Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варна-София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Варна-София

    Аз продължавам да въртя през В.Търново... Има камери, но не са чак толкова много... Може да ги видиш на speedcambg.eu
    Спокойно каране с около 100км/ч и 140 по магистралата си за около 4 часа от изхода на Варна до София...
    Пробвал съм и отдолу през Тракия и Риш... Още не бе натоварен много прохода с камиони (сега колеги споделят, че се е понатоварил - научили са го, че вече е с що годе добър асфалт)...
    Ами същата работа... В единия случай преминаваш проход и имаш около 300км магистрала, в другия - не преминаваш проход, но имаш 200км магистрала.. Но пък и дистанцията през В.Търново е по-къса... Та нещата се компенсират...
    А щом се стига за едно и също време - избирам по-краткия като дистанция маршрут и просто не се впрягам да бързам излишно...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #17
      От: Варна-София

      Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
      Ако си за Захарна фабрика и те притеснява трафика може през Северна скоростна тангента и да влезеш от към Сливница. Иначе в не пиков час по бързо е през Сточна гара.
      Благодаря за предложението, ще помисля. Към 8:30ч. събота сутрин, се очертава да съм на входа на София от към Хемус по мои сметки, не знам дали се води пиков час. Вече остава да преценя и да избера един от двата варината, както следва:
      1. По краткия, през града от Ботевградско към Сточна Гара, през Лъвов Мост и от там по Сливница или Вариант 2. По скоростната Тангетна ако тръгна и мога да вляза от към Илиянци или през околовръстния път по Ломско Шосе или по околовръстното до Сливница както предложи колегата, но май доста се заобикаля, което може и да се компенсира от трафик и движение в града.
      Последно редактирано от speedevolution; 14-02-19, 16:53.

      Коментар


      • #18
        От: Варна-София

        аз бих влязъл по северната тангента и после през Илиянци, събота сутрин е по-спокойно, трафика тръгва след 10, че хукват по моловете
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #19
          От: Варна-София

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          Имам лоши спомени от камерата при с. Шереметя до Търново.
          А аз имам скъпи спомени от там - сто и няколко лева и снимка.

          Коментар


          • #20
            От: Варна-София

            Ако си бързак - по Тракия. Ако не караш със повече от с под 130-140 средна(!) скорост по-магистралата от север. Лошото на севера е повечкото камери. Брат ми пътува често София-Шумен и предпочита от север, а не кара бавно.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #21
              От: Варна-София

              Събота сутрин няма грижи откъм трафик в София, все тая от къде.

              Коментар


              • #22
                От: Варна-София

                Айтоски проход е истината.


                Варна (Хемус)-Габърница - Провадия - Айтос (зареждаш на Магарешки) - Карнобат (Тракия) - Пазарджик (за зареждане ако не устискаш) - София.


                Пресичаш Балкана на най ниското и най плавните баири.


                Единствените неудобства са неравностите около Пловдив и наглите Шопя към края.


                Проблема се решава като се лепваш зад бързаците и газ в лявата лента
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #23
                  От: Варна-София

                  Айтоски проход е леш от дупки!


                  Коментар


                  • #24
                    От: Варна-София

                    Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
                    Айтоски проход е леш от дупки!
                    Нищо подобно.
                    Има леки неравности на места.
                    Няма изрязани дупки с остри ръбове.
                    Фащаш си една нерезонансна скорост и си го минаваш с ниско прелитане.
                    Предпочитам да си карам без да намалям с 70-80 пред онези отвратителни завои без място за изпреварване на Ришкия проход.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Варна-София

                      Събота сутринта, през София минавай по царския път:Ботевградско шосе - при гара Подуене десен завой - бул. "Ген. Данаил Николаев" - Сточна Гара - бул. "Сливница" и все напред. Всички останали маршрути риска да се загуби човек не си заслужава.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X