Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

    Здравейте на всички!
    Дойде време отново да си купя джипка и съм се спрял на Discovery 2 Td5 и Terrano II 2.7 Tdi.
    Джипката няма да ми е основна кола и ще се ползва 1-2 пъти седмично за излети из планината. Всякаква информация и мнения ще са ми от полза.

  • #2
    От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

    Надеждност: Нисан
    Проходимост в стоков вид: ЛР
    Антикорозионост: ЛР
    Цена и достъпност резервни части: ЛР
    Простор в купе, размер багажник: ЛР
    4х4: ЛР
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

      Благодаря за отговора, за сега клоня към Терано, защото едно време имах Freelander и тогава намразих Ровърите, но за Дискавърито прочетох не лоши мения и затова му се чудя.
      Поздрави!

      Коментар


      • #4
        От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        Надеждност: Нисан
        Проходимост в стоков вид: ЛР
        Антикорозионост: ЛР
        Цена и достъпност резервни части: ЛР
        Простор в купе, размер багажник: ЛР
        4х4: ЛР
        +Пътно поведение: Terrano

        За частите не съм имал грижи да намеря каквото и да е, та поне за достъпността им проблеми няма.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

          Фрилендър е издънката на ЛР, не е добра база за сравнение
          Да добавя
          + лукс и комфорт в купето - ЛР( при правилната комплектация)
          + огромен афтърмаркет и тунингови части за надграждане и персонализация на достъпни цени - ЛР
          Подчертавам казаното от Росен за ЛР + цена на резервните части - безкрайни източници в нета на различни по произход и качество резервни части на смешни цени. Огромен и развит пазар на тези части
          Последно редактирано от zzlatev; 18-02-19, 13:35.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #6
            От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
            + лукс и комфорт в купето - ЛР( при правилната комплектация)
            Това което намерих поне като екстри в + спрямо терано в пълна компектация е електрически предни седалки (не иде реч за подгряването), парк сензори и круиз контрол. Има ли нещо друго?

            ПП: Има и със сателитна навигация, ама на автомобил на 10+ години обикновено не е твърде актуална и често няма как да стане.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

              Май имаше и двузонов климатроник, в Тераното въобще има ли някакъв климатроник?
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

                + електрически седалки, почти винаги кожа, круиз контрол, двузонов климатик или климатроник, паркинг сензори. Спарки , и това ако не е плюс като екстри при наистина доста проходим в заводска комплектация автомобил, здраве му кажи
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #9
                  От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

                  Не всичко за Дискавъри 2 е на смешни цени. Едни хубави карета например си струват бая и не са по-евтини от оригинални японски карета. Части на всякакви цени има и при единия и при другия.

                  Тераното на мен ми е малко тясно и е само парт-тайм. Ако не говорим за трофи бих предпочел фул-тайм, все пак ще го карам често и по нормални пътища.
                  Още нещо - по-правилно е да се сравнява 3.0тди при Терано с 2.5 td5 при Дискавъри 2. Нямам наблюдения от 3.0тд при Терано, td5 при Дискавъри е изключително икомоничен двигател, при все фул-тайм трансмисията.

                  2.7 тди Терано, стига да се намери неизгнило е чук без дръжка в случая. Далеч по-безпроблемен от Диско 2 (според мен).

                  Коментар


                  • #10
                    От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

                    Първоначално публикуван от Naydenov87 Преглед на мнение
                    Здравейте на всички!
                    Дойде време отново да си купя джипка и съм се спрял на Discovery 2 Td5 и Terrano II 2.7 Tdi.
                    Джипката няма да ми е основна кола и ще се ползва 1-2 пъти седмично за излети из планината. Всякаква информация и мнения ще са ми от полза.
                    Не си взимай Диско ще ти е скучно ,само ще се возиш.

                    Коментар


                    • #11
                      От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

                      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                      + електрически седалки, почти винаги кожа, круиз контрол, двузонов климатик или климатроник, паркинг сензори. Спарки , и това ако не е плюс като екстри при наистина доста проходим в заводска комплектация автомобил, здраве му кажи
                      Злати, не споря. Просто питах.

                      Кожа имат и двете. Ама ми е отвратително лятото и ще я махам.

