Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

    Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
    ... Силовия тунинг е мешана скара 50% софт и 50% хардуер... някво никво ...
    Може ли да поясните, аз поне не разбрах какво имате предвид.

    Коментар


    • #17
      От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

      По-добре пробвай лично. Един път ми се наложи да карам Дискавъри 2... Не коментирам техническите възможности, но зад волана ми беше доста дискомфортно. Колегите споменават простор. Сигурно, но не и за шофьора. Купето е много широко, но волана е разположен много вляво (при ляв волан, разбира се) и водача седи лепнат за вратата. Каква е била садистичната идея на конструктора...? Такова е усещането в трабант и в сузуки джимни. Дифендър е така, но там е обяснимо - военна машина с възможност за 3 места отпред. Ако не е автоматик, поради споменатото по-горе положение на кормилната колона, педала на съединителя също е много наляво и на практика не може да си поставиш крака до него. Просто работна обувка 43-44 не минава. Та има нещо доста сбъркано в ергономията за водача, според мен.
      П.П.: 180 см и 70 кг съм.

      Коментар


      • #18
        От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

        Нека се покажат и напишат откровено слабите места и на двете машини, извън фенщината, според мен това би било информативно...

        Демек...Диско 2:- "3.те лампи"- решение, задно окачване, люкове .течове/, кардани, карета, периферия на мотора...Кое е как и колко и т.н? Наистина изглежда хубава джипка, но именно чести проблеми с гореспоменатите елементи, създават доста неясноти...Говоря за Д5 , въпросите за в8 са същите без характерните за дизела. Използват се в световен мащаб за експедиции, но видното тук у нас е, че винаги се апострофира- Ааа, не...вземи Д1, за да ти е мирна главата... Защо е така..,според собствениците на тази машина ?
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #19
          От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

          Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
          ..... Кое по-точно е по-добро като пътно поведение при тераното?
          Цял преден мост което е добре за офроуд ама на магистралата със 140 по надлъжните неравности си е голям купон
          Трудно се удържа в пътя ама това е само за наистина високи скорости.
          То ТД5 май повече от 140 не вдига докато В8 може и 200 ако си самоубиец
          В8 има драма с гарнитурите на главите дето изкарват по 60к и то ако са от хубавите.
          АСК не даяни на големи гуми след лифт, каретата на карданите се скапват след лифт и др. подобни.
          ТД5 пък няма загряване градско зимата (поне от тези аз които знам и са без печка) - от ж.к. Иван Вазов до Летище София и на слизане си още с кожуха както при качване а стрелката е едва мръднала.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #20
            От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

            Отново интересни отговори и мениея,
            Относно Тераното съм се спрял на къса база (със седалки отзад) и след доста четене на 2.7 Tdi мотора. За дискавърито се сетих скоро, преди време един приятел имаше 1-ца на бензин и газ и си спомням, че беше голяма драма, но явно беше попаднал на кофти екземпляр. Пак след четене във форуми се спрях на Td5, явно са най-масовите мотори и не са лишени от проблеми, но може да се намират части и няма някакви сериозни драми. Тези неща обаче ги казвам само от четене по форуми и гледане на снимки и клипове в youtube. Не съм сядал в нито една от двете джипки и мисля, че това ще е ключово за покупката. Все пак сондирам мнения за да не повтарям грешката с Freelander-a.
            Поздрави!

            Коментар


            • #21
              От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

              Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
              Та има нещо доста сбъркано в ергономията за водача, според мен. .
              Потвърждавам.
              Добавям и малкото растояние между седалката и кормилото - при бутната до край седалка на мен ми е тясно - 184 см съм и 80 кг.
              И за каква проходимост може да става дума, като Д2 от 2001 г натам е с 3 отворени дифа!?

              Коментар


              • #22
                От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

                С тд5 съм вдигал 180км/ч като го вкарвах в режим на регенериране на дпф-а да издуха саждите

                Коментар


                • #23
                  От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  ...Имам приятел с Патрол с 3.0тди, 2006г. къс, ръчка, купи го на реални 60.000км. Вярно, има ARB броня, без лебедка, лифт и 33" гуми. Но под 20/100 не слиза, независмо как и къде. Обиколи 4-5 дизел сервиза в София, всичко е наред... И сега Патрола се изкарва само за лов.
                  Хм, не намирам обяснение на това освен някаква драстична разлика в теглото (късо терано с 31-ци е 1850кила с мен вътре) или аеродинамиката след лифта.
                  Нещо повече - това е разход с моето каране, а аз икономично не мога да карам. При каране с 90-100 даже на 2.7 се постига разход около 9.5-10.5, а ако в стоков вид - 8.5-9.

                  Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
                  С тд5 съм вдигал 180км/ч като го вкарвах в режим на регенериране на дпф-а да издуха саждите
                  Говорим за Discovery 2. To DPF няма, та вероятно си карал нещо друго, например Discovery 3. 3-ката като окачване няма нищо общо, а май и по всичко няма нищо общо.

