Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ с крушка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ с крушка

    Здравейте колеги имам Нисан Терано 2,3.0 мотор 2003 г.днес разглобиха таблото кадето са уредите за пускането на парното и климатика поради причината,че не светят връзките.намерих крушките ама незнам нито какъв модел са нито от каде могат да се закупят.някой дали се е занимавал с този проблем

  • #2
    От: Помощ с крушка

    От омега лайт могат да се купят диодни аналози. Не става перфектно (особено на километража/температурата) но е по-добре от хич. Аз си правих диодни крушки, ползвайки само основите. 2 дена играчка падна.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ с крушка

      Спарки, 99.8% от хората не биха се наели с експериментите ти...
      Сещам се за едни фарове по сложна технология.
      От Nissan да ги вземеш толкова ли са безбожно скъпи тези крушки?
      Наскоро купих за старото си возило от официалният вносител.Към 2-3 лева бройката...Непосилно за нещо с размер на зрънце ориз, ама...Трябваха 3, взех 4.
      Имаше и едни "капутчета", за да светят в зелено.
      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
      0887/осемпет 66 4осем

      Коментар


      • #4
        От: Помощ с крушка

        Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
        Спарки, 99.8% от хората не биха се наели с експериментите ти...
        Сещам се за едни фарове по сложна технология.
        От Nissan да ги вземеш толкова ли са безбожно скъпи тези крушки?
        Наскоро купих за старото си возило от официалният вносител.Към 2-3 лева бройката...Непосилно за нещо с размер на зрънце ориз, ама...Трябваха 3, взех 4.
        Имаше и едни "капутчета", за да светят в зелено.
        От Nissan не съм и търсил. Принципно не са специфични - има ги из много автомобили. Не съм търсил и обикновени - купих въпросните от Omega Light, не ми хареса и си поиграх да си направя мои, ползвайки само основите.

        Споредлих каквото знам по въпроса - къде има LED крушки и какъв е резултата с тях. Нормални крушки по интериора на моите автомобили отдавна няма. Или са готови LED от магазина, или преправяни от мен, ако тия от магазина не са ми харесали.

        Крушките за дисплейчето не вярвам изобщо да ги намери в оригинален вариант с чорапчета отгоре, че и с нужния цвят и мощност. А дисплейчето свети постоянно, независимо от фаровете, щом дадеш на контакт. И съответно сдават сравнително бързо, а когато не са с чорапчето и с нужната мощност, осветлението на екранчето е дразнещо - много ярко и неравномерно. Аз главно с него си играх - тия за скоростомера, оборотомера и стрелките за температура и ниво на горивото (не помня 3 или 4 броя) са по-лесни и там и магазински пасват.

        Другото е - за мигачите, светлините за мъгла и още 1-2 индикатора също са обикновени (останалите са си диоди фабрично) - там също пасват магазински (независимо LED или обикновени. Реално само с екранчето е голямата заигравка.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ с крушка

          На Тераното не ги знам , но на Исузуто си купих от вик.ват( свръх миниатюрни лампи )
          и ги сложих на оригиналните стойки , без чорапчето .Около левче .

          Коментар


          • #6
            От: Помощ с крушка

            Лед осветлението за основно осветление на таблото си е чеп в задния двор. Не могат да се намаляват. Нощем на дълъг път е адски неприятно.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Помощ с крушка

              Димират се лед-овете но те толкова плавно както крушка.

              Аз правих опит около таблото с лед технологията миналата година.
              Имах такова желание не от гъдел а защото смяната им е леко трудоемка.

              При мен са 2 вида вътре - Т5 и Т10.
              Няколко проблема:

              Първо не намерих двата вида с еднаква топлина на цвета.
              После в таблото крушките са “опасани” от светловод и странично, който пък осветява отдалечени участъци. При светодиод във светловода попада много по-малко светлина поради спецификата на лед крушката.
              В резултат таблото свети на петна при това с различни цветови нюанси.
              Финално и димирането им е доста нелинейно.
              Грозна работа накратко, особено на тъмно.
              Махнах ги и си купих нормални крушки.

