Обява

Свий
Няма добавени обяви.

байпас на батерия за таблет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • байпас на батерия за таблет

    Здравейте колеги имам следния въпрос. На моята кола съм вградил таблет вместо мултимедия. Таблета е Nexus 7 2012 година с инсталиран къстъм ром и прочие. Махнал съм му батерията, като съм свързал резистор 10kOm да симулира температура на батерията 25градуса. Захранването му се извършва по следната блок схема .
    Днес инсталирахме на брат ми същия таблет по същата схема в обаче греда. Работи си обаче явно по някакви причини не може да отчете че батерията е заредена, стои на 67% и това е и периодично се рестартира. Ако повиша напрежението на захранването което симулира батерия явно идва повече от това на зарядното и спира да отчита , че се зарежда . А това ми бърка автоматизацията на таблета. Та Въпроса ми е следния , ако върна батерията ( махната е не само поради това че има вероятност да се раздуе и направи проблем ,но и зарядното не сварва да я зарежда ) , която заредена е около 4.2V и оставя и захранването на 0.1V по малко дали ще е проблем? И дали да не сложа един диод да речем 1N4007 на плюса от захранване 2 към батерията ?

  • #2
    От: байпас на батерия за таблет

    Няма как да знам каква баш е батериятаама злагам че е NMC type -като на мнозинството телефони и таблети са.
    Всички Литиеви батерии имат проблеми с температурите- кат е студ електролита став на желеи може да гръмне при заряд,като е жега ,над 50-60 грдуса става неоратима рекация на електролита.
    Та ако ена батерия не е дошла от завода ( даже и от завода трудно ги нагласят да работят от -40 до +85) аз не бих слагал такова нещо в кола.
    А предполагам тоя таблед е специфициран от 5 до 30-40 градуса като мнозинството устроиства за домашно ползване.

    Коментар


    • #3
      От: байпас на батерия за таблет

      Извади контролера на батерията и го свържи където трябва. Не ти трябва цялата батерия.

      Коментар


      • #4
        От: байпас на батерия за таблет

        Сложи достатъчно мощно зарядно. Подозирам, че ако зарядното не смогва да я зареди проблема е в него. Слабото зарядно може да е причината за рестартирането.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X