Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki Swift SZ4 2011та година, дайте мнение...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Suzuki Swift SZ4 2011та година, дайте мнение...

    Колеги стана време да сменям вярното магаре, пак суифт ама 1.0 2002ра... и днес по случайност се сдобих с този по новия. Една съседка ми я продаде за на безценица заради издухана гарнитура на главата... пали и работи но надува маркучите и изхвърля антифриза, та се чудя да правя ли двигател или направо да го сменям?
    0-

  • #2
    От: Suzuki Swift SZ4 2011та година, дайте мнение...

    Прави го. Смяната на двигател е голям филм, а и не знаеш на какъв двигател ще попаднеш. Може да те изкара и 20к километра, а може и 2к километра. Документално също е разправия. Преди да тръгнеш да сваляш главата, първо се увери, че наистина има изгорели газове в системата. Теста ще е не повече от 50 лв в някой сервиз. Когато си напълно сигурен, че има такъв проблем, сваляй главата. Оттам нататък процедурата е ясна. Ако главата няма пукнатини, провери и блока, ако може на място. Така и така си разглобил двигателя, може да помислиш и за смяна на сегменти.

    Коментар


    • #3
      От: Suzuki Swift SZ4 2011та година, дайте мнение...

      Да ама човека живее в ЮК

      Сменяй мотора.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: Suzuki Swift SZ4 2011та година, дайте мнение...

        Нов мотор с гаранция и на 18000 мили с алтернатор компресор и всичко останало на него е 600 паунда с доставката... документално тук нищо не правиш, води се резервна чест. Как се прави тоя тест за газове, че ходенето до сервиз със кола дето не е документално изрядна тук си е приключение и то скъпо иначе моя си работи пирфектно ама си и надува... чудно ми е как на 50000 километра се е скапала тая гарнитура, ако е тя.
        0-

        Коментар


        • #5
          От: Suzuki Swift SZ4 2011та година, дайте мнение...

          Каква сглобка е, японска или унгарска, първите не държат на газ. Питай я дали не еимала проблем с течове по ситемата за охлаждане, може да са слагали добавка и да са се ос... Вижте как е охладителният радиатор отпред, кога отваря кръговете, има ли парно. Капачката на радиатора от време на време дава дефект и се случват подобни неща, погледнете дали или тя или радиатора не са сменяни.

          Коментар


          • #6
            От: Suzuki Swift SZ4 2011та година, дайте мнение...

            Ако си го правиш сам(разбираш от тия неща и има къде), си струва поне да го отвориш преди да купуваш друг.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #7
              От: Suzuki Swift SZ4 2011та година, дайте мнение...

              Добавка са сипвали със сигурност, та всичко ще се мие. Като отворя капачката на радиатора и студена пак изхвърля водата, заедно с парчета приличащи на ръжда... предполагам от добавтата за ремонт на гарнитура на глава, дето са и сипали в сервиз!!!! Ще го отворя и разгледам ако се види че е само гарнитурата ще се опитам да го оправя. За сглобката не знам каква е, в момента е на 33000 мили, предполагам че си е бил дефектен мотора от завода. Интересното е че не загрява, включва си и перките няма парно, предполагам заради въздушните джобове. Газ нямам намерение да слагам, просто ми трябва нещо над евро 4 защото след една година иначе ще трябва да плащам 13 паунда на ден за да си карам старата из Лондон.
              Някои разглабял ли е такъв дзвер, чудя се дали ще ми трябват специялни изструменти , или с динамометричен ключ и нови болтове ще се оправя.
              0-

              Коментар


              • #8
                От: Suzuki Swift SZ4 2011та година, дайте мнение...

                И така колеги оказа се че нов двигател с гаранция на 12000 мили излезе малко по скъп от комплект качествени гарнитури. Другата събота и неделя ще почвам размяната... пък този когато имам време ще го отворя да видя какво става вътре.
                0-

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X