Резултати 1 до 10 от 10

Тема: Вграден или преносим резервоар за лодката?

Публикации
    15
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Вграден или преносим резервоар за лодката?

Колеги предстои ми да сменя лодката и гледам вградения резервоар е доста пари. Знам ,че е добре да има вграден резервоар ,заради пестенето на място. Но ме притеснява зареждането му с бензин , когато си на вода. Трябва да изкарвам всеки път на суша лодката и да търся бензиностанция, което е доста неудобно. А два преносими ми се струват по-удобни. Свършва единия , сменяш бензинопровода ,пълниш на бензинистанция и връщаш в лодката. Ако някой има практика нека сподели мнение. Лодката ще се кара в Гърция.

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    47,646
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране От: Вграден или преносим резервоар за лодката?

Точно в Гърция, разнасянето на преносим резервоар (= туба) май мирише на глоби от пожарната.
    Диалектически материализъм по cecoa1: ...кеф за четирима, струва повече от кеф за двама.

Място
    Осеново, Варна
    Публикации
    540
    Точки (при гласуване)
    10

Ако имаш техническа възможност за вграден резервоар не се замисляй и слагай. Не е необходимо да вадиш лодката за зареждане. Почти навсякъде ти карат гориво на място. Ако ли пък разхода ти на ден е съизмерим с до две туби си ги зареждай на бензиностанцията и после си ги наливай сам в лодката. Не е трудно. Има си маркучи с клапани за това.
    По точни препоръки ще получиш ако качиш някоя снимка на лодката и района на ползване.
    Резервоара се купува веднъж. Бързо ще забравиш похарчената сума. После за другите разходи се приготви психически.

Публикации
    15
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте г-н Димитров. Благодаря за бързата реакция. Лодката е http://www.ranieri-international.com...oyager-17.html , районът за ползване до 2 мили. Най-често се въртим около Вурвуру и изобщо около Ситония.

Публикации
    15
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте г-н Димитров. Благодаря за бързата реакция. Лодката е http://www.ranieri-international.com...oyager-17.html , районът за ползване до 2 мили. Най-често се въртим около Вурвуру и изобщо около Ситония.

Място
    Осеново, Варна
    Публикации
    540
    Точки (при гласуване)
    10

Слагай си вградения резервоар. Ако през Раниери ти се вижда скъп ето ти на нормални цени различни размери от различни марки: https://www.morskimagazin.com/index....view&view=2107 Относно монтажа ако имаш затруднения ще ти дам телефон на сервиз в района за който гарантирам. Ползвам услугите му от 5 години.
    Една туба от този вид ти е задължителна: https://www.morskimagazin.com/index....view&view=1480
    Точно в района който цитираш има пет доставчика които ще ти докарат горивото на място. Или на марината или на кея в Ормос. И на двете места можеш да си качиш и тубите а най близката ти бензиностанция е на 1 километър. Имам лодки от години там и района го познавам на пръсти. Въобще питай за всичко каквото се сетиш. И аз така като теб с чудене и мотики започнах.

Публикации
    15
    Точки (при гласуване)
    0

То хубаво тук да монтирам резервоара , ама как да имам доверие на "майстори". Иначе през италианците е 900 евро. Вижда ми се доста! Все пак ако карам с преносим освен място какво друго ще изгубя? И още нещо.Какво значи на място? Идват където съм или трябва да съм на пристана или в пристанището? Като идват на място , предполагам бензина е по-скъп? Ето поради всичко това все пак питам - освен място какво друго губя с преносимия?

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    12,797
    Точки (при гласуване)
    27

Колко се предполага да харчи двигателя?
    Тел. 0877 517965
    Спортидж 2.0 бензин 2003г. кабрио. Спортидж 2.0 ТДИ 2000г. Ceed 1,6 CRDI 2010г.Каравана Антарес 390 2015г.

Публикации
    15
    Точки (при гласуване)
    0

Колкото Мерк 60 . От 3 до 10 .. мисля. А то 10 е само теоретично. Няма как един час да карам на макс.

Място
    Осеново, Варна
    Публикации
    540
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на alexdubal Преглед на публикациите
    То хубаво тук да монтирам резервоара , ама как да имам доверие на "майстори". Иначе през италианците е 900 евро. Вижда ми се доста! Все пак ако карам с преносим освен място какво друго ще изгубя? И още нещо.Какво значи на място? Идват където съм или трябва да съм на пристана или в пристанището? Като идват на място , предполагам бензина е по-скъп? Ето поради всичко това все пак питам - освен място какво друго губя с преносимия?
    Пропусна да споделиш с каква цел и за какви преходи ще ползваш лодката.
    Иначе някои "майстори" по лодките в Гърция си имат някаква представа. Вероятно си забелязал в района колко лодки се експлоатират а не е пълно в морето със закъсали гърци. Нашенци се мяркат отвреме на време. Ама и причините за закъсванията по-рядко са технически.
    Лодката ти е предвидена за вграден резервоар и "монтажа" се изчерпва в закрепване и пускане на маркуч до онази дупка с тапата на винт отстрани на конзолата. Не е извънземно упражнение.
    На място означава там където си го поръчаш и има възможност да дойде доставчика на гориво. Това изключително на сушата. В твоя случай май не е приложимо защото и количеството ти е малко и цената няма да ти хареса. Две туби от оранжевките с готови маркучи и конектори ще ти свършат работа предполагам. Та за губене не губиш нищо.

Сходни теми

1. Преносим GPS NAVA F60
    От radoru във форум Ръчни (преносими) GPS-и
    Отговори: 2
    Последно мнение: 24-10-14, 21:27
  2. Купувам преносим хладилник
    От Peppy във форум Архив
    Отговори: 25
    Последно мнение: 29-08-10, 16:44
  3. батерия за преносим компютър
    От nedialko dimitrov във форум Персонални компютри, IT
    Отговори: 10