Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

    Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
    Това страничното дере ли е или улица? 431
    431 е река Врана която в моя нот акте описана като граница от Юг.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • #17
      От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

      Изнамери пупа от 1996. Да не са правили нов пуп и да не са те уведомили?
      Урегулиран имот няма вариант да няма лице на улица .
      Но пъро се срещни със съседите и им направи предложение,защото и техния подстъп е много завъртян. Разменете си квадрати,така че всички да с адоволни.
      Ако откажат-тогава с рогата напред.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #18
        От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

        Жалбата ми до общината
        Прикачени файлове
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • #19
          От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

          Отговора на общината
          Прикачени файлове
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • #20
            От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

            Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
            Някой трябва да го е декларирал този имот за да ви се води данък. Да покажат декларацията. За земеделска земя няма данък. Как така се води на друг а на вас ви излиза данък. Това е грешка на данъчно.
            Предполага се, че го е декларирала баба ми, ама как го е декларирала без документи или с някакъв документ никой не знае. Няма никаква отзивчивост от общината, с адвокати не си струва разправията. Имало нещо за редакция на декларация до 2 години, но са минали.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #21
              От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

              И никъде никой не споменава какво е довело до описаната ситуация а ми се предлагат варианти в които аз да си ходя по мъките сам като да аз да съм виновен за забърканата каша.

              И дума не се обелва за нечий височайши пропуск.Всички като по сигнал се нанишат и си траят.

              До сега нямах време а и имота не ми трябваше ,но сега мисля да взема да започна да ги съдя по ред на номерата.

              Чудя се с кого да започна или по скоро първо да напиша едно писмо адресирано наред до когото се сетя областен управител , омбудсман , кмет и знам ли кой още че , даже и до Господари на ефира да взема да пиша знам ли ...

              Вие какво бихте направили ?
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • #22
                От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

                Не, че нещо ама от 2003 до сега са 16 години.
                Комшиите явно са действали.

                Коментар


                • #23
                  От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

                  Те не трябва да са отзивчиви,те са длъжни да ви дадат информация.
                  Не се предполага,ако някой го е декларирал,трябва да има нещо декларирано. Тръгваш им по етажите докато не покажат,докажат,кой го е декларирал. Разбираш кой е имота и отиваш в общината да искаш извадка от план и разписни листи-на кого се води. Ако е земеделска-бележка откъдето трябва че е земеделска земя.
                  Може и до поземлена комисия да е...
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #24
                    От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

                    Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                    И никъде никой не споменава какво е довело до описаната ситуация а ми се предлагат варианти в които аз да си ходя по мъките сам като да аз да съм виновен за забърканата каша.

                    И дума не се обелва за нечий височайши пропуск.Всички като по сигнал се нанишат и си траят.

                    До сега нямах време а и имота не ми трябваше ,но сега мисля да взема да започна да ги съдя по ред на номерата.

                    Чудя се с кого да започна или по скоро първо да напиша едно писмо адресирано наред до когото се сетя областен управител , омбудсман , кмет и знам ли кой още че , даже и до Господари на ефира да взема да пиша знам ли ...

                    Вие какво бихте направили ?
                    По-добре вземи първо да седнеш с някой, дето е наясно с тези въпроси, и да разгледате документите подробно и внимателно. От отговора на общината оставам с впечатление, че проблемната част в същност не е била отчуждена. Въпреки, че едната от първите скици някой на ръка ти е дописал, че е била отчуждена.
                    Между другото, на въпросната скица отдолу пише "не може да послужи за прехвърлителна сделка".
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

                      Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                      И никъде никой не споменава какво е довело до описаната ситуация а ми се предлагат варианти в които аз да си ходя по мъките сам като да аз да съм виновен за забърканата каша.

                      И дума не се обелва за нечий височайши пропуск.Всички като по сигнал се нанишат и си траят.

                      До сега нямах време а и имота не ми трябваше ,но сега мисля да взема да започна да ги съдя по ред на номерата.

                      Чудя се с кого да започна или по скоро първо да напиша едно писмо адресирано наред до когото се сетя областен управител , омбудсман , кмет и знам ли кой още че , даже и до Господари на ефира да взема да пиша знам ли ...