                      Другото са индивидуалности, за всеки различно важни. Например моите:
                      - круиз контрол не ползвам дори при наличието му. Може и да е въпрос на свикване, нямам идея.
                      - електрическите седалки - тераното има механична регулация на седалото по височина и облегалката при кръста, почти винаги за шофьора и по-рядко за пътника. Ако се шофира от един човек (моя случай) това че е механично, а не електрическо, поне за мен няма значение. Реално не се пипа.

                      ...и остана климатроника + паркинг сензорите, от които нещо ще ползвам. Второто се лекува лесно.

                      Ама това от моята камбанария. За друг може и дори само круиз контрола да наклони везните. Баджанак ми много се дразнеше когато неговия не беше в ред.

                      Тераното за голямогабаритни хора (100+ кила) може и да се стори тясно например, но на мен (185х85) дори ми е просторно. Не мога да преценя как е дискавърито в това отношение - в такова съм влизал един-единствен път. Паджерото е по-добре от тераното в товас отношение.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        ..Нямам наблюдения от 3.0тд при Терано, td5 при Дискавъри е изключително икомоничен двигател...
                        С около 1.5-2 литра надолу е разликата спрямо 2.7. Зимно с 31-ци и вдигнато - 10 - 10.5 смесен разход, със заключени хъбове. За цялата зима повече от 12 не е качвало, и то ги качи в месец, в който се караше все студено за по 5км преходи. 2.7 в същите условия ми е отивало на 14-15. Магистрално още не знам как е, но върви доста повече. Доста динамичен двигател е, но както е известно, малко е на късмет дали ще попаднеш на читав. С късните (2003-та и нагоре) проблемите са по-малко.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          С около 1.5-2 литра надолу е разликата спрямо 2.7. Зимно с 31-ци и вдигнато - 10 - 10.5 смесен разход, със заключени хъбове. За цялата зима повече от 12 не е качвало, и то ги качи в месец, в който се караше все студено за по 5км преходи. 2.7 в същите условия ми е отивало на 14-15. Магистрално още не знам как е, но върви доста повече. Доста динамичен двигател е, но както е известно, малко е на късмет дали ще попаднеш на читав. С късните (2003-та и нагоре) проблемите са по-малко.
                          Звучи много добре. Тойотата беше така като беше сток.
                          Карал съм Диско 2 на приятели извън града - с 31-32" гуми - 10/100 автомат, ръчка 8.5-9 дори е постижимо.

                          Имам приятел с Патрол с 3.0тди, 2006г. къс, ръчка, купи го на реални 60.000км. Вярно, има ARB броня, без лебедка, лифт и 33" гуми. Но под 20/100 не слиза, независмо как и къде. Обиколи 4-5 дизел сервиза в София, всичко е наред... И сега Патрола се изкарва само за лов.

                          Коментар


                          • #14
                            От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

                            Хора, благодаря ви за мненията, бяха ми от полза! В крайна сметка ще седна и тествам (до колкото мога) и двата джипа и каквото сабя покаже, дилема която явно трябва да се реши на място.
                            Благодаря отново и бъдете здрави!

                            Коментар


                            • #15
                              От: LR Discovery vs. Nissan Terrano II 2.7 Tdi

                              Имам дискавъри двойка, но заглеждах и тераното. Честно казано не съжалявам за избора. Тераното бих го взел ако е къса база, но тогава простора отива... Зимъска се радвах бая че взех джипка, която е фулл тайм. Кое по-точно е по-добро като пътно поведение при тераното? Това, че с дискотеката съм като с лагерна количка в завоя ли?
                              Единствено съжалявам, че не взех в8 да му слушам гласчето всяка сутрин. Като плюсове при диското:
                              Масово са с печки вебасто и с едно дистанционно за 30-40лв си е благинка зимата.
                              Подгреви всевъзможни та чак и на предното стъкло
                              Система за спущане по наклон
                              И тоя подлакътник на задната седалка.... Мен много ме радва.

                              Минуси:
                              Люкове, които в 90% се явяват залепено стъкло на покрива ��
                              Ако си висок и се возиш отзад е малко кофти заради гърбицата, трябва да се наведа за да видя пътя напред в далечината.
                              Силовия тунинг е мешана скара 50% софт и 50% хардуер... някво никво.

                              Качвай се и тествай по няколко броя от двата модела и преценяй. Двама познати търсиха дискавъри, и двамата бяха на мнение, читави под 7-8-9 нямало...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X