Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota RAV 4 1999 год - проблеми с двигателя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota RAV 4 1999 год - проблеми с двигателя

    Здравейте колеги,

    Наскоро си купих Toyota RAV 4, 1999 год.
    Колата има следния проблем:
    1. При палене и студен двигател оборотите на празен ход са около 1600-1700, постепенно намаляват със загряване на двигателя. Когато колата си загрее в оптимален режим оборотите падат малко под 1000 и си ги поддържа на толкова.
    2. По време на движение, когато вече е загряла и е под 2000 оборота при подаване на газ започва да хълца, прекъсва, като че се дави, от аспуха почва да "гърми", малко след това изведнъж "отпушва", дръпва рязко и започва да си върви нормално. Това го прави САМО ПРИ ЗАГРЯЛ ДВИГАТЕЛ!!! Когато двигателя е студен този дефект не се наблюдава и си върви супер без прекъсвания, давене, бумтене и пр.
    3. Сменях бензините (95 и 100 октана), бензиностанциите, смених бензиновия филтър, но дефекта си остана...

    И друго мисля, че поради тази причина ми харчи доста - над 18-20л на 100 км градско

    Помагайте с идеи от какво може да е този проблем, защото е много изнервящо!

  • #2
    От: Toyota RAV 4 1999 год - проблеми с двигателя

    Гърмеж може да има от богата смес. Виж как са свещите, смени ги, откачи ламбдата виж дали е по-добре, по-принцип от ламбда сонда се вдига разхода. Момента на запалването електронно ли се контролира ?

    Коментар


    • #3
      От: Toyota RAV 4 1999 год - проблеми с двигателя

      Проверете датчика за температура на охлаждащата течност на двигателя.

      Коментар


      • #4
        От: Toyota RAV 4 1999 год - проблеми с двигателя

        Първоначално публикуван от nnikbg Преглед на мнение
        Проверете датчика за температура на охлаждащата течност на двигателя.
        Високите обороти в началото не са ли свързани със загряването на двигателя? И ако да - не се ли очаква този датчик да работи щом оборотите падат със загряването на мотора?

        Коментар


        • #5
          От: Toyota RAV 4 1999 год - проблеми с двигателя

          Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
          Високите обороти в началото не са ли свързани със загряването на двигателя? И ако да - не се ли очаква този датчик да работи щом оборотите падат със загряването на мотора?
          "оборотите падат малко под 1000“ - трябва да са около 750
          Датчика може да рабори но неточно. Не казвам, че не може да е и от изброеното пт колегите. Трябва да се провери всичко.

          Коментар


          • #6
            От: Toyota RAV 4 1999 год - проблеми с двигателя

            Оботоротите са си такива, това не проблем. Моята кочина е със същия двигател и държи същите обороти студена. Започни от свещи и бобина, при теб по спомен е малко особенна, при мен на Авенсиса е с 2 отделни. Много е вероятно да е някакви грешни всещи с грешно топлинно число.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #7
              От: Toyota RAV 4 1999 год - проблеми с двигателя

              Профилактично - смяна на свещи и това "преглед" на сондите.

              Коментар


              • #8
                От: Toyota RAV 4 1999 год - проблеми с двигателя

                Здравей!Имам същата.Проблема който описваш реших с подмяна на кабелите.Преди това смених свещите,но без никакъв ефект.

                Коментар


                • #9
                  От: Toyota RAV 4 1999 год - проблеми с двигателя

                  Ако има кабели, първото което се прави са свещи и кабели.

                  Коментар


                  • #10
                    Здравейте тази сутрин и при мен се появи следния проблем тойотката ми държи високи обороти 3000 и при студен и при загрял двигател а като превклуча на газ ги дига още повече

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X