
                        0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X