Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

    Това е някакъв вариант на познатите от едно време "сметки по регулация", но в случая с изработени, но неприложени планове.
    Принципните проблеми ги виждам като (най-малко) три.
    Първо-че тези квадрати ти не си ги купил.
    Второ- че на сегашния етап ще е много трудно да получиш достъп до имота си веднага и безплатно. Може, ама ще отнеме години и ще струва пари.
    И трето- изпуснатите срокове.

    Това е причината, поради която инвестиционните намерения никога не бива да се свеждат до покупката само на земя, а веднага трябва да се направи нещо на нея-като минимум някаква ограда, или няма значение какво, но да се вижда, че си се интересувал, реализирал си някакво строителство...нещо да има.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #32
      От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Това е някакъв вариант на познатите от едно време "сметки по регулация", но в случая с изработени, но неприложени планове.
      Принципните проблеми ги виждам като (най-малко) три.
      Първо-че тези квадрати ти не си ги купил.
      Второ- че на сегашния етап ще е много трудно да получиш достъп до имота си веднага и безплатно. Може, ама ще отнеме години и ще струва пари.
      И трето- изпуснатите срокове.

      Това е причината, поради която инвестиционните намерения никога не бива да се свеждат до покупката само на земя, а веднага трябва да се направи нещо на нея-като минимум някаква ограда, или няма значение какво, но да се вижда, че си се интересувал, реализирал си някакво строителство...нещо да има.
      Имота не е само земя .
      Има си трайно изградена ограда по реални граници още преди да го закупя аз.

      Аз никъде не споменавам че , искам тези квадрати безплатно а напротив.
      Мисълта ми беше че,след като е отпаднала необходимоста от тези квадрати за разширяване на улицата защо от община или кадастър никой не ме е уведомил
      за това .За да мога аз да направя необходимите постъпки и действия за закупуването им.

      А са придадени към съседен имот тихомълком от което се е получило това замятане.

      Физически достъп до имота си имам през всичките тези години и никой не ме е притеснил да си местя ограда или за друго.

      Само на документи не съм собственик на тези 300 кв.м.

      Просто въпроса е висящ и реших да го реша най сетне.
      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • #33
        От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

        Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
        Имота не е само земя .
        Има си трайно изградена ограда по реални граници още преди да го закупя аз.

        Аз никъде не споменавам че , искам тези квадрати безплатно а напротив.
        Мисълта ми беше че,след като е отпаднала необходимоста от тези квадрати за разширяване на улицата защо от община или кадастър никой не ме е уведомил
        за това .За да мога аз да направя необходимите постъпки и действия за закупуването им.

        А са придадени към съседен имот тихомълком от което се е получило това замятане.

        Физически достъп до имота си имам през всичките тези години и никой не ме е притеснил да си местя ограда или за друго.

        Само на документи не съм собственик на тези 300 кв.м.

        Просто въпроса е висящ и реших да го реша най сетне.
        Ники - направи консултация с юрист по зута да провериш думите ми.
        Тези 300 кв не са придадени към друг имот.Те винаги са принадлежали на другия имот.Което е лесно доказуемо.Просто продавача е счел че естетвено ще отпаднат с разширението.Ама не са отпаднали.И естетвено се водят на него.
        Естетвено че само по документи не си собственик Ако се замислиш - така трябва да е.И аз по документи не съм собственик на твоя имот. Ти не бива да парадираш че си ги ползвал а по документи не са твои.Защото това означава че ползваш чужда собственост.И може да ти поискат наем или да се заядат.

        Естетвено че въпроса е висящ.И то доста сериозен.Няма как лесно да се реши.Или според мен най лесно ще е като се купят още квадрати.Или го продадеш на съседа.

        Виж не съм негативно настроен ами просто гледам и чета документи защото на приказки е едно но откъм правната страна нещата са съвсем други.
        Определено имаш ходове но досега - с жалбите и пътя който си тръгнал аз мисля че е грешен.И в крайна сметка ще излезе и по скъпо.Един път си сбъркал с покупката -не си защитил червената линия, втори път си проспал сроковете, и третия път - сега - избираш грешна стратегия.
        Аргументирах се и защо.
        Аз съм уведомявал хора съседи за промяна на пуп и знам отлично правилата.Ти си уведомен по надлежния ред.Ако не си научил-проблема е твой - според общината.Като собственик на имот имаш право да се интересуваш от всяка промяна на градоустройствения план!
        Та... много мразя да съм прав и да огорчавам хората но за да успееш трябва да смениш стратегията!
        Така бих постъпил аз.

