Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Gilera R1 125cc, намират ли се части, проблем с гаснене като загрее.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Gilera R1 125cc, намират ли се части, проблем с гаснене като загрее.

    Здравейте колеги, извинявам се ако не съм улучил раздела и дано темата е на правилното място. Имам въпрос относно един мотор който ми изпадна мн на оферта с документи. Моделът е ендуро Gilera R1 1988г. 125 кубика, а на двигателя пише rc 125. Интересува ме въпросният мотор, дали се намират части за него и как е като здравина, защото си е на годинки и съм чувал че за италианските мотори е по-трудно с частите.. А относно проблемът, като загрее мотора и изгасва, човекът ми каза че най-вероятно е накъкъв чип на коляновият вал, така му били казали на няколко места, но и той не разбира защото му е бил първият мотор и го е взел за дъщеря си, но след падане е решил да го продаде, защото с притеснява като го кара. Аз съм нов и не съм много запознат, но възможно ли е проблемът да е свързан с клапите? В интернет няма почти никаква информация за този модел мотор, ще съм ви благодарен за всеки съвет или информация относно модела.
    Последно редактирано от dimoblagoev; 16-02-19, 22:02.

  • #2
    От: Gilera R1 125cc, намират ли се части, проблем с гаснене като загрее.

    Въпросният двигател се ползва на няколко модела на фирмата , части втора употреба или нови в Италия. За гасненето може да има няколко причини включително и електрониката. От проблем с клапите не би трябвало да гасне като загрее , гаснене при загряване се получава при моторите с клапани , но двутактовите с изпускателни клапани са голяма рядкост. Намери някой познат който разбира от мотори да го погледне , и тогава решавай дали да го взимаш.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Gilera R1 125cc, намират ли се части, проблем с гаснене като загрее.

      Благодаря колега, измерих с мултицепт и нямаше ток до свещта, дали проблема е в бубината или кабелите на инсталацията, но насвещта нищо не излезе.

      Коментар


      • #4
        От: Gilera R1 125cc, намират ли се части, проблем с гаснене като загрее.

        Благодаря за инфото колега, но намирането на части е много трудно и аз мисля че проблема е от тоците.. оказа се, че не стига ток до свещта и най-вероятно проблема е от cdi(motoplat) комутатора или бобината, защото няма никаква искра..

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X