Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    Днес е лесно, има всичко. Но да се твърди, че с бормашина не става...
    Кой твърди,че не става?

    И тате може и бате може ма козата нали?

    Зависи от винта,зависи къде и колко,зависи от бормашината / като ми падне мойта и с нея става /зависи колко си як и колко мерак има; и какво гониш.........аз примерно мноооого рядко ползвам винтове които са различни от неръждавейка,държат повече на натиск.

    Става,то всичко става и може ма дупе да им е яко на винтовете ти.Винтоврьтката я гласи; на колко сила искаш да има с първия винт,после не само става ми става бързо,правилно и лесно / за евтино няма място в изречението /.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #32
      От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

      Абе става и с бормашина. Имам една лидълска за 40 кинта с реглаж на оборотите, проблема е че е и липсва въртящ момент. Иначе за бюджетни винтоверти, най-добре такива на 220в, обещал съм си като порасна ще си взема Девалт от истинските
      После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

      Коментар


      • #33
        От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

        Завивал съм винтове от зор с бормашина от Лидл - Парксайд, често изпилявах главите или ги завивах прекалено дълбоко, мъчение си беше, тежка, тегава работа си е, тогава бях на село и бях си забравил акумулаторния винтоверт, та с бормашината става само от зор и където се налага да завиваш големи винтове.

        Коментар


        • #34
          От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Аааа, бормашината трябва и ниска предавка да има. И хубав спусък с плавно задействане.

          Па ако има и активна спирачка - берекет.
          Ми то си стана винтоверт (което всъщност е частен случай на дрелка).
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #35
            От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

            Най-малкия пустиняк бормашинка на спарКККи с реглаж от копчето при мен е навил толкова винтове колкото не бих могъл да изброя.
            Обаче винтовете са самонарезни 4.2х15,20,40 да речем.В производство няма кой да се занимава с батерии щото свършват.
            Тока не свършва.По евтини са машините.Консумативи като батерия нямаш.Няма време за зареждане.Няма забравил съм да я заредя.
            Гипсокартонаджия рядко съм виждал да работи с винтоверт щото тежи и пак горните важат и при него,а хората са на заработка.
            По обектите обаче винаги съм носил и винтоверти като основно съм работил с тях с цел неразпъване на кабели и бърз монтаж.
            Отново се търси оптимизация.Един импакт обаче пребива всеки винтоверт като бързодействие и големина на винтовете който може да завие.
            Обаче пак греда като ти потрябва бургия да му сложиш.
            Затова и винтоверите се наложиха като масови машини.Универсалност имат.
            Не са най-доброто,но стават за всичко и не се налага да носиш 20 машини с теб.
            А тия дето носят знаят какво е да ти се наложи да паркираш на паркинга на обекта и да работиш на 20тия етаж на новостроящ се блок.
            Много мислиш какво да качваш и какво не,че после никой не иска да слиза освен ако не го напъне нуждата...
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #36
              От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

              Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
              ...
              Ти някак пишеш за винтоверт, като че ли той по дефиниция е акумулаторен.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #37
                От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

                Понеже всеки ден въртим стотици винтове ,да забия темата на някъде

                1.Винтоверт на ток за видия,само макита за гипсокартон.
                Вече все по рядко срещам бригади , които да ползват на 220 в.Всичко картонаджийка, е на импакт 152 на макита.

                2. Здрава видия от неръждавейка в размер на 25х2.5 ,30х2.5,. 35х2.5 не съм виждал.

                Във същите горни размери,винт от неръждаема стомана,на който да не му размажа главата ,независимо с какво завивам ,също не съм срещал.

                В големите размери 8х150 и нагоре ,работя със неръждаеми на хилти и там нещата са Ок.

                От черните видии за картон 3х25 самопробивни и не самопробивни съм открил някакви гравитиращи около вюрт ,не съм много наясно но са много Ок.Дори и от вюрт на които пише на опаковката,са по добре.

                Накрайници ползвам с надпис,макита,деволт ,вюрт....

                Знам че те не ги произвеждат,а възлагат на някой да ги прави с тяхния бранд.

                Та дайте да видим кои са качествените накрайници,най качествените и съответно видии за Кнауф....

                Ползвам и няколко комплекта Бош и макита и девалт за гайки и болтове на размери 8 мм.10 мм.

                Мисля да изхвърля всички и да взема само с неодимови магнити.

