Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

    Здравейте колеги!

    От доста време ми стои за разрешаване един много странно появил се от въздуха казус със загуба на Уличната регулационна граница на един имот който съм закупил през 2006 г.

    За какво става дума:

    През 2006 г. закупих на търг от РПК "НАПРЕД" гр.Търговище обособен урегулиран поземлен имот с площ 1 110,00 кв.метра с някакви инвестиционни намерения . Всичко беше изповядано по закон както си е редът - Оценки , скици , деклараций и т.н. Сделката бе изповядана пред нотариус таксите платени всичко беше вписано надлежно в съда и всеки по пътя си както се казва.

    За съжаление плановете ми се промениха и имота не ми влезе в работа и си остана без да се ползва празен.В законовия срок го регистрирах в данъчна служба и в общината , и редовно си плащам дължимите данъци и такси към общината.

    При закупуването на имота ми направи впечатление една червена линия на скицата която преминава през целия парцел успоредно по границата с уличната регулация на 4 метра навътре в имота.На въпроса ми каква е тази линия продавача ме осведоми че, това е линия по която ще се прави разширяване на улицата и по план тази площ която е заключена между червената линия и улицата не влиза в договорените квадратни метри на парцела който той ми продава.
    Тоест аз тези квадратни метри ( около 300 кв.м.)не му ги плащам и те не ми фигурират в Нотариалния акт защото той по закон не може да ми ги продаде защото били за разширяване на улицата, но на практика са част от моя парцел с тази площ по закон парцела ми граничи с улицата.

    Проверих в кадастъра и от там ми отговориха същото.Това била практика при предстоящи разширения предварително площите за отчуждаване се изключвали от регулационните граници на засегнатите парцели за опростяване на процедурата после.

    До тук добрее.., но както се казва минаха години и в един момент РПК " Напред " решават да продават и съседния на моя имот парцел който е около 2 700 кв.м.това става през 2012 година и междувременно инвестиционната програма на общината е променена и разширението на улица Цар Симеон е премахнато от плановете на инвестиционната програма на общината и вече не се отчуждават част от лицата на прилежащите парцели.

    РПК "Напред " обявява търг и продава съседния на моя парцел без да включва лицето на моя имот в сделката но при издаването на скиците от кадастъра там незнайно как се придават онези около 300 кв.метра които са между червената линия и улицата на лицето на моя имот. И така моя имот остава заключен от четирите си граници ( Изток,запад, север и юг ) в новообразувания имот.

    А в моя нот. акт надлежно са описани моите граници и съседи, като от запад е посочена улица Цар Симеон а от юг река Врана.


    И ето това е въпроса които до ден днешен не мога да реша и не получавам адекватно обяснение от институциите (община , кадастър , агенция по вписвания и нотариуси)как е допуснато Урегулиран поземлен имот да остане без излаз на улица след като си е имал 50 метра лице.

    След малко ще кача документи с които разполагам.

    Подадох жалба в общината от там ми отговориха че , не могат да въздействат на новия собственик на имота по никакъв начин да ми върне тази площ , в кадастъра също чупят пръсти ....

    И не знам сега каква да я къдря ......
    Последно редактирано от Николай Колев; 15-02-19, 16:12.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

  • #2
    От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

    Звучи като имотна измама от страна на общината.

    Коментар


    • #3
      От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

      Без скици - няма как да се ориентираме.Иначе и аз си купих 168м2 полски път за да изляза на улица, ама пак си трябват процедурите по промяна на предназначението

      Коментар


      • #4
        От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Звучи като имотна измама от страна на общината.
        Няма да е измама от общината.
        Действително има такъв вариант за разширяване на улица.Аз съм купувал такъв парцел.Това разширение на практика се залага в градоустройствения план на града.
        Но… в случая е отменено.Чудна работа.Да не искат да разширяват.За пръв път чувам.
        Кадастъра нищо не зависи от него. Действащите страни са продавача и общината.
        Трябва да се види скицата но мисля че има решение...

        Коментар


        • #5
          От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

          Ще използвам темата за да питам за друг казус, моля колегата да ме извини!
          Наследствен имот за който идва данък. Оказа се, че нямаме никакъв документ за него и в никой регистър не излиза наш, сабственика на който се води не сме го чували и не знаем кой е. По скица дори се води земеделска земя.
          Как може да се освободим от плащането на данък? Искат документ за продажба, дарение или друго, ние нямаме никакъв и няма как да го продадем например.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #6
            От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

            Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
            ...

