Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да развия закръглена гайка ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Как да развия закръглена гайка ?

    от толкова писанье гайката дали се е развила?

    Коментар


    • #47
      От: Как да развия закръглена гайка ?

      Здравейте, прочетох отговорите на всички и ми харесват но половината от тях за невъзможни понеже джантата е доста широка и тясна и трудно се работи с разни инструменти.. но както и да е свалих джантата от големия болт в центъра )

      Коментар


      • #48
        От: Как да развия закръглена гайка ?

        Формата на джантата прави ли я невъзможна за снимане?

        Коментар


        • #49
          От: Как да развия закръглена гайка ?

          Първоначално публикуван от Chipher Преглед на мнение
          Здравейте, прочетох отговорите на всички и ми харесват но половината от тях за невъзможни понеже джантата е доста широка и тясна и трудно се работи с разни инструменти.. но както и да е свалих джантата от големия болт в центъра )
          И сега мяташ болта с дрелката.

          Коментар


          • #50
            От: Как да развия закръглена гайка ?

            Аз не виждам с какво ще помогне това, че джантата е свалена, освен, че може да се сложи оста и да е вертикална-по-удобно за работа, ама методите за развиване на гайката са си все същите.

            Аз бих използвал заварка, колкото скъсани болтове съм развил(а не са малко, може би са трицифрено число)-почти нямам изваден по друг начин. Заварката разширява и свива матала, и резбата отпуска, а после е лесно.
            Съвет-след заваряване се чака да поизстине, и тогава се напъва. Иначе се замазват витките на резбата.

            Ако беше при мен-досега двайсет пъти да съм я развил пустата гайка...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #51
              От: Как да развия закръглена гайка ?

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

              Ако беше при мен-досега двайсет пъти да съм я развил пустата гайка...
              И кой щеше да разбере за проблема?

              Коментар


              • #52
                От: Как да развия закръглена гайка ?

                Ма то проблем ли било?
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #53
                  От: Как да развия закръглена гайка ?

                  Вие тези неща ги приемате за даденост,заврка,разпробиване, че специални вложки за вадене на гайки.Не всеки има тези знания и опит, пък за инструменти да не говорим.Заварката,ако я прави някой дето не му е работа,сетне има добър шанс целия възел да отиде за скрап.Аз не им водя бройката на изкарани шпилки,гайки и болтове,но такъв комплект с вложки нямам, не съм изпитвал и нужда да си купувам.Имам един комплект обратни метчици от доста години,някой от тях дори не знам дали съм ги ползвал.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Как да развия закръглена гайка ?

                    Ние ги имаме за даденост, понеже си ги имаме и знаем как се ползват. Знаем и в какъв случай с какво да подходим. Веднъж с медицински пинсети(дадох ги на някой, а той се ослуша, и вече нямам, мамка му), кога с чук 5 кила, кога с ЦО, кога с електрожен, кога с малкия шлайф с почти износен диск, кога с големия...
                    За нас са елементарни операции, но естествено това не е било така винаги. И знаем, че човек който задава такива въпроси е в началото на този път(пътя на усвояването на шлосерств-монтьоството), и шанса да развали нещо по машината, докато се мъчи да оправи нещо е голям.
                    Та затова и съветите да иде при някой с инструмент и опит. А ако човекът го влече монтьорлъка-ще се научи, и питането е един от начините да се учи. Ама трябва и практика, и от кого да гледа, и особено инструмент.

                    Относно обратните метчици-и аз имам два комплекта, но со спомням само един случай да са ми свършили работа, като скъсаната част даже не беше болт, а "чоп". Т е. без резба. и трябваше да го въртя единствено защото нямах обратен чук.
                    За скъсани болтове аз ползвам почти само заварка. Като съм наварявал болт скъсан на около 10 мм навътре в алуминиев корпус(скоростна кутия), ама е тема за друг разговор.
                    За гайката вече се спомена-набиване на камък с по-малък размер-най-малкия който може да се набие. Ако не стане-значи нещо доста сериозно се е сговнило, и тогава вече се подхожда по друг начин, според ситуацията.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Как да развия закръглена гайка ?

