Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KIA Sportage 2.0 2005 4х4 автоматик проблем с двигателя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • KIA Sportage 2.0 2005 4х4 автоматик проблем с двигателя

    Здравейте,
    От няколко месеца карам въпросното джипче и до сега всичко беше добре. Преди няколко дни при извънградско каране с 90 без никакво натоварване нещо като че ли се откачи и загуби мощност, започна да трака двигателя и се чуваше тракане при въздушния филтър. Според моя майстор това са симптоми за прескочил ангренажен ремък. Тъй като го сменях скоро и е още в гаранция закарах колата с пътна помощ в Колос МС в Люлин да си го оправят. На следващия ден ми се обадиха и казаха, че ремъка и ролките са си били наред и сега ще отварят двигателя преди да я палят за да видят какво друго може да е и че може да е кобилица.
    Въпроса ми е имате ли някаква представа какво друго може да причини тракането по-горе и ако се окаже, че е кобилица колко приблизително би струвал ремонта?

    Мерси

  • #2
    От: KIA Sportage 2.0 2005 4х4 автоматик проблем с двигателя

    който не пита за цената предварително, плаща колкото му кажат!
    Питай Колос, щом си се съгласил да ти отварят двигателя, вече няма значение какви цени ще чуеш тук.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: KIA Sportage 2.0 2005 4х4 автоматик проблем с двигателя

      Питах, но не могат да ми кажат преди да са разбрали какво му е. Затова реших да попитам и тук.

      Коментар


      • #4
        От: KIA Sportage 2.0 2005 4х4 автоматик проблем с двигателя

        Е ако си наясно насочи го човека.
        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        който не пита за цената предварително, плаща колкото му кажат!
        Питай Колос, щом си се съгласил да ти отварят двигателя, вече няма значение какви цени ще чуеш тук.
        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
        0878739299

        Коментар


        • #5
          От: KIA Sportage 2.0 2005 4х4 автоматик проблем с двигателя

          Имали достатъчно масло в двигателя? При малко масло в двигателя не работят хидравличните опори, и се чува тракащ шум откъм филтъра.
          Bertone freeclimber 1.8 115hp

          Коментар


          • #6
            От: KIA Sportage 2.0 2005 4х4 автоматик проблем с двигателя

            Здравейте, разбраха какво е - счупена кобилица. В случай, че някой друг лед време се интересува - наложи се смяна на 4 кобилици, 8 повдигачи и разпределителен вал. Цена с работата 1300 лв. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:цени.jpg
Прегледи:1
Размер:532.7 КБ
ID:5808559

            Коментар


            • #7
              От: KIA Sportage 2.0 2005 4х4 автоматик проблем с двигателя

              KIA Sportage 2.0 2005............

              От заглавието, а и от описанието не става ясно за кой ДВГ става въпрос, а има значение защото единия няма кобилици.............
              Споделете ако обичате какво е развитието на тоя проблем?
              А иначе, ако се касае само за кобилица и смяната и цената няма да е фрапантна.

              Коментар


              • #8
                От: KIA Sportage 2.0 2005 4х4 автоматик проблем с двигателя

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                KIA Sportage 2.0 2005............

                От заглавието, а и от описанието не става ясно за кой ДВГ става въпрос, а има значение защото единия няма кобилици.............
                Споделете ако обичате какво е развитието на тоя проблем?
                А иначе, ако се касае само за кобилица и смяната и цената няма да е фрапантна.
                Веднага след като имаше развитие го споделих, но се оказва, че всеки мой коментар е необходимо да бъде одобрен от модератор. Предполагам ще се види в някакъв момент...

                Коментар


                • #9
                  От: KIA Sportage 2.0 2005 4х4 автоматик проблем с двигателя

                  Изникна нов проблем. Оказа се че изпуска изпускателния колектор при първи цилиндър. За да се оправи трябва да се смени гарнитурата и има вероятност да трябва да се шлайфа колектора. В Колос ми искат 400 лв за работа и части. Доколкото видях самата гарнитура не е много скъпа. Може ли да ми препоръчате сервиз, където могат да го оправят на малко по-поносима цена или това е нормалната цена за такъв ремонт?

                  Коментар


                  • #10
                    От: KIA Sportage 2.0 2005 4х4 автоматик проблем с двигателя

                    Тия хора работят грамотно и по зададени нормативи. Мисля, че цената е коректна предвид, че достъпа до колектора и турбината на тая кола е доста ограничен.
                    Само се кръстете да няма скъсани шпилки, защото ако има не знам как ще ги вадят на място.

