Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Северозападнал пътепис

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Северозападнал пътепис

    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
    Да. Трима човека бяхме цялата експедиция. Аз, Тончо Тончев и Ники Петков. Те се качиха на Даулагири-8167 м нмв, а аз, като пълен новобранец тогава във високата планина, само с една Мусала зад гърба успях да се кача на 6230 м нмв, което за мен си беше топ рекорд. Може и да няма много официална информация за тази експедиция, защото не бяхме платили таксата от 7000 $ за разрешителното за изкачване на върха и бяхме абсолютно нелегални за официалните власти, но експедицията си беше на 100% успешна.
    Прави сметка, какъв ми е бил акъла, и какво самочувствие съм имал аз тогава, та от една Мусала да тръгна да изкачвам осемхилядник. Но явно Господ е решил да ми опази тъпата глава за по-нататък.
    Страхотно постижение - браво! Видял си покрива на света!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • #32
      От: Северозападнал пътепис

      "Защо не сме като сърбите" е доста интересна и дълга тема, но не мисля да я подхващам, че в един от пътеписите беше станало мазало при едни подобни размисли и страсти...

      ВладиЧ, използвам повода да попитам аз ли нещо съм в грешка или приключи с по-далечните пътувания с мотора? А високопланинските експедиции? Сякаш не съм чел никъде нищо от теб последните години.... Хайде за парапланера (ще ме прощаваш ако бъркам името и вида на въздушното ти превозно средство) предполагам, че си го приключил след оня инцидент, но мотор гледам караш активно...
      Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
      Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
      Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

      Коментар


      • #33
        От: Северозападнал пътепис

        Първоначално публикуван от forry Преглед на мнение
        "Защо не сме като сърбите"
        Не сме, защото не сме- нито етнически, нито генно.
        Куче и мачка...

        Коментар


        • #34
          От: Северозападнал пътепис

          Страхотен пътепис, браво Фори, продължавай в същия дух!
          http://vbox7.com/play:84ee5e6e

          Коментар


          • #35
            От: Северозападнал пътепис

            Първоначално публикуван от forry Преглед на мнение
            "
            ВладиЧ, използвам повода да попитам аз ли нещо съм в грешка или приключи с по-далечните пътувания с мотора? А високопланинските експедиции? Сякаш не съм чел никъде нищо от теб последните години.... Хайде за парапланера (ще ме прощаваш ако бъркам името и вида на въздушното ти превозно средство) предполагам, че си го приключил след оня инцидент, но мотор гледам караш активно...
            Съжалявам, но това е поверителна информация... Майтап бре...
            От нищо не съм се отказал. Нито от летенето, нито от моторите, нито пък от планините. Просто много ми е тежко положението с парите, но съм предприел известни стъпки в тая насока. Преди да си отида от този свят имам намерение поне още един път да видя Хималайте... Но съм обещал на жена ми на по-високо от 5000 м нмв вече да не се качвам.
            Както казва големият алпинист Анатоли Букреев – "Планините имат властта да ни викат при себе си!"
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X