Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за покупка на SUV до 20 000лв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети за покупка на SUV до 20 000лв

    Здравейте! Търся да закупя паркетник до около 20к. Условията са ми да е голям двигател, бензинов (който да поема ГИ естествено) и сравнително неголяма поддръжка. Засега заглеждам Volvo XC90 4.4 V8, но шведите имат име със по-скъпа поддръжка/части. Знам за тях, че двигателят е много здрав и окачването не е чак толкова скъпо. Отворен съм за всякакви предложения, като изключвам х5 и МЛ категорично

  • #2
    От: Съвети за покупка на SUV до 20 000лв

    Големия Черок с 5.7 Хеми.

    Коментар


    • #3
      От: Съвети за покупка на SUV до 20 000лв

      Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
      Големия Черок с 5.7 Хеми.
      Как са откъм поддръжка и скоростна кутия.

      Коментар


      • #4
        От: Съвети за покупка на SUV до 20 000лв

        От мнения в интернет чета, че двигателят и скоростите са здрави. Преки наблюдения нямам. Ако има по-запознати - нека споделят.

        Коментар


        • #5
          От: Съвети за покупка на SUV до 20 000лв

          Първоначално публикуван от Zzfz98 Преглед на мнение
          ...окачването не е чак толкова скъпо...
          За мен Волво са доста скъпи автомобили, но прекрасни докато са нови или не са амортизирани дотолкова, че да започнат да се повреждат. С бюджет от 20000 ми се вижда невъзможно да се намери такъв обаче.
          Имах ХС70. Не е много по-различно от ХС90. Бих могъл да определя окачването по доста други начини, но не и евтино.
          Имал съм много автомобили, но единствено с Волвото съм срещал проблеми с намиране на части или къде качествено, но не безбожно скъпо да го поддържам. Дори Субару ми е било по-евтино да притежавам.
          Само един пример - задната стабилизираща щанга на ХС70 (на 90 едва ли е по-различно) е с тампони, които са залепени (не знам точния термин) за пръта. Съответно няма смяна само на тампоните. Във волво форума и из нета има разни побългарявания със заварки на ограничители за тампоните и напасване на такива от други автомобили, но общо взето все с някакви негативи. Цяла щанга с тампоните се предлага само като оригинална част от Мото Пфое - 470 лева. После труда.
          Колега от форума я сменя, ако иска да да разкаже с детайли колко лесно става. Аз лично не го бях чувал да псува толкова, през всичките години от както се познаваме...
          Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
          Seat Leon 2007 1.9 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Съвети за покупка на SUV до 20 000лв

            Гледай американците.

            Коментар


            • #7
              От: Съвети за покупка на SUV до 20 000лв

              Мога да препоръчам ix55, но 90% са дизел...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                От: Съвети за покупка на SUV до 20 000лв

                Гледам няма много волвота в България с този двигател, но от екземлярите тук цената варираше около 20к със сервизна история в мото пфое, в чужбина пак толкова. Какво да очаквам да хвърли цифра в това Волво. Не очаквам поддръжка като на Астра, под “неголяма” имах предвид нормална поддръжка за класа си. В интернет един българин е направил некакво ревю на ХС-то. Разбрах, че двигателят е на Ямаха и кутията е Айсин(японска). Рейнджове гледах, но с това въздушно окачване ме отказват.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвети за покупка на SUV до 20 000лв

                  Първоначално публикуван от Zzfz98 Преглед на мнение
                  Гледам няма много волвота в България с този двигател, но от екземлярите тук цената варираше около 20к със сервизна история в мото пфое, в чужбина пак толкова. Какво да очаквам да хвърли цифра в това Волво.
                  Айде сега си отговори на въпроса защо струват толкова малко тия Волвота дето си се заял за тях...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвети за покупка на SUV до 20 000лв

                    Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
                    Айде сега си отговори на въпроса защо струват толкова малко тия Волвота дето си се заял за тях...
                    Струват колкото 5.7 хеми от същите години. Не държа на волво, просто само едно мнение от първо лице прочетох за тях конкретно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвети за покупка на SUV до 20 000лв

                      E то не е ли достатъчно?
                      Венцислав Петров
                      Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                      Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                      0889 62 8четири 6четири

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвети за покупка на SUV до 20 000лв

                        Ако държиш на повече мнения, почети във волво форума.

                        Имам спомени как точно този мотор и скорости там не го препоръчват!

                        Полезно би било и да намериш темата на един от потребителите там, как ХС70 със сервизна история и продавана от Мото Пфое! после му коства безброй нерви, ремонти и не малко пари. Докато следях този форум човека мислеше да ги съди, не знам какво се е случило после.
                        Та толкова за сервизните истории там.
                        Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                        Seat Leon 2007 1.9 TDI

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвети за покупка на SUV до 20 000лв

                          При волво за разлика от хюндая, всичко що е ходова част и двигател, може да се скапе по всяко време... Ламарините са здрави, салонът е луксозен и това е... И на мен са ми много красиви, но не бих си купил пак...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвети за покупка на SUV до 20 000лв

                            Първоначално публикуван от Zzfz98 Преглед на мнение
                            Здравейте! Търся да закупя паркетник до около 20к. Условията са ми да е голям двигател, бензинов (който да поема ГИ естествено) и сравнително неголяма поддръжка. Засега заглеждам Volvo XC90 4.4 V8, но шведите имат име със по-скъпа поддръжка/части. Знам за тях, че двигателят е много здрав и окачването не е чак толкова скъпо. Отворен съм за всякакви предложения, като изключвам х5 и МЛ категорично
                            Няма да те навивам за Х5 или МЛ, обаче Волво-то не става. Виж има инфо и зад океана!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвети за покупка на SUV до 20 000лв

                              Пак ще кажа, има хубави чероци, дурангота и т.н. с v8, за тия пари ще намериш, на газ търпят без ядове.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X