                    Коментар


                    • #11
                      От: KIA Sportage 2.0 2005 4х4 автоматик проблем с двигателя

                      Здрасти колега.До къде я докара с ремонтите.Аз тепърва се ориентирам в болежките на тези автомобили, от скоро баща ми кара точно такава.
                      Всичко и е ок, но периодично дава грешка в ЕГР, и светва чек лампата.При диагностика на живи данни показва че клапана е в нормите и работи,изтривам грешката, след което може да мине и 20, и 200 км ,след което отново записва грешка.Не дава никакви признаци за проблем и не променя работата и вървенето на колата по никакъв начин.
                      Свалял ли си го този клапан и къде може да се крие ключа за решението на проблема.
                      Благодаря
                      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                      0878739299

                      Коментар


                      • #12
                        От: KIA Sportage 2.0 2005 4х4 автоматик проблем с двигателя

                        Здравейте колеги.
                        Явно този модел на Кия не е толкова разпространен и дори и във форум Кия удрям греда с насоките по отношение на пролемите с които се сблъсквам,а те са:
                        Едната е "рециркулация на изгорелите газове ЕГР-постоянно", изтривам я и се появява отново още след 50тина км.Не мога да разбера точно кога, но обикновенно е при подаване на повече газ за изпреварване.Миналата седмица в сервиз свалиха и изчистиха клапана,който не беше мръсен,но за всеки случай бе почистен и профилактиран.Още на следващия ден отново записа същата грешка.
                        Другата грешка ,която изписва от скоро,която забелязах,че след определен период от време се самоизтрива е Р1529 MIL.Разчитам че това е някаква грешка в скоростната кутия/автоматик/ но до там.И при двата случая няма никакви симптоми за проблем,промяна в динамиката и вървежа на колата.Маслото на автомата е сменено,колата е напълно обслужена.
                        Прави ми впечатление,че омазнява от нагнетателната тръба след кулера и омазнява върху скоростната кутия, възможно ли е грешките да са в следствие от промени в нагнетателното налягане.
                        Ще съм благодарен на всеки,който сподели мнение и опит по проблемите ми защото не намирам решение.
                        Благодаря
                        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                        0878739299

                        Коментар


                        • #13
                          От: KIA Sportage 2.0 2005 4х4 автоматик проблем с двигателя

                          Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                          Здравейте колеги.
                          Явно този модел на Кия не е толкова разпространен и дори и във форум Кия удрям греда с насоките по отношение на пролемите с които се сблъсквам,а те са:
                          Едната е "рециркулация на изгорелите газове ЕГР-постоянно", изтривам я и се появява отново още след 50тина км.Не мога да разбера точно кога, но обикновенно е при подаване на повече газ за изпреварване.Миналата седмица в сервиз свалиха и изчистиха клапана,който не беше мръсен,но за всеки случай бе почистен и профилактиран.Още на следващия ден отново записа същата грешка.
                          Другата грешка ,която изписва от скоро,която забелязах,че след определен период от време се самоизтрива е Р1529 MIL.Разчитам че това е някаква грешка в скоростната кутия/автоматик/ но до там.И при двата случая няма никакви симптоми за проблем,промяна в динамиката и вървежа на колата.Маслото на автомата е сменено,колата е напълно обслужена.
                          Прави ми впечатление,че омазнява от нагнетателната тръба след кулера и омазнява върху скоростната кутия, възможно ли е грешките да са в следствие от промени в нагнетателното налягане.
                          Ще съм благодарен на всеки,който сподели мнение и опит по проблемите ми защото не намирам решение.
                          Благодаря
                          А предишния собственик да не е затапил егр-а и от там да идват проблемите? Това кой двигател е всъщност?
                          Аз от известно време имам ядове с моята киа, светва грешка за дебит на входящ въздух, но не е датчик, не е и дебитомер, проблема е, че я карам предимно градско в ниски обороти и задръства входящия колектор със сажди... Като я изкарам извънградко и я продухам малко и грешката изчезва за известен период.
                          Лятото планирам сваляне и почистване на колектор и на егр, че тея сажди правят мизерии.
                          мотора е 2.0црди 140 магарета
                          I'm not Lost, I'm Discovering !

                          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                          Коментар


                          • #14
                            От: KIA Sportage 2.0 2005 4х4 автоматик проблем с двигателя

                            Турбото с променлива геометрия ли е ? Много ме съмнява от него да са ти проблемите, също така и омазняването е почти сигурно, че е от него.

                            Коментар


                            • #15
                              От: KIA Sportage 2.0 2005 4х4 автоматик проблем с двигателя

                              Благодаря колеги за включването по темата.
                              От днес колата е в бокса за ремонт на турбото.Баща ми решил сам да ремонтира цепнатината на тръбата и разглобил....,но ...не успял да сглоби както трябва ,скъсал входящия маркуч на турбото и то засмукало част от него.резултат размазани лопатки,но май навреме се е усетил защото двигателя е оцелял.утре ще ходя до сервиза да се запозная в детайли със салатата.Двигателя е 2,0 црди 113 кс
                              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                              0878739299

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X