Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    ...Терано с/без ЛСД...
    Всичките са със.

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    Тракшъна на Ланд Ровър от тези години работи учудващо смислено и безпроблемно.
    Е за голямата вода естествено че не става
    Относно тракшъна - вчера като тършувах някъде прочетох - първо махнали ръчката за блокаж на централния, без да махат механизма, разчитайки с едно на ум че тракшъна ще се справя, после махнали и механизма, явно вече решили че се справя, и най-накрая върнали и механизма и ръчката, защото явно някой като Андро им е казал че не се справя.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

      Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
      Запушени катализатори?
      Само един е. На 60000 трудна работа, освен ако вЕрно е каран от някоя бабка с 20 да ходи до гробищата.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

        Запушен катализатор обичайно се отразява и на работната температура.

        Коментар


        • #34
          От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

          При запушен катализатор ще започне да бълва през EGR-а и, не мога да съм сигурен но така мисля, отзад ще стане димна завеса при натоварване. Отделно при върхово натоварване в колектора е такова налягане че не виждам как задръстен катализатор би удържал без да се избуши.

          Нещо с гориво, турбо, буст сензор, дебитомер, сензор колянов вал, температурен сензор ще да е. Но ако е common rail ще го гледам като голЕм камик само - предполагам звука му няма нищо общо с такъв с обикновено впръскване като моя, за да се съди по него за някаква неизправност. И не мога да го чета с моята диагностика.

          Из интернет намирам мнения на купили го от магазина - до първия сервизен интервал харчел нормално, примерно 12-13, след което започвал да харчи 17-18. Странна история. Скопяването за първите километри е стандартна практика, ама чак пък толкоз...
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

            Патрулчето да се провери как ще е с друг дебитомер. Като взех дискавърито ми праскаше 18-22 нафта... оказа се заминал дебитомер.

            Тва за регенерацията на дпф-а го казах иронично, моя е стср урод от 2001г без катализатор дори. 500км не съм карал със 180, но от след Пловдив до АМ Марица ги държеше тея 180 в лява лента, бая опулени физиономии видях. Естествено не е джипка за такива скорости, въпросната скорост я вдигах след като купих и обслужих джипа(не беше пален 4 години) и реших да го "продухам". Най-дългият ми преход за ден е 750км, не е като в инфинити, но не е и аз да съм като хленчеща балерина.
            На мен седалката ми е удобна спрямо отстоянието от волана 187см 100кг съм, виж ако бяха като на "жиповете" креслата нямаше да е лошо.
            Та всичко в крайна сметка опира до вкус и приоритет.

            Коментар


            • #36
              От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

              Колеги, като сте започнали да сравнявате тези коли и говорите за 500 км на ден, 180 км/ч....на 20+ години....ясно е, че караме тези коли само за удоволствие по разходки и т.н.... Който иска да е състезател - AMG и М-ки. Който иска комфорт на 1000 км - волво с масаж на седалките...
              Коя от двете е по-добра- както винаги е въпрос на личностно усещане, емоция и други неща от дебелите книги с чаша вино в ръка...
              Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
              LZ2РSD

              Коментар


              • #37
                От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

                ...или накратко - съдържанието и формата следват функцията....за какво ще използваш предмета...
                Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                LZ2РSD

                Коментар


                • #38
                  От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

                  Тераното си е терано и лр е добър но не чак толкова. Въпреки че аз от мойто чероки 4.0 съм най-доволен.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X