                В ITT вземам някакви,от които съм много доволен.
                Последно редактирано от Roninn; 17-02-19, 11:08.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #38
                  От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

                  Първоначално публикуван от dobriq313 Преглед на мнение
                  95% ще е пробиване на малки отвори, предимно алуминий дебелина 1-3мм, нищожно натоварване за свредла 2.5-4мм. Останалите 5% да е завиване на винтове, предимно в дърво или тези самопробивните за в метал.
                  .
                  Да се включа с 5 стотинки,
                  Мога да споделя, че за свредла 2-4мм Ви трябват обороти, които повечето "дрелки" нямат. (специално за размери 3-5мм ползвам ъглова на макита и ловешка с 3000об, а за по малки дремел с цанги)
                  За да завивате успешно е необходим контрол и по ниски обороти,което с бормашина и дори с перфоратор си е трудна работа.
                  Има измислени и проверени решения за "топлата вода",а универсалната техника си е .......,неприемлив компромис в повечето случаи.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

                    Бормашината няма въртящ момент на ниски обороти.Ползвах един Парксайд за няколко винта с шестограмни глави и едвам не го изгорих,като намаля оборотите спира и само бръмчи.Същите продължих с едно гипсокартонадйиско Хилти-ами ако не пусна спусъка ще ми изкълчи ръката,въпреки ниските обороти.Та за зор заман може с бормашина,та даже и с перфоратор съм навивал винтове в под.
                    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                    Враца

                    Коментар


                    • #40
                      От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

                      Здравейте и благодаря на включилите се в темата. Вземам си поука за тип на битове и винтове, марки, всичко ще ми влезне в употреба. Днес се разходих до Бриколаж да тестам бормашинката, действително имаше мек и плавен старт на 1-ва предавка, хареса ми. Живи и здрави, на заплата най-вероятно ще се оборудвам и ще споделя как се получава. Следващата покупка след бормашината планувам да е машинка за заточване на свредла. Започнаха да се вдигат цените на кобалтовете свредла и ми е жално да изхвърлям захабени. Пожелавам спорна и здрава седмица на всички

                      Коментар


                      • #41
                        От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

                        Taкава, от стария дизайн беше първата ми бормашина, Елпром май се водеха тогава BUR2-160E. завивал съм и винтове с нея, през 90години нямаше кой знае какъв избор. Отлична машина беше, но ми я откраднаха. Иначе имам и BZ 16, BUR2 350E, BUR 150E и BR 100E. Последните две са по- удобни за винтове особено последната, завил съм стотици винтове с нея, но от 7-8 години ползвам винтоверти, с бормашина си е мазохизъм.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

                          To още по-голям мазохизъм е да ги навиваш на ръка,особено ако те чакат няколко стотин броя.За по-тънки самонарезки бормашината е приказка,по-високи обороти от винтоверта,по-малко натиск и пробиването става песен.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

                            Колега(това пусналия темата)-нали знаеш защо не се ебе жена на площада...

                            Та направи каквото си намислил, всяка машина ше се справи за няколко винта(както казваш, че ще се ползва машината), та даже може и на ръка.
                            Повечето от писалите в темата са професионалисти, но всеки в своята си област. И казва каквото му е на неговите грижи.

                            П.П. да споделя и аз, от моята практика-работех в една железарска фирма, и ни се наложи да правим конструкция на някаква будка в Обзор.
                            Натоварихме жигулито, обаче сме забравили дрелката(дето и викате бормашина. Бормашина е съвсем друго, тежи към тон, ама е друг разговор), и на обекта шефчето се развика, че сме зьабравили дрелката с все свредлата. Направи ни на гъз, сега откъде щял да търси дрелка, пък то и свредла няма дса се продават в Обзор, абе проблем, сериозен.
                            Е, имаше да се пробият 10-15 отвора, и с винтоверта(на батерии), с един по-як самопробивен винт, захванат в патронника вместо свредло успях да пробия отворите. Това в стоманен профил 3 мм.
                            Шефчето се уби да ме хвали по пътя обратно.
                            Ама да даде 5 лева-нцъ..

                            Та може и обратно да се ползват инструментите де, въпрос на импровизация, и викане на НВ Неволята.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

                              Кольо гяволето...!
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Използване на бормашина за винтоверт за домашни нужди

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                ...
                                Е, имаше да се пробият 10-15 отвора, и с винтоверта(на батерии), с един по-як самопробивен винт, захванат в патронника вместо свредло успях да пробия отворите. Това в стоманен профил 3 мм.
                                Шефчето се уби да ме хвали по пътя обратно.
                                Ама да даде 5 лева-нцъ..
                                Хем сте забравили инструментите, хем и да ви наградят за което...
                                25 кинта струва ново Райдърче дрелка, какво толкова сте се впрегнали?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X