Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

    Ползвал съм бормашина за навиване на самонарезки в метал. 6,3х80мм. Проблема е че дрелката спира, при голямо усилие и загрява. Не съм я изгорил още, предимно се ползва за пробиване на дупки.

    Коментар


    • #17
      От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Картонаджийка ?[emoji23]
      Не, другата.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #18
        От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

        Сглобил съм един апартамент мебели с един Айнхел-наскоро бил на промоция, имаше и удар + патронник с заключване. Първият винт замина, ама съм си виновен като съм пляса. Изключих удара и всичко беше точно. С него направих и към 10-тина отвора в тухла.
        Малко не в духа на темата, ама: Забелязах, че при тръгване се виждат яки искри през отворите на корпуса. Дали е нормално не знам. Факт е, че беше нов(буквално) и си работеше. И въпреки че е тежък, ми спести мускулна треска на ръцете. Помня как е на ръка-връто-връто. Гледам да го избягвам.

        Коментар


        • #19
          От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

          Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
          Забелязах, че при тръгване се виждат яки искри през отворите на корпуса. Дали е нормално не знам. Факт е, че беше нов(буквално) и си работеше. И въпреки че е тежък, ми спести мускулна треска на ръцете. Помня как е на ръка-връто-връто. Гледам да го избягвам.
          За нови несработени четки е нормално, за гранично износени - също, а при нормалната експлоатация искрите са доста скромни.

          Коментар


          • #20
            От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

            Как успявате при навиване с бормашина да предотвратите превъртане и/ли замазване на главата не ми е ясно. Аз в 90% от случаите успявам да направя поне 1 от двете. В повечето от останалите 10% - донавивам винта на ръка.

            Коментар


            • #21
              От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

              Опит, усет, базова сръчност - именно базови, не е никаква виртуозност.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #22
                От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

                Трябват също така,качестевни винтове и накрайници.Важно е правилното подбиране на накрайника спрямо винта.Pz12345,,,,Ph12345 иначе превъртането е гарантирано винаги ,въпреки опита и усета.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #23
                  От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

                  В фирма за монтаж на дървени конструкции бачкахме с винтоверти Хилти на 220в, при целодневно завиване на 150, 200 и 250мм винтове в дърво без предварително пробиване на отвори Хилтитата се предадоха достойно след над 4 години зверско бачкане. Понеже струваха над 500лв бройката, шефа купи едно спарки 160 почти като това в питането за тест, след седмица проби отиде в магазина и купи още 5-6 броя, спаркито излезе феноменален винтоверт за големи винтове, по едно време ги имаше на цена от 120 лева и над 10 колеги от фирмата моментално се обзаведоха с по едно спарки включително и аз. Та за винтоверт за винтове дълги над 8-10см е абсолютно перфе, за по малки е излишно мъчение.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

                    Най-вероятно davc е прав, щото аз знам какво е wiha и wera и тънката, но много съществена разлика между philips и pozidrive. Сигурно, ако навия 1000 винта с бормашина ще почна да ги целя.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

                      Аааа, бормашината трябва и ниска предавка да има. И хубав спусък с плавно задействане.

                      Па ако има и активна спирачка - берекет.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        Сигурно, ако навия 1000 винта с бормашина ще почна да ги целя.
                        Охо-о, много са (особено, ако не са ти първите).
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

                          Взех си от тмах винтоверт на 220, за 40 лв навил е хиляди винта в дърво, мощен е, от както го взех не искам да чувам за акумулаторни. Хубави са акумулаторните но за професионална работа всеки ден, аз като не го ползвам дълго време и ми потрябва винаги в батерията няма никой.
                          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                          Коментар


                          • #28
                            От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

                            За 40 лева абсолютно,то на качествения батерията му е тройно.

                            Трябва ли ти сериозно обаче,дават ли ти се тия пари то по-добро от лек и мощен с батерия няма.

                            Аз имам едно Дювалче,за година примерно да му падне батерията с 20%,с останалото 2 дена винтове може да върти,комплетка с удьрната е с 3 батерии,като мързелив не съм свалил батерия и на половината с мойта работа.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #29
                              От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

                              Днес е лесно, има всичко. Но да се твърди, че с бормашина не става...
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #30
                                От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

                                Що дограма пък пък съм сглобил с една тежка бормашина БОШ,редех и обков с нея.Машини имаше бол всякакви ,въздушни винтоверти,бормашини,но с Боша много бях свикнал.
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X