            До тук добрее.., но както се казва минаха години и в един момент РПК " Напред " решават да продават и съседния на моя имот парцел който е около 2 700 кв.м.това става през 2012 година и междувременно инвестиционната програма на общината е променена и разширението на улица Цар Симеон е премахнато от плановете на инвестиционната програма на общината и вече не се отчуждават част от лицата на прилежащите парцели.

            РПК "Напред " обявява търг и продава съседния на моя парцел без да включва лицето на моя имот в сделката но при издаването на скиците от кадастъра там незнайно как се придават онези около 300 кв.метра които са между червената линия и улицата на лицето на моя имот. И така моя имот остава заключен от четирите си граници ( Изток,запад, север и юг ) в новообразувания имот......
            Предложение само - подаваш жалба в общината като описваш подробно всичко, плюс искане за действащия регулационен план, както и за информация кога е променен и кога е обявен новия. Или най-добре се консултирай с адвокат, вещ в тези дела, че може и да пиша глупости

            Коментар


            • #7
              От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Звучи като имотна измама от страна на общината.
              Или от страна на продавача.

              Това обяснение, дето площта от парцела между границата на имота и червената регулационна линия не можел да я продава нещо ми насмърдява ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

                Ето нот.акт и скицата.
                Прикачени файлове
                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                Място и хора към които да принадлежи ...

                Коментар


                • #9
                  От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

                  Този случай ми е адски интересен казус.
                  Не съм юрист но непрекъснато имам сделки и в процес на работа се наложи да уча зут-а.
                  Защото установих че много юристи адвокати нотариуси хал хабер си нямат от този профил на правото.А то е много важно когато
                  1.купуваш парцел-защото купуваш потенциал някакъв който колкото и да е чудно се мени във времето
                  2. когато купуваш/продаваш нов имот - защото почти винаги има някакви условия- често има изненадани.
                  3.Учредяваш право на строж на нещо си...
                  Всички тези работи не ги знаят адвокатите.То и няма ясни категорични закони за тях.Но са уточнени в множество нормативни актове и практики.И са - да речем със статут на закон.
                  И без да съм гледал документите на база на написаното мога да кажа че не се касае за измама.Ами просто рядък случай на... ами никой не предполага че след 10 години общината ще се откаже от разширение...
                  Ако трябва да гледаме чисто правната страна без да взимаме под въпрос особеностите - то казуса е ясен.Ако в нотариалния акт и скиците тези 300 кв не са продадени- значи те са на продавача.Ясно и просто е. Въпроса е продадени ли са или не?!
                  Ако не са продадени значи купувача е платил това което е получил - 1110м2- просто с течение на времето се е случило чудо.Общината се отказва.По нейни си някакви съображения.Тогава по логиката тези 300м2 са на РПК Напред нали? И тогава бих посъветвал да се потърси контакт с тях и да се откупят и тях. Защото те рязко увеличават/намаляват потенциала на парцела.
                  Все пак това е на прима виста - без да гледам особеностите на документите...
                  Зут-а е особена материя и много малко хора го знаят и разбират.Адвокатите хал хабер си нямат.Тука не става дума за измама.Особено - продават 2006 и резултат 2019.Кой ще чака толкоз.Мислете малко.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

                    Ето и скицата на новообразувания имот прз 2012 г.

                    Моят имот е 599 а новият е 644
                    Прикачени файлове
                    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                    Място и хора към които да принадлежи ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

                      Тези скици са със срок на действие 6 месеца.
                      А на тях никъде не се вижда имот с номер 73626.
                      ....сложен казус.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

                        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                        Ще използвам темата за да питам за друг казус, моля колегата да ме извини!
                        Наследствен имот за който идва данък. Оказа се, че нямаме никакъв документ за него и в никой регистър не излиза наш, сабственика на който се води не сме го чували и не знаем кой е. По скица дори се води земеделска земя.
                        Как може да се освободим от плащането на данък? Искат документ за продажба, дарение или друго, ние нямаме никакъв и няма как да го продадем например.
                        Някой трябва да го е декларирал този имот за да ви се води данък. Да покажат декларацията. За земеделска земя няма данък. Как така се води на друг а на вас ви излиза данък. Това е грешка на данъчно.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Тези скици са със срок на действие 6 месеца.
                          А на тях никъде не се вижда имот с номер 73626.
                          ....сложен казус.
                          73626 е кода на търговище.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

                            Това страничното дере ли е или улица? 431
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

                              Чудя се в ЗУТ или там други закони някой следи ли какво е допустимо и какво не и как така държавни инститиций ще допускат някой да лишава съществуващ имот от лице.

                              Ми то по тази логика всеки връзкар в етажите на власта може да си издейства да си купи прилежащия тротоар пред всеки имот и да изнудва собствениците.
                              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                              Място и хора към които да принадлежи ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X