Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на задна врата.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ремонт на задна врата.

    Ами просто смяната на детайл като удариш чертата - време/качество/цена и е най-евтино. Заварките има достатъчно начини как да се защитят - подзаваръчни грунтове, епоксид, уплътнители. Общо взет според мен ФВ груп, Волво, Мерцедес и Бмв само не може да им се достигне заводското качество при ремонт и то разбира се на по-новите (поцинковани модели) Всичко останало дори може да се направи по-добре... стига да има желание и средства
    После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

    Коментар


    • #17
      От: Ремонт на задна врата.

      Същия проблем го имах, долния ръб като швейцарcко сирене, да спомена 21213, тенекиджия срещу 50лв го изряза и огъна нов, вече осма година ядове няма.
      Търси добър тенекиджия.
      Последно редактирано от alex1; 11-02-19, 18:55.

      Коментар


      • #18
        От: Ремонт на задна врата.

        Това, което колегата, Сашо разбира под качествено трябва да го сравняваме по дълготрайност с неръждавейка.При работа с прилично качество би трябвало да изкара поне едни 10тина години,дори да не се използва най-доброто като материали и ламарина.Майсторите около мен работят масово с Ст3 за материал,често и с парчета от стари купета,повечето места се мацат с червен грунд,понякога с произволна основа за боя и такива ремонти изкарват прилично много време преди да ги захапе здраво ръждата.Друг е въпроса,че цената,труда и материалите са на 1/3 от цената ако се направи да е вечно.Иначе това дето се пише за силикони,китове,полиуретани,тиксо и всичко друго върху боята живота му е не повече от година-две, понеже отдолу чумата си работи.Не може да се твърди, че ремонт на панел направен с телоподаващо, ще изкара също толкова, дори и гола да е оставена ламарината пак не може да изгние за толкова малко време.

        Коментар


        • #19
          От: Ремонт на задна врата.

          Колега от поцинкована ламарина ми е огъна и пасна, само това видях аз си пробих отворите за отводняването аз китосах аз боядисах, това е факта и че осма година не е мръднала.
          Заслужава си колегата да рискува при добър тенекиджия, просто споделих моя опит с прословутия ръб на задния капак.

          Коментар


          • #20
            От: Ремонт на задна врата.

            Получило се е малко разминаване, колегата Desert_Ant се казва Сашо него имах впредвид, сега забелязах че сте адаши.

            Коментар


            • #21
              От: Ремонт на задна врата.

              Съжалявам не разбрах, и аз съм Александър, мислех че е отправено към мен сори.

              Коментар


              • #22
                От: Ремонт на задна врата.

                И аз ползвам горещо поцинкована ламарина. Има железарска работилница наблизо, работят с вносна ламарина и чат-пат си взимам от тях. Иначе ползвам и парчета от други коли, но само ако имам останали от някое волво или ауди.

                10г. е оптимистичен срок - 3-4 без да почне да ръждясва, повечето прозиводители на автомобили от 90-те дават по 3-4 години гаранция против ПРОБИВ от корозия, та 3-4 без ръжда смятам, че е достойно. Че може да изкара и повече - може и да може, ама не мога да обещая. Опита ми до сега при ремонти, особено по гнилости на ежедневни автомобили е, че до 3 години въпросното возило е продадено или унищожено, та при това условие търсим баланс цена-качество.
                После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                Коментар


                • #23
                  От: Ремонт на задна врата.

                  И аз да споделя моят личен опит с екземпляр от 2008 г. Пробивите от ражда имах на две места, предните странични мигачи и на най високата част от веждата на задните калници. И двете места са под постоянен конденз. С диск с шкурка почистих местата до чист метал, получиха се дупки с дължина 1 см и височина 3-4 мм. Обработих с вюрт ръждо-преобразовател на водна основа, изчаках 2 часа и напълних дупките с полиуретанов силикон, след 24 часа китосах и боядисах. Процедурата извърших преди година и полвина, до момента въпросните места не са мръднали. Същият проблем съм го виждал ремонтиран СО, с подмяна на парче ламарина на веждата, и веднага след първата зима беше избила ръжда в непосредствена близост до кръпката.

                  Ремонта, който направих с полиуретана, ми отне 4 часа в един уикенд и стойност около 50лв. Но го направих през август! Според мен полиуретана е идеален за дребни ремонти на малко засегнати детайли!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ремонт на задна врата.

                    Полиуретана се използва за уплътнение на фуги и покриване на шевове, руснаците му викат "герметик" щото точно това прави. Най-добре се нанася в/у епоксиден грунд и след това се обработва. Става и за лепене на детайли.

                    Ако се завари с телоподаващо челно, обработи се и след това се пръсне вакса, гаранция няма да мръдне поне 3-4 години
                    После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ремонт на задна врата.

                      Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
                      ... Същият проблем съм го виждал ремонтиран СО, с подмяна на парче ламарина на веждата, и веднага след първата зима беше избила ръжда в непосредствена близост до кръпката. ...
                      Ми, ако тенекеджията е работил за 5 лева, както масово се пазарят пациентите, е напълно нормално да избие още след първия по-силен дъжд. Мога да покажа как изглежда Опел Астра от 96-та година, след пълно пребоядисване преди 6 години - като току-що излязъл от магазина на Булвариа.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ремонт на задна врата.

                        Идея за порядъчен тенекеджия във Варна?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ремонт на задна врата.

                          Първоначално публикуван от paiko Преглед на мнение
                          Идея за порядъчен тенекеджия във Варна?
                          Targa -та ( https://www.offroad-bulgaria.com/member.php?u=2161) не те ли устройва?
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ремонт на задна врата.

                            Благодаря.Познавам го,ще му се обадя.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ремонт на задна врата.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190216_113039.jpg
Прегледи:1
Размер:521.8 КБ
ID:5809055Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190216_113051.jpg
Прегледи:1
Размер:515.4 КБ
ID:5809056Малко снимки от пораженията.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ремонт на задна врата.

                                Търси си нова врата от някоя катастрофирала нива. Евентуално с пребоядисване само отвън. Цената за ремонта на твоята няма да ти хареса.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X