Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Миене на баня с водоструйка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Миене на баня с водоструйка

    Привет колеги, някой от вас мие ли плочките и санитарния възел с водоструйка, ако да и мие добре плочките, каква марка и модел водоструйка ползвате, предполагам че ще е от малките тип куфар, че за друго няма за какво да я ползвам, само за банята?

    Това ще ми свърши ли работа:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9744017686558.jpg
Прегледи:1
Размер:23.2 КБ
ID:6155345

  • #2
    От: Миене на баня с водоструйка

    Ти колко декара баня имаш, и колко години на веднъж я чистиш Тъй де без лоши чуства. Аз съм си направил на струга накрайник тип щуцер, дето се завива на мястото на капачето с цедка на смесителната батерия. Пръскам доместос + някаквъ други ненам си какви химии от местния магазин. Чакам 3-5мин. изплаквам с вряла вода с маркуча и светва. Ако е много зян работата, което до сега се е случвало 2 пъти, поради ред причини - ползвам и четка с дълга дръжка. Всичко това ми отнема около 30мин.

    Иначе имам и водоструйка, Керхер с метална турбина (160 бара). Никога не бих я ползва в банята, като знам каква мъгла вдига на открито. Ако имаш шкафче, пералня или каквото и да било друго, то ще подгизне изотвсякъде. Така, че моя съвет е да не се занимаваш с туЙ нЯщо

    Коментар


    • #3
      От: Миене на баня с водоструйка

      Три пъти в годината чистя цялата баня, но е такава хамалогия да чистя ръчно плочка по плочка, всеки ъгъл, фуги, тоалетната чиния в задната си част и ми писва, имам точки от ОМВ и мога да взема по евтино от въпросната водоструйка за 160 лева с отстъпката, та затова и пуснах темата дали ще стане с водоструйката. Нямам нито контакт, нито каквато и да е мебел в банята, плочките са до тавана.

      Коментар


      • #4
        От: Миене на баня с водоструйка

        Чел съм , че с пара се чисти банята , но не съм пробвал .

        Коментар


        • #5
          От: Миене на баня с водоструйка

          Пароструйка.....Ти сериозно ли?
          Те това нещо съм го взел на жената, дето идава да чисти офиса, за да не се мъчи да търка на ръка. Вече една година кара-не е изгоряло, не се е разваляло, всяка събота като ни няма идва да измие. Имаме две тоалетни, в едната има инсталитан душ-т.е. води се баня.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: Миене на баня с водоструйка

            За улеснение на жената при миене на тавите реши да я зарадвам и взех преди години една кухненска пароструйка . Погледна я и каза да си Я.....
            Ако е опряла банята до водоструйка,по добре направете освежаващ ремонт. Жената твърди ,че най елементарно е с кислол и белина ,а иначе с cillit bang.

            Коментар


            • #7
              От: Миене на баня с водоструйка

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              Пароструйка.....Ти сериозно ли?
              Те това нещо съм го взел на жената, дето идава да чисти офиса, за да не се мъчи да търка на ръка. Вече една година кара-не е изгоряло, не се е разваляло, всяка събота като ни няма идва да измие. Имаме две тоалетни, в едната има инсталитан душ-т.е. води се баня.
              Не знаех че има такива електрически четки, определено и е по-евтино, засега няма да бързам с водоструйката, виждам че не е удачно, благодаря за съветите.

              Коментар


              • #8
                От: Миене на баня с водоструйка

                Кислол + белина = бов (хлор)
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Миене на баня с водоструйка

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Кислол + белина = бов (хлор)
                  Да и има избелващо и дезинфекциознно действие (жената е с химия и биология -знае как да се справя)
                  Пс. "хлебарките измират-жените НЕ"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Миене на баня с водоструйка

                    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                    Да и има избелващо и дезинфекциознно действие (жената е с химия и биология -знае как да се справя)
                    Пс. "хлебарките измират-жените НЕ"
                    Че чисти, чисти. Но или на проветриво или с противогаз ( за които не знаят)
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Миене на баня с водоструйка

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      Пароструйка.....Ти сериозно ли?
                      Те това нещо съм го взел на жената, дето идава да чисти офиса, за да не се мъчи да търка на ръка. Вече една година кара-не е изгоряло, не се е разваляло, всяка събота като ни няма идва да измие. Имаме две тоалетни, в едната има инсталитан душ-т.е. води се баня.
                      Да , но нямам наблюдение колко качествено почиства . Мненията са различни , но идеята е да се чистят и прозорци , ламинати , кухнята и тем подобни .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Миене на баня с водоструйка

                        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                        Три пъти в годината чистя цялата баня....
                        Според мен тук се крие проблема !
                        Ако се мие по-често мръсотията няма да се натрупва в това количество и няма да питаш за водоструйка.

                        Не знам при други домакинства как е , но при нас водата е много варовита и жената мие банята основно веднъж седмично.
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Миене на баня с водоструйка

                          Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                          Според мен тук се крие проблема !
                          Ако се мие по-често мръсотията няма да се натрупва в това количество и няма да питаш за водоструйка.

                          Не знам при други домакинства как е , но при нас водата е много варовита и жената мие банята основно веднъж седмично.
                          Поне веднъж на 2 седмици !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Миене на баня с водоструйка

                            Аз чистя банята с леко разреден оцет, и гъбичка. Бих си взел онази четка и с една помпичка за пръскане на цветя от джъмбо ще стане 6. С оцета мия перфектно и стъклото на душкабината от котления камък. А самият душ и смесителят също, премахва добре и мухъл. Единствено трябва да е проветриво и да ползвате ръкавици.
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • #15
                              От: Миене на баня с водоструйка

                              Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                              Според мен тук се крие проблема !
                              Ако се мие по-често мръсотията няма да се натрупва в това количество и няма да питаш за водоструйка.

                              Не знам при други домакинства как е , но при нас водата е много варовита и жената мие банята основно веднъж седмично.


                              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                              Поне веднъж на 2 седмици !

                              Тоалетната чиния, мивката, батериите с душа се мият редовно. Проблема е че по ъглите, зад тоалетната чиния, под мивката, на все труднодостъпни места и гадни за завиране, първите 4 реда плочки и на пода, се покрива с нещо като розова плесен и нещо като варовик, за тях имах предвид че ги мием 3 пъти в годината, че си е голяма играчка, като пръсна със спрей против мухъл изчезват, но остават някакви по-упорити петна варовик.

                              Честно казано от мързелива гледна точка, мислех че с водоструйката би трябвало да е бързо и лесно, нямаме ел. контакт и шкафове в банята за да има проблем при многото вода, но виждам че май-не е много удачно, както се казва накарай мързеливия да работи, та да те научи на акъл
                              Последно редактирано от Еделвайс; 11-02-19, 17:51. Причина: Редакция - накарай мързеливия да работи, та да те научи на акъл

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X