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      ...Веднъж с медицински пинсети(дадох ги на някой, а той се ослуша, и вече нямам, мамка му)..
                      - Комшууу, ключ 10 имаш ли?
                      - Имам, комшу, имам... Знаеш ли защо имам?
                      - Що, бре, комшу?
                      - ЩОТО НЕ ГО ДАВАМ!!!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Как да развия закръглена гайка ?

                        Малко оффтопик: Такива пинсети,скалпели,огледалца и от онея кривите заострени зъболекарски кукички се намират на много прилични цени по разните онлайн битаци.По някаква причина лекарите и зъболекарите периодично ги подменят, а за моите нужди това че са втора употреба хич не ме бърка.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Как да развия закръглена гайка ?

                          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                          За това изказахме мнение,че е най добре в такива случаи да си плати десетина лева на подходящия човек (които има опит и инструментариум) и да не се влиза във Филми.
                          За справяне освен заваръчна техника,горелки, дрелки ,специализирани вложки , инструменти - поддържам и набор от "кобалтови свредла-десни и леви).
                          Счупването на едно свредло и "печалбата" ми е в кофата,а пътя на пробите и грешките е най -"устойчив" в обучението и най- скъп!
                          С всичкия ми опит и инсрументи 2 болта 2 дена . Вярно 22 милиметра са .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4766.JPG
Прегледи:2
Размер:309.3 КБ
ID:5809106
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #58
                            От: Как да развия закръглена гайка ?

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            С всичкия ми опит и инсрументи 2 болта 2 дена .
                            Някой път работата си е м_мата!
                            Малко спомени,
                            Преди десетина години приятелчето ми звъни пак да помагам ,че шофьора закъсал край Попово . Намерих автомобила (Мерцедес 1715-алуминив фургон) на 2-3 км преди града по пътя Разград Попово ( а трябваше да е между Дралфа и Попово,но той взел от Разград бившата си да Я вози до Плевен) почти в канавката. На задно дясно колело останали само две гайки и гумите не изпаднали защото резбите на гайките от ударите се разбиват и не са успели да се саморазвият. Опита за развиване-камък ,въртят на място. Опита за отсичане-подбит секач и пак камък. Смъкнах двете гуми комплект с главината и едвам ги вкарах в багажника на Пасата. До края на деня,нови болтове , гайки, наваряване на отвори , заварки на шайби ,обратно до камиона ,монтаж +++ много,много благословии по адрес на каруцаря,че ми беше писнало от него.
                            (месец по рано ходих до Сливен -пада обтяжна ролка и пробива радиатора- кой знае колко време лагера му се е "молил") .
                            Има рядко "глухи и слепи " екземпляри и в шофьорския бранш,назначени по шуробаджанашки принцип.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Как да развия закръглена гайка ?

                              Кольо ,да напиша и един мой метод когато имах оксижен.Купувам вложка ,най евтината един размер по малка.Заварявам я за едно парче къдрава арматура и нагрята до тъмно червено я набивам на гайката и веднага я охлаждам с водата.Водопроводния ключ и нямам неуспешен опит.Това кога клиента си плаща ,иначе вложките си ги правех с оксижена ,тръба и подходящ болт.Не питай колко съм направил за контра гайката на курмилната кутия на москвич.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Как да развия закръглена гайка ?

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                С всичкия ми опит и инсрументи 2 болта 2 дена . Вярно 22 милиметра са .[ATTACH=CONFIG]981715[/ATTACH]
                                Такъв тип скоба Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41QoTGZSArL.jpg
Прегледи:1
Размер:24.1 КБ
ID:5809145 + здрав бой с чука опита ли?Много ми е помагало в такива случаи, моята е малко по различна и самоделна, първоначалното и предназначение беше да вади хебелите на секторните кутии,там напъна е много голям.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X