Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Ланд Ровьр Фрилендьр Бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Ланд Ровьр Фрилендьр Бензин

    Така вкарах от Италия един Фрилендьр 98г 1,8 120кс за баща ми да си ходи на вилата. Джипа беше умешал масло и вода, но прочетох че това е често срещан проблем от гарнитура. Калкулирах си разходите и реших че си заслужава вьпреки това!
    Свалихме главата и 1вото впечатление ми беше че по гарнитурата няма видими дефекти, но беше някакьв евтин ментак сьс силикон само около дупките. За сравнение на виктор рейнц цялата е покрита сьс силикон и изглежда доста по надежна. Такава и купих както и ангренажа и много други неща които беше грехота да не сменим.
    Готови сме за слагане на гарнитурата и главата но преди това нагласям коляновия вал на белезите. При направен половин оборот на двигателя, ризата на 4ти цилиндьр излезна с 1 см Направо се шокирах. При слизане на буталото се врьща обратно Другите ризи не мьрдат но тази беше хлабава. Разни майстори ми развиваха теории че трябва да има упльтнение между ризата и блока и трьбва да се смени. Извадих ризата на рька без особенно усилие но упльтнение не видях Тьрсих и в ауто дата но го дават метал в метал мамка му.
    И сеха седя и гледам тьпо и незнам как да процедират. Явно тези ланд роувьри си имат чальми които не са ми ясни и за това се обрьщам кьм вас .
    Извинявам се за ь-то ама копчето за нормалната буква не реагира на клавиатурата

  • #2
    От: Проблем с Ланд Ровьр Фрилендьр Бензин

    Ако е прегряван подобен тип мотори, блока се криви и ризите пропадат. Ама това само съм го чел тук във форума.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Ланд Ровьр Фрилендьр Бензин

      Уплътнение при двигател с плаващи ризи, със сигурност има. При конкретния боклук може да е анаеробен силикон като при Ровър.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Ланд Ровьр Фрилендьр Бензин

        Извадих и 4те ризи и не видях дефекти. Зачистих кьдето лягат и намазах тьньк слой силикон за гарнитури до 300градуса. След което замерих блока с метална линия и луфтомер.
        Между 1-ви и 4ти цилиндьр луфта беше 0,05 а на 2ри и 3ти 0,08. Това нормало ли е колеги ?
        Но най много ме шокира факта че болтовете за главата се захващат за една лапа под коляновия вал и тази лапа има пукнатини на 3 места и то точно кьдето се завиват болтовете. Сега тьрся нова лапа или 2ра рька без пукнатини. Като цяло голям филм се вкарах, дано на края всичко да стане добре

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Ланд Ровьр Фрилендьр Бензин

          Този двигател (както и цялата кола) е доста неблагодарен за ремонт. По-добре търси здрав такъв. Болтовете за главата по спомен се завиват в петите за осн. лагери.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Ланд Ровьр Фрилендьр Бензин

            Първоначално публикуван от Dimi7rov Преглед на мнение
            Но най много ме шокира факта че болтовете за главата се захващат за една лапа под коляновия вал и тази лапа има пукнатини на 3 места и то точно кьдето се завиват болтовете. Сега тьрся нова лапа или 2ра рька без пукнатини.
            Закъсал си го! Ако не греша тая "лапа" в същност е картер на блока и върви заедно с блока, по причина че двата детаила образуват леглата на основните шийки на КВ и се разтъргват заедно:

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Ланд Ровьр Фрилендьр Бензин

              Не не говоря за това а една по малка планка коята е под тази и в нея се завиват болтовете на главата
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LCN100210NEWT-O.JPG
Прегледи:1
Размер:20.0 КБ
ID:5809346
              В мотофое го имат налично но 255лв Някой да ползва отстьпки от там ?
              Иначе в авточасти на мои познати цените варират от 160 до 190лв но 2 седмици чакане от чужбина... и без право на врьщане!
              В ибей е 50 паунда ама дали е сьщото, и пак ще е много чакане.
              Втора употреба всичките са напукани които намерих
              И сега пада едно умуване

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Ланд Ровьр Фрилендьр Бензин

                Порьчах си от ибей чрез бьлгарска фирма, цената + доставката е общо 110лв което е доста приемливо
                И равносметката до тук :

                -Гарнитура за глава виктор рейнц
                -болтове за глава Пайен
                -гарнитура клапани виктор рейнц
                - пьлна резивизия глава + нави гумички
                - семеринги на разпределителните валове
                - нов маслен рейл(вьпросната планка за стягане на болтовете на главата)
                -ангренажен комплект дайко
                -водна помпа долтц
                -пистови ремьци
                - пистови ролки


                Общо 700лв части, но ползвам 35% отстьпки иначе щеше да е около 900лв. Частта ми идва на 5-6март и сглабяме. Как мислите ще изкара ли тоя мотор ?

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X