Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Охлаждаща система Паджеро 2, 5 дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Охлаждаща система Паджеро 2, 5 дизел

    Колеги малко лайшки въпрос - може и да си внушавам но мисля, че Паджерото надува охлаждащите маркучи.И тук идва въпроса - не прегрява, не губи антифриз, имаше проблем с радиаторчето на парното смених го явно не беше както трябва, сега съм го байпаснал с тръбичка.Не виждам проблем с маслото.Няма пушеци зад колата.При отворена капачка няма бълбукане и мехурчета. Капачката е нова 0, 9 В. Остава ми съмнението в нея - при притискане на маркуча не би ли следвало в преливното казанче да се повишава нивото.А и как ще надуе като клапана е 0,9 В - няма ли да отвори и да нагнети антифриз или газ. А охлаждането на турбото е и с антифриз.

  • #2
    Колега,как си байпаснал радиаторчето на парното? И защо го сменя...нямаше парно ли?
    Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
    Краси
    "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от lakatnika Преглед на мнение
      Колега,как си байпаснал радиаторчето на парното? И защо го сменя...нямаше парно ли?
      Байпаст с топло устойчив маркуч.От към двигателния кош свързваш тръбичките преди радиаторчето.Смених радиаторчето защото беше спукано.Ако сменяш внимавай с какви маркучи съединяваш.Има две къси парчета от двигателния кош към радиаторчето.Там задължително топло устоичив маркуч.В крайна сметка при мен се оказа не подходяща капачка на радиатора.

      Коментар


      • #4
        А самото радиаторче е под таблото,нали...
        Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
        Краси
        "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

        Коментар


        • #5
          Сваля се цялото табло за да свалиш радиаторчето на парното. И аз го играх този филм с моето Паджеро, като го купих. При мен се оказаха пренатегнати скоби на самото радиаторче и връзките преди него, като резултата беше теч на антифриз в купето и почти никакво парно.
          TLC LJ70 2LT
          Mitsubishi Pajero II 3.0 V6

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X