Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ФУ 321 РЕМОНТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ФУ 321 РЕМОНТ

    Това си е заложба от завода,чисто нова сефте пусната при приятел звучи по-страшно.Взе я пред 3-4години от училишна работилница със консервационната смазка,не беше подвръзвана.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #17
      От: ФУ 321 РЕМОНТ

      Нова не съм виждал, но да кажем...почти нова-купена за авторемонтна работилница на предприятие и така си останала, защото няма какво да работят на нея. Пускана чат-пат, но тормозена и товарена-в никой случай. Делителния апарат си стоеше още в сандъка.
      Ми...ревеше си като мечка. Твоята от клипа е несравнимо по-тиха.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #18
        От: ФУ 321 РЕМОНТ

        Колега... ако това черното с което си мазал да затвориш капаците е Тилукол!? После и ти ще ревеш като мечка, когато се наложи да свалиш капака след години!!!
        Дано да не е! Тилукола толкова здраво хваща, че после капака няма сваляне с часове и то зверско тряскане с чукове и изпилени листове от ножовка да го отхлупят!
        Това го казвам щото аз съм ревал, като мечка заради тази грешка! Така на 320ката бяхме силиконирали скоростите на масата и капаците отстрани... наложи се преди време да свалиме кутията и да махнем капаците да почистиме вътре... Ревал съм и съм вил като мечка. Толкова здраво държи тилукола, че след всички свалени болтове, ти гарантирам, че кутията пак ще си работи ако я пуснеш без да трепнеш. Били сме и сме трескали като луди по час време с голями чукове и изпилените ножовки за да можеме да отлепиме кутията, и капаците. Огромна грешка! От тогава повече никъде не слагам тилукол за гарнитура, или ако мацна е съвсем съвсем мъничко...

        Коментар


        • #19
          От: ФУ 321 РЕМОНТ


          Мисля, че беше този. Първо наклепах скоростната кътия на масата с него и наистина като стегна няма мърдане.
          Навсякъде съм го ползвал с риска един ден живи и здрави евентуално да се мъча. С макетно ножче предполагам, че ще станат нещата, макар и да е играчка.
          Предпочитам така, отколкото да ми тече масло и цялата машина да мяза на кенеф. Аз лично по чугунени детайли не бих удрял с чик, камоли да блъскам, защото е още по-гадно като строшиш нещо чугунено...
          ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

          Коментар


          • #20
            От: ФУ 321 РЕМОНТ

            Гарнитурка от електрокартон, намазана с херметик за гарнитури е доста по-човешко решение за такива места. Малко повече е играчката да се направи.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #21
              От: ФУ 321 РЕМОНТ

              Щом не е тилукол, не се коси. Тия силикони са нищо в сравнение с онова чудо. То и аз гледам да не удрям, ама повервай ми онова нещо така лепи, че ако пуснеш фрезата от 8мия етаж ще се спочупи цялата и капака пак няма да е помръднал да се разлепя Така, че който чете... Тилукол за гарнитура... Не, НЕ и НЕ!!!

              Коментар


              • #22
                От: ФУ 321 РЕМОНТ

                Освен това при нашите фрези гарнитурите се явяват и компенсатори по някога.

                Коментар


                • #23
                  От: ФУ 321 РЕМОНТ

                  Такааа... Сглобих вече изцяло машината и ми остана да се оправя с инсталацията.
                  Чудех се дали да се мъча със старата или да последвам примера на колегата с 251-цата, дето е изкубал всичко. Ееее изкубах и аз цялото табло и си взех нови елементи.
                  Справих се със силовата част от схемата. Между другото в "малката книжка" е описано подробно какво означават съкращенията по схемата. Така, че ако някой му се наложи да търси там.

                  Сега имам проблем малко със оперативната верига. Основно с тази част за управление на супорта по x,y,z. Нещо не ми стигат кабелите ...

                  Имам един въпрос към всички, които имат при себе си такава фреза. Малко пояснение преди да задам въпроса..: ще приемем за плюс движението на супорта надясно, напред, нагоре и за минус наляво, назад, надолу, като това е гледано когато сме срещу машината.

                  Така, и въпроса е може ли машината да се движи по две или три направляващи едновременно (защото, като разгледах чертежите не видях причина да не може да го прави в посоките, които означихме с плюс и минус)?

                  Отговора на този въпрос ще ми помегне и за връзването на оперативната верига...
                  ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: ФУ 321 РЕМОНТ

                    Не,пали контактори.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #25
                      От: ФУ 321 РЕМОНТ

                      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                      Не,пали контактори.
                      Това с паленето на контактори не го схванах. Какво ще вдигне консумацията на електромотора ли?
                      ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: ФУ 321 РЕМОНТ

                        Ами ако ръгнеш във две посоки,на едната мотора върти на ляво а на другата на дясно,контакторите падат преди бушоните,пробвано.
                        Винаги проверявам ръчките за неутрал,и после стартирам машината,не,че съм я ползвал скоро,ползвам я за маса.

                        P.S.Ако се спази посоката на въртене на мотора,би трябвало да движи два-три хода заедно,моята 251 я взех със запалени контактори и никак не бих рискувал.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #27
                          От: ФУ 321 РЕМОНТ

                          Днес се срещнах с колега, който има 251-ца. Каза ми, че неговата нещо не била в ред, но когато вкараш на две посоки едновременно, масата трябва да спре.
                          Друг с такава фреза ще каже ли неговата как е?
                          ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: ФУ 321 РЕМОНТ

                            Работил съм малко на 2 различни фу 321. И двете имаха защита като дадеш 2 посоки едновременно просто нищо не се случва, масата спира и си седи докато не поставиш едната посока в неутрално положение. Без да падат бушони, контактори и тн.
                            Едната беше супер амортизирана, но другата беше направо нова, на по малко от 20 часа работа.
                            Нямам представа дали трябва да е така оригинално, просто споделям впечатления.

                            Коментар


                            • #29
                              От: ФУ 321 РЕМОНТ

                              Първоначално публикуван от SKF Преглед на мнение
                              Работил съм малко на 2 различни фу 321. И двете имаха защита като дадеш 2 посоки едновременно просто нищо не се случва, масата спира и си седи докато не поставиш едната посока в неутрално положение. Без да падат бушони, контактори и тн.
                              Едната беше супер амортизирана, но другата беше направо нова, на по малко от 20 часа работа.
                              Нямам представа дали трябва да е така оригинално, просто споделям впечатления.

                              Благодаря колега!
                              ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: ФУ 321 РЕМОНТ

                                Фрезите серия ФУ 320/321 и по по малките 250/251 задължително имат електрическа блокировка срещу едновременно включване на ходовете по повече от една ос едновременно . Старите 250/320 при включване на 2 хода едновременно задължително чупят нещо сериозно. На колегата Стефан 55 неговата 320 смля конзолата и скъса винта на напречното подаване . Нашата 250 навремето ортака овреме я е изключил та само със счупена конзола на напречното подаване се разминахме . При 251/321 не ми се е случвало да включи 2 хода едновременно та не знам дали прави голяма беля
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X