              Иначе не са лоши крушките, особено Т10 - също от омега лайт ги вземах.
              Но поне при моята конструкция на таблото установих, че не стават за тази работа.
              Враг усраине

              Коментар


              • #8
                От: Помощ с крушка

                На таблото крушките не са ли Т5? За Терано 2, 2001.

                Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ с крушка

                  Благодаря на всички за бързият отговор но при мене самата фасунга се разпадна на парчета докато я вадех опитах се да сваля чорапчето ама така беше залепнало че и то замина

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ с крушка

                    Май трябваше да направя уточнение, че моят опит в тази насока изобщо не е свързан с този модел.
                    Крайният резултат е индивидуален и зависи до голяма степен от конструкцията на таблото.
                    Не зная при този джип каква е обаче има ли светловоди вътре, които да събират светлината от страничното излъчване на крушката пак ще се получи ефектът “петниста хиена”.
                    Ако са еднотипни крушки поне отпада трудността да се подберат еднакво светещи лед-ове.
                    Тези работи може би няма да дразнят всеки но за мен е много дразнещ ефект неравномерното осветление.
                    А пък ако и цветът е различен става абсолютно неприемливо решение.
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ с крушка

                      Първоначално публикуван от EXPLOSIVE Преглед на мнение
                      На таблото крушките не са ли Т5? За Терано 2, 2001.
                      Зависи. Ако таблото е от по-новите, трите крушки зад дисплея са Т3.
                      Смяната им с диодни води до петна и доста висока яркост.
                      Мен лично петната не ме дразнят чак толкова, но за яркостта се наложи да минат тунинг с резистори.
                      За петната ще трябва диодите да не са SMD и също да минат тунинг

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ с крушка

                        Първоначално публикуван от avalanche Преглед на мнение
                        Зависи. Ако таблото е от по-новите, трите крушки зад дисплея са Т3.
                        Смяната им с диодни води до петна и доста висока яркост.
                        Мен лично петната не ме дразнят чак толкова, но за яркостта се наложи да минат тунинг с резистори.
                        За петната ще трябва диодите да не са SMD и също да минат тунинг
                        Какво имаш предвид под по-ново? Таблото ми е такова, какви крушки да предвидя? Не искам диоди!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8d063fe401f1651258dde07e4eca50aa.jpeg
Прегледи:1
Размер:93.0 КБ
ID:5809085

                        Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ с крушка

                          За същото, като твоето говоря
                          Т5 са по индикаторните лампи.
                          Зад този дисплей в средата са 3 бр. Т3.
                          Оригинално имат едни силиконови чорапчета отгоре, тях ще трябва да си ги преместиш от старите на новите.

                          Не отписвай чак толкова диодите Навсякъде по таблото са ми сменени с топло бели светодиодни и съм доволен. Изкарват по-дълго от нажежаемите.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ с крушка

                            Първоначално публикуван от avalanche Преглед на мнение
                            За същото, като твоето говоря
                            Т5 са по индикаторните лампи.
                            Зад този дисплей в средата са 3 бр. Т3.
                            Оригинално имат едни силиконови чорапчета отгоре, тях ще трябва да си ги преместиш от старите на новите.

                            Не отписвай чак толкова диодите Навсякъде по таблото са ми сменени с топло бели светодиодни и съм доволен. Изкарват по-дълго от нажежаемите.
                            Нали диодите правят петна? Постни една снимка, ако не те затруднява. На мен не ми светят тези на индикаторите за гориво и температура. Тези на дисплея са ОК и не мисля да ги пипам [emoji16]

                            Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ с крушка

                              Колегата пита за осветлението на панела за управление на вентилацията и температурата в купето. Там май бяха малки лампи с много дълъг пластмасов цокъл,най-вероятно могат да се поръчат само от Нисан и цената не е приятна.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X