Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трябва ли да си регистрирам колата в Гърция ако живея там?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трябва ли да си регистрирам колата в Гърция ако живея там?

    Здравейте,

    1. Тъй като планирам да се пренеса да живея в Гърция, ме интересува следният казус. Четох в интернет, че ако пребивавам повече от 6 месеца там съм длъжен да си сменя регистрацията на личният автомобил с гръцка и съответно да си плащам данъците там, което разбира се не е оферта, тъй като са огромни.

    Въпроса е следният, ако аз не се осигурявам там, т.е. нямам данъчен номер в Гърция, а продължа да си се осигурявам у нас, има ли как да ме хванат, че съм бил повече от 6 месеца на територията им, и изобщо имат ли юридическо право да ме задължат да си сменям регистрацията на автомобила?
    Питам защото имам фирма тук и така или иначе нямам планове да се осигурявам в Гърция, а само да живея там. В същото време някъде бях чел, че това с автомобилите важало само за лица с издаден данъчен номер в Гърция, т.е. лица, които се осигуряват там. Така ли е, някой запознат ли е?
    В крайна сметка, може ли гражданин на съюза да пребивава неограничено време в държава членка, без да е длъжен да се осигурява там.
    В крайна сметка ако си издам от тук безплатно Европейска здравноосигурителна карта, нямам нужда нито от здравните, нито от пенсионните им осигуровки, предполагам.

    2. Горният казус дали може да се заобиколи и с каране на лизингова кола? В смисъл така или иначе, ако един автомобил е на лизинг, той не е на мое име и не би трябвало да мога да го регистрирам нали?

  • #2
    От: Трябва ли да си регистрирам колата в Гърция ако живея там?

    Да очакваме ли продължението на питането да е: Как да си плащам тока и водата в България, а да ги ползвам в Гърция?

    Коментар


    • #3
      От: Трябва ли да си регистрирам колата в Гърция ако живея там?

      Аз съм крайно некомпетентен по Тея въпроси,но да питам,имота в Гърция,собствен ли е ,или не?
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        От: Трябва ли да си регистрирам колата в Гърция ако живея там?

        Европейската здравно-осигурителна карта поема само спешни състояния.
        За да купите имот в Гърция ви трябва данъчен номер.

        Коментар


        • #5
          От: Трябва ли да си регистрирам колата в Гърция ако живея там?

          Първоначално публикуван от sclass Преглед на мнение
          Здравейте,

          1. Тъй като планирам да се пренеса да живея в Гърция, ме интересува следният казус. Четох в интернет, че ако пребивавам повече от 6 месеца там съм длъжен да си сменя регистрацията на личният автомобил с гръцка и съответно да си плащам данъците там,
          По закон е точно така, друг е въпроса колко се спазва закона.
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #6
            От: Трябва ли да си регистрирам колата в Гърция ако живея там?

            За начало ще съм на квартира (на името на жена ми), ако купувам пак ще гледам да е нейно име, това обвързва ли ме по някакъв начин като постоянно пребиваващ? Дано се включи и някой колега с повече опит специално за Гърция, тъй като всяка страна от съюза си има своите изключения.

            Коментар


            • #7
              От: Трябва ли да си регистрирам колата в Гърция ако живея там?

              Може да организираш движение за присъединяване на беломорието към България.
              С един куршум два заека
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Трябва ли да си регистрирам колата в Гърция ако живея там?

                Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                Европейската здравно-осигурителна карта поема само спешни състояния....
                Не е точно така. С такава карта съм ходил в чужбина за обикновенна настинка и никога не ми е отказвана лекарска помощ!
                Естествено в спешна помощ съм ходил винаги.
                За информация го споделям.
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #9
                  От: Трябва ли да си регистрирам колата в Гърция ако живея там?

                  Първоначално публикуван от sclass Преглед на мнение
                  Здравейте,

                  1. Тъй като планирам да се пренеса да живея в Гърция, ме интересува следният казус. Четох в интернет, че ако пребивавам повече от 6 месеца там съм длъжен да си сменя регистрацията на личният автомобил с гръцка и съответно да си плащам данъците там, което разбира се не е оферта, тъй като са огромни.

                  Въпроса е следният, ако аз не се осигурявам там, т.е. нямам данъчен номер в Гърция, а продължа да си се осигурявам у нас, има ли как да ме хванат, че съм бил повече от 6 месеца на територията им, и изобщо имат ли юридическо право да ме задължат да си сменям регистрацията на автомобила?
                  Питам защото имам фирма тук и така или иначе нямам планове да се осигурявам в Гърция, а само да живея там. В същото време някъде бях чел, че това с автомобилите важало само за лица с издаден данъчен номер в Гърция, т.е. лица, които се осигуряват там. Така ли е, някой запознат ли е?
                  В крайна сметка, може ли гражданин на съюза да пребивава неограничено време в държава членка, без да е длъжен да се осигурява там.
                  В крайна сметка ако си издам от тук безплатно Европейска здравноосигурителна карта, нямам нужда нито от здравните, нито от пенсионните им осигуровки, предполагам.

                  2. Горният казус дали може да се заобиколи и с каране на лизингова кола? В смисъл така или иначе, ако един автомобил е на лизинг, той не е на мое име и не би трябвало да мога да го регистрирам нали?
                  Можеш да си прехвърлиш колата/ите на фирмата, пък ти като частно лице се регистрирай където искаш.

                  За 2 сек. мислене - толкова.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Трябва ли да си регистрирам колата в Гърция ако живея там?

                    Не е толкова просто за съжаление, до колкото знам гърците не ти разрешават да караш кола с чужда регистрация ако си постоянно пребиваващ при тях. Затова помолих някой запознат със спецификата там, да се включи и да даде акъл.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Трябва ли да си регистрирам колата в Гърция ако живея там?

                      Гърци регистрират коли тук и си ги карат там, та не знам!? Джо е по-прав!
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Трябва ли да си регистрирам колата в Гърция ако живея там?

                        Нямаше ли я онази "врътка" на 6 месеца да се минава транзит през границата и да се "занули километража"?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Трябва ли да си регистрирам колата в Гърция ако живея там?

                          Първоначално публикуван от sclass Преглед на мнение
                          Не е толкова просто за съжаление, до колкото знам гърците не ти разрешават да караш кола с чужда регистрация ако си постоянно пребиваващ при тях. Затова помолих някой запознат със спецификата там, да се включи и да даде акъл.
                          Постояннопребиваващ си ти като физическо лице, но фирмата ти като юридическо си пребивава в България, а дали работи или не, никой не го интересува.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Трябва ли да си регистрирам колата в Гърция ако живея там?

                            Говори с българи, които живеят там, те знаят най-добре. Имам роднина, от 20 години е в Атина. Преди 7-8 години си регистрира колата тук, преди беше с гръцки номер. Идва си веднъж годишно през лятото. Та явно става.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #15
                              От: Трябва ли да си регистрирам колата в Гърция ако живея там?

                              А можеш ли да го питаш каква точно е врътката, на българска фирма ли я е регистрирал или на частно лица. Той с какъв документ освен пълномощното я кара? Ако е фирмена, служител ли е на тази фирма?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X