        Коментар


        • #34
          От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

          Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
          ...
          Мисълта ми беше че,след като е отпаднала необходимоста от тези квадрати за разширяване на улицата защо от община или кадастър никой не ме е уведомил
          за това .За да мога аз да направя необходимите постъпки и действия за закупуването им. ...
          Знаеш ли в колко населени места има приети някакви регулационни планове, които после остават нереализирани? С ей такива червени линии, сечащи през имотите. Било заради улици, било заради зелени площи. И не знам това да е пречка парцелите да си се продават в реалните си имотни граници. Още повече, че в доста случаи регулационните планове са много дърти и всички срокове за прилагането им са изтекли.

          А промени на границите на имотите се правят с промяна в устройствен план, за каквито задължително се търси становище от засегнатите страни, каквито се явяват и собствениците на съседни имоти.
          Ако в твоя случай е имало нещо такова и ти не си реагирал, когато му е било времето, ни областен управител, ни Господари на ефира ще ти помогнат ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #35
            От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

            Вярно е че той е купил конкретно упи от две. Не е в съсобственост. В самия пуп обаче трябва да има заложено достъп до неговия парцел. Право на преминаване или някакъв достъп до улица.
            Намери пуп-а. Струва 5-6 лв. и няколко дена. От приложените документи по твоята сделка изкарай данните и от архива изнамери техните актове. Някъде може да е споменато право за преминаване.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #36
              От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

              Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
              Ники - направи консултация с юрист по зута да провериш думите ми.
              Тези 300 кв не са придадени към друг имот.Те винаги са принадлежали на другия имот.
              Като се замисля тук си прав , но ми е странно защо при образуването на имота на комшията никой в кадастъра не е обърнал внимание че, се получва невъзможен от законова и етична гледна точка казус.Нали там са все професионалисти и би трябвало да са наясно със ЗУТ.



              Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
              Ти не бива да парадираш че си ги ползвал а по документи не са твои.Защото това означава че ползваш чужда собственост.И може да ти поискат наем или да се заядат.
              Разговарял съм няколко пъти с новия собственик в годините , като последния път вчера след като пуснах темата.От разговора с него се убедих че,той съвсем съзнателно е влязъл в този филм с тези квадрати като явно някой го е посъветвал да си мълчи и да изчаква.Защото на въпроса ми " ти не видяли че, квадратите от предварителните договори и скици са по-малко от тези на окончателната скица и договор и не я ли погледна скицата защо е така и от къде се явява разликата "

              Отговора беше " еми видях ги ама аз не съм специалист де да знам кое какво е ....."

              Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
              Естетвено че въпроса е висящ.И то доста сериозен.Няма как лесно да се реши.Или според мен най лесно ще е като се купят още квадрати.Или го продадеш на съседа.
              И за мен това е единственото смислено решение

              Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
              Виж не съм негативно настроен ами просто гледам и чета документи защото на приказки е едно но откъм правната страна нещата са съвсем други.
              Ни най малко отчитам нението ти за негативно а наротив за ОБЕКТИВНО и много реално за което ти благодаря сърдечно.



              Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
              Та... много мразя да съм прав и да огорчавам хората но за да успееш трябва да смениш стратегията!
              Така бих постъпил аз.
              Във бизнес делата си с клиенти (не в правната сфера разбира се), винаги се водя от етичната страна на въпроса дали съвета или действията който препоръчвам на клиента
              са човешки и етично допустми и бих ли бил доволен от тях ако някой ми ги приложи на мен.

              Предпочитам да изтърва клиент в момента защото съм откровен с него сега и да ми се върне отново когато има нужда отново отколкото да го омая с приказки и след ден два като се усети да ме разнася и благославя.

              Понеже аз не съм научен да правя така .

              Описаната стратегия по горе беше от 2012-2013 г.
              Пиша тук защото исках да се посъветвам с вас за да си изградя нова такава и както и очаквах с ваша помощ съм готов.
              За което благодаря на всички отзовали се.

              Хубав ден за сега .... отивам да забавлявам внуци , снощи в 20,30 часа разбрахме с жената че, много искаме внуци за събота и неделя
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • #37
                От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

                Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                Имота не е само земя .
                Има си трайно изградена ограда по реални граници още преди да го закупя аз.

                Аз никъде не споменавам че , искам тези квадрати безплатно а напротив.
                Мисълта ми беше че,след като е отпаднала необходимоста от тези квадрати за разширяване на улицата защо от община или кадастър никой не ме е уведомил
                за това .За да мога аз да направя необходимите постъпки и действия за закупуването им.

                А са придадени към съседен имот тихомълком от което се е получило това замятане.

                Физически достъп до имота си имам през всичките тези години и никой не ме е притеснил да си местя ограда или за друго.

                Само на документи не съм собственик на тези 300 кв.м.