                  За двойката - едно е да вдигнеш, друго е да ги поддържаш без след като слезеш след 300 километра българска магистрала ръцете ти да са се отбелязали на волана от стискане.

                  С терано, лифтнато и с 31-ци, се пътува съвсем комфортно със 140 и поне мен не ме изморява. След 500км слизам и все едно не съм карал. Това за 2.7. 3.0 вероятно ще е още по-добре. На 3.0 мотора при тия скорости (при 140 е нещо като 3200-3300 оборота) е отчетливо по-тих до там че се чуват предимно гуми и вятър.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                    ... Имам приятел с Патрол с 3.0тди, 2006г. къс, ръчка, купи го на реални 60.000км. Вярно, има ARB броня, без лебедка, лифт и 33" гуми. Но под 20/100 не слиза, независмо как и къде. Обиколи 4-5 дизел сервиза в София, всичко е наред... И сега Патрола се изкарва само за лов.
                    Хм, не намирам обяснение на това освен някаква драстична разлика в теглото (късо терано с 31-ци е 1850кила с мен вътре) или аеродинамиката след лифта.
                    Нещо повече - това е разход с моето каране, а аз икономично не мога да карам. При каране с 90-100 даже на 2.7 се постига разход около 9.5-10.5, а ако в стоков вид - 8.5-9...
                    Категорично няма общо с теглото в случая. Нещо по двигател/ горивна система е, все пак познавам и други Патроли около мен. Ако имаш идеи, ще се радвам да дадеш насока, тук, на ЛС или по телефона.

                    Коментар


                    • #25
                      От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

                      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                      Категорично няма общо с теглото в случая. Нещо по двигател/ горивна система е, все пак познавам и други Патроли около мен. Ако имаш идеи, ще се радвам да дадеш насока, тук, на ЛС или по телефона.
                      Common rail ли е? Ако не е, поне аз бих прегледал зацепване на помпа, и датчик колянов вал. Но пък ако от завода не е отварян (на 60000 няма за какво) - надали. Ако искаш някой ден може да уредиш среща поне да го чуя как работи. Тоя мотор на студено работи доста шумно. Ако е common rail обаче, идеи никакви. Механично е същия (буталата и главата са други, но незначително), мога да кажа че го познавам добре като мотор, но проблема очевидно не е механичен.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Говорим за Discovery 2. To DPF няма .
                        По новите - след 2000 г имат.
                        И да, може да се направи да вдига 180 с настройки през компа, но само да вдига, защото тая машина и при далеч по малка скорост трудно се удържа в пътя.

                        Коментар


                        • #27
                          От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Common rail ли е? Ако не е, поне аз бих прегледал зацепване на помпа, и датчик колянов вал. Но пък ако от завода не е отварян (на 60000 няма за какво) - надали. Ако искаш някой ден може да уредиш среща поне да го чуя как работи. Тоя мотор на студено работи доста шумно. Ако е common rail обаче, идеи никакви. Механично е същия (буталата и главата са други, но незначително), мога да кажа че го познавам добре като мотор, но проблема очевидно не е механичен.
                          2006г, фейслифт, новото табло на Патрол. Предполагам е комън рейл. Определено проблема не е механичен. Двигателя си работи отлично, няма никакви грешки, няма никакви други симптоми или индикации за проблем. Беше наистина на реални 60.000км при покупката, сега се съмнявам да е надминал 100те хиляди км. В района сме ти, горе долу, Гьоешево/ Одрин.

                          Коментар


                          • #28
                            От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            Потвърждавам.
                            Добавям и малкото растояние между седалката и кормилото - при бутната до край седалка на мен ми е тясно - 184 см съм и 80 кг.
                            И за каква проходимост може да става дума, като Д2 от 2001 г натам е с 3 отворени дифа!?
                            Кормилото се регулира на височина.
                            Нищо си му няма на Диското относно място за шофьора и ергономия - аз съм 180/110 и си седя като на трон с чудесно място за ръцете и краката.
                            1000 км дневно ме изморяват по малко от всякакви комбита и седани среден клас.

                            А за проходимост с 3 отворени дифа и тракшън стоково е 100% по добре от дълго Терано с/без ЛСД.
                            Тракшъна на Ланд Ровър от тези години работи учудващо смислено и безпроблемно.
                            Е за голямата вода естествено че не става
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #29
                              От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

                              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                              ..........

                              Тракшъна на Ланд Ровър от тези години работи учудващо смислено и безпроблемно............
                              Да, докато не запали феродото и не се отлепи от накладката. Тогава оставаш не само без тракшън, ами и без спирачки - респективно и джипа се превръща в недвижима вещ.

                              Коментар


                              • #30
                                От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

                                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                                Категорично няма общо с теглото в случая. Нещо по двигател/ горивна система е, все пак познавам и други Патроли около мен. Ако имаш идеи, ще се радвам да дадеш насока, тук, на ЛС или по телефона.
                                Запушени катализатори?
                                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X