Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тридневна почивка в Родопите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тридневна почивка в Родопите

    Здравейте,приятели. Нали съм "романтик" �� ,ще водя половинката на почивка в Родопите,в частност ще отседнем в един комплекс в Триград. 14,15 и 16и февруари,имаме си годишнина,да не ме лепнете сега за Св.Валевтин ��
    Идеята,а съответно и молбата ми е,да предложите места,които бихме могли да посетим по това време на годината,не съм подготвен за тежки терени извън пътя,с КИА Соренто съм,с нови зимни гуми,без лебедка �� Чел съм с интерес всички разкази за родопите,понеже ми е любимата планина,но все пак,ако някой е обикалял този район,ще съм благодарен да сподели информация. Благодаря ви и весели празници,кой каквото празнува ��
    П.С. Ще се постарая да напиша своя разказ,след като се върна + снимки естествено ����
    Последно редактирано от Anarchy66; 13-02-19, 08:58.

  • #2
    От: Тридневна почивка в Родопите

    Не бих казал, че това време на годината е добро за обиколки в Родопите. Сега всички терени извън асфалта ще са тежки. В Родопите падна доста сняг. Дори един иначе лек и приятен маршрут между Триград и Ягодина (по черно) най-вероятно ще е непосилен.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Тридневна почивка в Родопите

      Аз сам не бих тръгнал в този район извън пътя зимата.
      По-добре се разходете до традиционните забележителности (Ягодинска пещера, Дяволското гърло и Орлово око) и до там.
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #4
        От: Тридневна почивка в Родопите

        Идеята ми беше точно такава. При тези условия не бих тръгнал извън пътя,питах евентуално ако има нещо в близост.. Видях,че и широка лъка не ми е далеч,както и още няколко селца,от които съм гледал снимки и прочее.
        Ако има колеги в района по това време,на драго сърце бих пийнал винце и с тях

        Коментар


        • #5
          От: Тридневна почивка в Родопите

          Широка лъка също може да посетите освен двете пещери.
          За Орлово око наемете джипка да ви закара, приятно изживяване е.
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #6
            От: Тридневна почивка в Родопите

            Първоначално публикуван от Anarchy66 Преглед на мнение
            Идеята ми беше точно такава......,питах евентуално ако има нещо в близост.. Видях,че и широка лъка не ми е далеч,както и още няколко селца,от които съм гледал снимки и прочее....
            гр. Девин е близо.... инфо из нета - бол...
            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

            Коментар


            • #7
              От: Тридневна почивка в Родопите

              Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
              гр. Девин е близо.... инфо из нета - бол...
              Дааа,досега четох..дяволското гърло и ягодинската пещера са сигурни. Триградското ждрело така или иначе ще го пътуваме,ако може и снимки ще правим. Няколко села набързо съм набелязал в района. Иначе съм резервирал в Аркан хан,ако сте го чували. За Орлово око,може би ще е при лятната родопска почивка.

              Коментар


              • #8
                От: Тридневна почивка в Родопите

                Що пък...... Орлово око може и пеш да се качи , само си вземете евентуално гумени ботуши (ако има мн. сняг) .... Иначе се сещам че на 2 км. от с. Борино има *Музей на Катрана*....... даже и катран в буркани се продава....
                Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                Коментар


                • #9
                  От: Тридневна почивка в Родопите

                  Снежанка също е наблизо.
                  Ако ти се ходи по пещери - харамийската и ягодинската предлагат с водач при предварително записване.
                  Поне за мен е по интересно от "облагородената" част
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тридневна почивка в Родопите

                    Първоначално публикуван от Anarchy66 Преглед на мнение
                    Идеята ми беше точно такава. При тези условия не бих тръгнал извън пътя,питах евентуално ако има нещо в близост.. Видях,че и широка лъка не ми е далеч,както и още няколко селца,от които съм гледал снимки и прочее.
                    Ако има колеги в района по това време,на драго сърце бих пийнал винце и с тях
                    То в Широка лъка няма какво да се прави по това време. Идете на ски или да карате моторни шейни някъде където ви е възможно - я в Чепеларе ,я някъде наблизо ако има.
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тридневна почивка в Родопите

                      Да,и снежанка е вариант.. Благодаря за споделеното до тук. За Ягодинската четох,че се влиза на всеки кръгла час и си имало екскурзовод. Много неща ще се съберат и усещам че за два дни и половина няма да можем да видим всичко.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тридневна почивка в Родопите

                        Прав си Диче.
                        И аз веднъж ходих зимата за 3 нощувки в Триград. Освен двете пещери и да се кача до Орлово око, друго не успях да посетя. Но и това не е малко, а и района е много магичен, магнетичен според мен.
                        Ще остави хубави спомени във вас.
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тридневна почивка в Родопите

                          Ще се постарая да напиша един разказ придружен със снимки,още в неделя вечер. Благодаря ви ��

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тридневна почивка в Родопите

                            Вълчи камък над Гьоврен - http://zapadnirodopi.com/вълчи-камък.html
                            Вишката над Буйново - https://opoznai.bg/view/panoramna-ploshtadka-vishkata-buinovo

                            И двете забележителности могат да се качат пеша, като прехода не е тежък.
                            Хайдушки поляни - https://opoznai.bg/view/mestnost-haidushki-poliani





                            Коментар


                            • #15
                              От: Тридневна почивка в Родопите

                              За извън пътно и с неподготвена кола в момента само пеша.
                              Ако си падате по пеша разходките то вижте вишката, Вълчи камък, Орлово око. Посетете пещерите, които ви написаха по-горе. Снежанка, Хайдушки поляни (вр. Картола) и вр. Свобода са също много приятни места.
                              Посетете минералните бани в Беден, ако искате да избягате от лудницата и лукса на Девин. Една пешеходна разходка около Голям Беглик/Широка поляна също няма да е никак тежка, но пък много приятна.
                              Зависи по кой път отивате и се връщата, но може да видите места като Кръстова гора, Караджов камък или пък крепост Цепина. Ако пък миневате през Ардино - меандрите на яз. Кърджали, Орлови скали.
                              Изобщо варианти много!

                              Аз бих се отдална на кратки снежни пешеходни разходки и винопиеене пред бумтящи камини
                              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X