                Просто въпроса е висящ и реших да го реша най сетне.
                Добре де,ама нямаше ли нещо там,че като ползвател на имота са длъжни първо на теб да предложат да го купиш? Или то е само от морална гледна точка.
                0884 987 137
                В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                Коментар


                • #38
                  От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

                  Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                  Като се замисля тук си прав , но ми е странно защо при образуването на имота на комшията никой в кадастъра не е обърнал внимание че, се получва невъзможен от законова и етична гледна точка казус.Нали там са все професионалисти и би трябвало да са наясно със ЗУТ. ...
                  Какво има на скицата от кадастъра, която трябва да са ти дали при закупуване на имота? Защото, ако не греша, парцелът, който притежаваш, си е бил обособен в този му вид още към юни 2005, а ивицата между тебе и улицата още тогава си е била част от другия имот.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

                    Първоначално публикуван от zemooo99 Преглед на мнение
                    Добре де,ама нямаше ли нещо там,че като ползвател на имота са длъжни първо на теб да предложат да го купиш? Или то е само от морална гледна точка.
                    Е и аз за това говоря но никой от запитаните институций не ми даде адекватен отговор, защо не съм уведомен за настъпилите промени.
                    Ами само едно лаконично търсили ме ама имота не бил регистриран в общината към момента .
                    А какво значи регистриран след като ми идват съобщения за данъци включително и за този имот на адреса по регистрация не знам.
                    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                    Място и хора към които да принадлежи ...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

                      Правото на ползвателя да закупи имота с предимство е само за земеделските земи. При влязла в сила регулация това право имат само съсобствениците.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

                        Ники,
                        днес се сетих какво не е наред на скиците
                        Още в самото начало като видях двете скици(и на продавача) нещо ме глождеше ама като преспах и си посвърших работата се сетих и още един вариант.Може би.
                        Все пак това е мое лично мнение на база документацията и предположения и следва да се проверят думите ми.Но ако съм прав това означава че не само че няма да дадеш пари ами и може и да получиш.
                        Та накратко:
                        И двата ви парцела са отредени за промишлени цели а не жилищни а там е малко по особено.Според мен и двата парцела са осакатени.И то много осакатени.Подозирам че купувача хал хабер си няма и той като тебе.
                        Значи ти нямаш лице което е много сериозен проблем.Но другия пък има огромен парцел (около 3000м2) с изключително лош коефициент на пропорционалност. На практика той купува 3000 м2 но може са усвои (застрои и ефективно използва) съвсем малка част.Примерно не повече от 1500.Останалите 1500 са си негови но ги губи защото му трябва път и територия да те заогражда.Което е голяма глупост.
                        Та и двамата губите.Но той много повече.Просто защото има по голям парцел и съответно потенциала му е доста по голям.А ти си му точно в средата като остров.И той не може да се разгъне.
                        Та мисълта ми е следната:
                        Ако седнете и изслушате и двамата един инвестиционен архитект ще разберете че ако имате разбирателство и съдействие помежду си потенциала на двата парцела рязко ще скочи.Съответно и цената.Ако продавате разбира се.Това че имате за граница река се превръща в плюс също.
                        Твърдя че при разбирателство между съседи пряката печалба от всеки парцел е от 20 до 80%. Хич не е малко.Тъй като може да се променят условията на свързано застрояване като (отстояния,стъпка на застрояване и други специфики)
                        Във всеки случай ако ти се преместиш напред и усвоиш триъгълника долу ще получиш лице но в замяна на тия 300м2 ще му ги отстъпиш като път.Защото какъв е този подход 3-4 метра за голям парцел?! Това си е жива загуба.Абе твърдя че и двамата ще спечелите.
                        Точните параметри ще ги определи архитекта с макс печалба и за двата парцела.И тогаз ще знаете кое как е.

                        На вас не ви трябва нормален/обикновен архитект ами инвестиционен.Разликата е огромна.Нормалния архитект е смес от 70% арх +20% конструктор+10% юрист(зут+градоустройствен план)
                        Инвестиционния архитект е 90%(зут) и останалите 10% са архитектура конструкции и други...
                        Та това ми е идеята..
                        Убеден съм че ако аз говоря с другия продавач и му покажа нагледно колко много губи...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

                          Мишо благодаря за изчерпателната информация!

                          Имотите ни са в промишлената зона ,поне така се води защото от другата страна на улица Цар Симеон е жилищен кватрал.
                          В другия имот комшията построи малка мандра още през 2014 година и си отвори лице на главния булевард от источната си страна.

                          Сега с него сме в процес на преговори,надявам се ползотворни и за двете страни.
                          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                          Място и хора към които да принадлежи ...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

                            Мнението и съвета в горния пост аз бих го приел и разгледал много, много сериозно.
                            Да, ще е свързано с местене на граници и промяна на немалко неща откъм кадастър.
                            Но в края на краищата резултатът би бил за единия собственик един нормален по форма парцел, а за теб- решаване на проблема с неприложената регулация. Разгледах поддробно кадастъра- mishomishev е прав!
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X