                      Вие какво бихте направили ?
                      Първо се виж с тези и си изкрънкай 6-7 м достъп поне.
                      Може да се окаже че тази щуротия е законово оправдана и да нямаш полезен ход освен да бориш че нямаш достъп и след хиляди мъки да ти пуснат временен път 3,5 метра, като плащаш наем на другите. Не могат да те спрат,но първо ще обжалват пътя после ще обжалват наема...
                      Снимай скицата от 2003.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • #26
                        От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

                        Съди общината,че те е оставила без достъп . Адвоката им не вярвам даже да се появи на делото.
                        Другото което се сещам е че такъв имот с постройки за да се раздели по такъв начин трябва да се изработи пуп .
                        Той къде е ?
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • #27
                          От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

                          Даже и да е проста кадастрална делба без пуп ти тогава си бил съсобственик с идеални части. Те не могат да го разделят без твое съгласие или пъл номощно.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #28
                            От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

                            Чудни хора сте!
                            Ако трябва да бъда честен.Точно така предполагах че ще е развитието.
                            Към Николай Колев:
                            Още на първата скица си личи червената линия.Както и обяснението на продавача и твоето ъъъъ мнение/решение.
                            А по моему още тогава е имало недостатък на парцела.Който може да се превърне в сериозен проблем.И то станало.
                            Тази реакция на общината е нормална.Даже бих казал така трябва да е.
                            Мисля че адвоката ти Манолов не е в час.
                            Направете сверка с архитект(дето знае зута) или със специалист по зута.
                            Аз директно ти казвам че сам си се набутал.Тези квадрати с това лице никой не ти ги взел.Нито очуждил.Просто не си ги купил.Или си сметнал за маловажен проблем.Но те определено не са твои.Ако аз например бих видял такава скица(първоначалната) аз този имот не бих го купил.Или го купувам но ще го подсигуря.
                            Правилния път според мен е - културен разговор със собственика с цел закупуване на тази площ- реално собственика няма какво да ги прави.Той не може да ги използва или реализира.Не прави жалби и не му създавай проблеми защото утре той на инат ще ти създаде.Ти между другото си тръгнал по лошия начин.Може да кажеш че адвоката те е посъветвал.Те изобщо адвокатите като ги питаш нещо и: Охо как ве ей сега една жалбичка ще го осъдим ще му стъжним живота.Абе ...
                            Другото което е в твой плюс или закон е че трябва да имаш достъп.По някакъв начин.И съседа е задължен да участва в решението.
                            Минуса е че си проспал всичко.И планове и уведомление.Когато имаш парцел трябва непрекъснато да знаеш кой ще те застраши или какво ще се промени.Питай патило..няма вариант да купиш имот и да го хвърлиш някъде просто да чака.Щото няма къде да избяга.Ами... има.. питай мене
                            Не е вярно че кой както иска може да ти отнеме лицето.Просто още в началото твоя парцел е светел в червено" внимание евентуален проблем"
                            В случая няма никаква измама.Продали са ти точно квадрати.Даже са ти казали за улицата.По скоро може да е подвеждане.Ама скицата си е наред.Оградена е точно това което продават.Намеренията на общината са ясно изразени и написани.Сиреч сделката е издържана.

                            П.П
                            Този понеделник също за подобен случай се карах и то пред нотариуса:
                            Виж сега подпиши тука всичко е издържано и изпипано - аз като чуя от юрист че всичко е наред - знам че нещо не е наред.Почвам да чета подробно.
                            Викам - тука пише че мога да строя след еди какво си.. ма ако не стане?!
                            Ама как няма да стане бе ти какво говориш абсурд въпрос на време е?
                            Хубу де - ако все пак не стане?! Я дай да запишем че ако не стане ще се връщат пари и прочие.
                            Да видиш ти как си смениха физиономиите.И рязко се промени и цената.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

                              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                              Даже и да е проста кадастрална делба без пуп ти тогава си бил съсобственик с идеални части. Те не могат да го разделят без твое съгласие или пъл номощно.
                              Не ти разбирам идеята но Николай не е съсобственик! Съгласно нот акт той купува обособен собствен парцел.В реални граници.Никъде не се говори за съсобственост.Нито за делба.
                              Защо мислиш така?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Търся съвет за заплетен казус на улична регулация

                                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                                Съди общината,че те е оставила без достъп . Адвоката им не вярвам даже да се появи на делото.
                                Другото което се сещам е че такъв имот с постройки за да се раздели по такъв начин трябва да се изработи пуп .
                                Той къде е ?
                                Ама то не общината го е оставила?! То просто той е купил такъв парцел и във впоследствие не се е интересувал какво става после.
                                Къде точно е проблема на общината? Че се е отказала от разширението?!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X