Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

    Здравейте,

    според вас възможно ли да ползвам Бормашина Спарки BUR 160E като винтоверт? Не е провесионално, повечето пъти ми се налага да пробивам малки отвори в метал /2.5-3мм/. Напатих се от хоби серия винтоверти от ЛИДЛ, колкото и да го пазя, получава се луфт в лагер на редуктора предполагам. Понеже правя малки отвори и после евентуално резба, луфта ме тормози, свредлото се движи радиално. Затова търся друго решение. ТАзи бормашина има електронно регулиране на оборотите + механичен редуктор от две предавателни числа.

    В домашни условия съм ползвал успешно като винтоверт по-голямата бормашина на Спарки - БУР350, тя се държеше отлично, с бавни обороти. Просто е много тежка за малките отвори,с които работя сега.

    БлагодаряНатиснете снимката за да я уголемите

Име:BUR2 160E.jpg
Прегледи:1
Размер:187.7 КБ
ID:6155436

  • #2
    От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

    Дупе да им е здраво на винтовете ти

    Не пречи да завиваш,дали ше стават за отвиване вече не съм сигурен
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

      Не че не става за инцидентна употреба, но, поне аз, колкото пъти съм използвал бормашина вместо винтоверт, толкова пъти съм замазвал главите на винтовете ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

        Ако не си бърз в ръцете, зависи в какво завиваш, вероятността да превъртиш или скъсаш винт е голяма.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #5
          От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

          Бормашината в никакъв случай няма по голям въртящ момент от такъв на батерии.

          Преди 26 г.си купих Sparky BUR2 162ME точно за такива цели,тогава на батерии нямаше .За ставането става,но мъчиш себе си.

          До колкото разбрах,автора пита дали вместо лидълски винтоверт,може да ползва бормашина Спарки за пробиване на малки отвори и биенето да е нищожно.

          Бормашините имат лек луфт.

          Според мен,макита или девалт на батерии.
          Предимството пред тези на 220 в.е че са регулируеми по усилие и обороти в голям диапазон.За точно пробиване на малки отвори,си има малки машини на 12 волта или пневматика.
          Последно редактирано от Roninn; 16-02-19, 11:02.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

            Баба ми все с винтоверти е работила, в края на краищата този инструмент стана масов тук преди 15 години, а изобщо се появи преди 20. Не че нещо за "техническия прогрес", ама на моите хора им писва по един час да разтоварват и после по толкова да товарят инструменти и приспособления и за малки работи (някой друг "куфар", или вградено казанче) по собствено желание носят единствено по машинка от точно този тип.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #7
              От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

              На една Будгед бормашина 1300w и случайно немско качество ,навивам и отвивам какви ли не винтове ,с дължина до 24см.Бургий 12мм.на дължина 60см. една обикновена такава и една с видия ,за бетон не става ,но тухли до тая дебелина без проблем.Ползвам.я за всичко ,смазвал съм я от работа и още е жива и здрава.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #8
                От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Баба ми все с винтоверти е работила.....
                Картонаджийка ?[emoji23]
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

                  По добре едно такова:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture.JPG
Прегледи:1
Размер:142.4 КБ
ID:5809011
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

                    По принцип не става бормашината, защото няма регулиране на усилието. Особено пък тая.
                    С картона е лесно-там има битове за картон, които не позволяват да се пренавие рапидката.
                    Някоя по-слаба машинка обаче ще стане-да няма голям въртящ момент. Но пък там ще имаш ядове с пробиването. Както ти писаха горе- само мъка ще си причиниш с такива комбинации. Дори да успееш да си свършиш работа, ще е бавно и с доста нерви.

                    Райдера от горния клип работи докато е нов. Много бързо му се разбутва регулатора за усилието и 10 започва да отговаря примерно на 5.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

                      Първия винтоверт си го купих 92-93г. Бормашина за завиване на винтове съм ползвал няколко години преди това , но тогава проблема беше , че винтовете не бяха с кръстата глава и завиването им си беше приключение. Ползването на бормашина за винтоверт не е проблем , но всичко е въпрос на усет. Аз съм свикнал и мога да завивам всякакви винтове с бормашина. Проблема е , че е тежка и е изморително.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #12
                        От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Бормашината в никакъв случай няма по голям въртящ момент от такъв на батерии.

                        Преди 26 г.си купих Sparky BUR2 162ME точно за такива цели,тогава на батерии нямаше .За ставането става,но мъчиш себе си.

                        До колкото разбрах,автора пита дали вместо лидълски винтоверт,може да ползва бормашина Спарки за пробиване на малки отвори и биенето да е нищожно.

                        Бормашините имат лек луфт.

                        Според мен,макита или девалт на батерии.
                        Предимството пред тези на 220 в.е че са регулируеми по усилие и обороти в голям диапазон.За точно пробиване на малки отвори,си има малки машини на 12 волта или пневматика.
                        Здравейте на всички включили се по моята тема, благодаря ви. Roninn, точно както сте го написали, това е идеята ми. 95% ще е пробиване на малки отвори, предимно алуминий дебелина 1-3мм, нищожно натоварване за свредла 2.5-4мм. Останалите 5% да е завиване на винтове, предимно в дърво или тези самопробивните за в метал. Без гипскартон.
                        Теглото на машинката не ме притеснява, когато пробивам, повече от 2-3-5 отвора на ден няма да пробивам. Бюджета ми е ограничен след квартира и банка, гледам максимално да се вместя без да ощетявам семейството.

                        Преди малко се върнах от Бриколаж, ходих да видя БУР160е на място. Жалко, че консултантите не им се занимаваше, събота и се бяха събрали на едно място да си говорят. За бормашината - стори ми се много малък хода на спусъка, да не кажа голяма дума,но близо 2-3 пъти по малко от на останалите изложени бормашини. С тези 5-6мм как ще вдига плавно оборотите не зная. Може и изложената машина да не е ок, не зная. Утре пак ще ида, дано има благоразположен консултант да я видя как завърта като плавност на ускорението.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

                          Ползвал съм подобна,ако не абсолютно същата хем за пробиване на ф6 в бетон и пластмаса,хем за винтоверт.Монтирах осветителни тела на стълба и няма сила,която да ме убеди да си закача перфоратор,обикновена дрелка и винтоверт на колана.Копчето има плавно регулиране на оборотите,както и предварително регулиране и при слабо натискане въртящият момент е нищожен.А за навиване на по-корави винтове вече не ща да чуя за нищо друго освен ударен винтоверт.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

                            Винтове 24см. се навиват с лекота с по-мощна бормашина може не маркова и добър РН накрайник.На висока стълба не сменяваш машини.Бутам в джобовете бургии ,винтове ,накрайник и с една машина си действам.Със зключващ патрон ли е още по-добре,въпреки че става и с обикновен.При .абота в дърво ключ за патрона не ползвам,стягам и развивам патрона само на ръка.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Бормашината в никакъв случай няма по голям въртящ момент от такъв на батерии.
                              Има значително по-голяма инерция и изисква свикване. Но след първите 10 замазани винта става.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X