Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Воден интеркулер / Water intercooler

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Воден интеркулер / Water intercooler

    Субару имат вариант със впръскване на вода върху въздушния междинен охладител. Резервоар 70л в багажника и една/две дюзи , но е краткотрайно - трудно изкарва 2 асвалтови отсечки (30-40км).
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • #62
      От: Воден интеркулер / Water intercooler

      То се казаха нещата...
      Ефективност, при по-малък обем на кулера, някои компановъчни предимства, за сметка на обща усложненост и повишено тегло спрямо въздух-въздух.
      При някои кариерни машини, нещата стоят така - ползва се голяма част от максималната мощност и то продължително време, при ниски скорости на движение и в условията на сериозно запрашаване. За мощността трябва ефективност на кулера, а за нея трябва сериозен топлообмен с въздуха...При ниски скорости значи яко духане с вентилатор, ама там друг проблем - доста прах. Затова е нужна компановка, където радиаторите да са по-далеч от праха, в което водния кулер е по-удобен.
      Отделно, че и на повечето такива машини вентилаторите работят наобратно, издухват през радиаторите навън, и изобщо е измислено да се намали влиянието на запрашената околна среда. Затова също е важна компановката.
      В морето, понякога охлаждат с морска вода, дори и не винаги директно, но е ясно че ефективността е съвсем друга.
      В джип, какво точно ще е предимството на тая система, нямам си идея.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #63
        От: Воден интеркулер / Water intercooler

        В морето в повечето време ма там и натоварванията са други за друг период от време
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #64
          От: Воден интеркулер / Water intercooler

          В морето- последната бръмча 9 денонощия на 90% натоварване. Просто на 100% натоварване няма да ме закара до нас, иначе и на 100% ще бръмчи. Такъв режим го има на много, ама много малко места.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #65
            От: Воден интеркулер / Water intercooler

            При вас обаче няма газ спирачка
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #66
              От: Воден интеркулер / Water intercooler

              Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
              Субару имат вариант със впръскване на вода върху въздушния междинен охладител. Резервоар 70л в багажника и една/две дюзи , но е краткотрайно - трудно изкарва 2 асвалтови отсечки (30-40км).
              Не само Субару го имат, това е принудително охлаждане на кулера и резервоара изобщо не е 70л и между другото ефекта е осезателен. Става лесно, може да се ползва система за стъкломиещо със разпръскващи дюзички, като на първата Фабия или МЛ.
              Последно редактирано от evos; 09-02-19, 17:24.
              мисля, да зема а се замисля...

              Коментар


              • #67
                От: Воден интеркулер / Water intercooler

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                При вас обаче няма газ спирачка

                То много неща няма ма откъм охлаждане сме вьрхЪ,че като го напьна и му светят трьбите по седмица поне,спираш го за 6 минутна смяна на масло/ имаме резервоари за ново и старо с помпа,4 минути отнема филтъра,другото са 2 крана и копче / и пак НАФТАААААА,а нафта колко искаш.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #68
                  От: Воден интеркулер / Water intercooler

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  При вас обаче няма газ спирачка
                  Че няма, съгласен, нямаме спирачки. Ама, ако предположим, че на кола това 90% натоварване на мотора са 180 километра в час, за 9 денонощия ще си направил близо 40 000 километра. На тоя режим, а малко да ти куца или мазане или охлаждане, и моторетката мяяяуууу...
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #69
                    От: Воден интеркулер / Water intercooler

                    Без спиране ма не може да си носи нафтата това та няма как.

                    Мазането ОК,там сравнително лесно,охлаждането е майката на играта та за това кульрите трябва да са на 6.

                    Сьс спокойно каране е като тук,половината охладителна да я няма ти е все тая,няма кое да го загрее толкова.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #70
                      От: Воден интеркулер / Water intercooler

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      Че няма, съгласен, нямаме спирачки. Ама, ако предположим, че на кола това 90% натоварване на мотора са 180 километра в час, за 9 денонощия ще си направил близо 40 000 километра. На тоя режим, а малко да ти куца или мазане или охлаждане, и моторетката мяяяуууу...
                      Тооо

                      Днеска чета едни лапета мерцеседесаджийчета
                      - играят ми оборотите 600-800
                      - на мен до 1200
                      - то е нормално, всички мерцедеси са така


                      Та кво да ти кажа, па ти за изправна охладителната система
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #71
                        От: Воден интеркулер / Water intercooler

                        Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                        Нищо чудно няма. Аз на атмосферка в12 съм мислил за охлаждане на горивото с цел повишаване на мощността та хора всякакви.
                        Има готово решение.
                        Тръбата е част от климатичната инсталация на 560 sec
                        Охлажда горивото през климатика.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20190209-210624_Chrome.jpg
Прегледи:1
Размер:118.9 КБ
ID:5808556
                        Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                        Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                        Sofrace Offroad Team

                        Коментар


                        • #72
                          От: Воден интеркулер / Water intercooler

                          Аз готовото решение го знам и съм го пипал на не къв да е мерцедес,а оня с карбоновото шаси макларън ала бала нещо си там.
                          Беше дошло туй чудо в балканските звезди по времето когато хептем си бяха изпели песента и се наложи да ходя да надувам една климатична система на тоя автомобил да се търси пропуск,че нямаха кой тогава да я свърши тая работа.Оказа се,че пущинята бе направена така,че без охладено гориво не ебава да върви ама директно бие авариен режим и на рапатрака.Там заради двата турбокомпресора и т.н. явно така са го измислили другарите инженери.
                          Ама голям смях.Изпусне ти климатика и колата ти влезе в авариен режим.
                          Както и да е идеята наистина е доста проста и там дето климатика е задължителна екстра е приложима.
                          Топлообменника приличаше на показаният от теб,но беше неръждаем и на цена над 1000лв разбира се.
                          Оказа се обаче,че проблема бе тривиален и след смяна на игличка на вентил се оправи.
                          За турбинирани змейове аз лично бих си играл да го направя.
                          Смятам например,че много би се отразил на машина като гранд черок ZJ 5.9 с монтиран суперчарджър тъй като дори и без чарджъра температурите в коша са страшни през лятото,а след монтажа му не ми се и коментира.С подходящият интейк и охлаждане на горивото спокойно може да се премахнат от уравнението "крадените" коне от компресора на климатика,че и да се добави някой друг отгоре.Та хем хладно в купето хем хладно в мотора.Идилия един вид.
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Воден интеркулер / Water intercooler

                            На 5.9 ако не ти стигат конете нещо някой е объркал спорта,за другото съм съгласен напълно ма ако се гонят коне само и 5.9 стига.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #74
                              От: Воден интеркулер / Water intercooler

                              Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                              Аз готовото решение го знам и съм го пипал на не къв да е мерцедес,а оня с карбоновото шаси макларън ала бала нещо си там.
                              Беше дошло туй чудо в балканските звезди по времето когато хептем си бяха изпели песента и се наложи да ходя да надувам една климатична система на тоя автомобил да се търси пропуск,че нямаха кой тогава да я свърши тая работа.Оказа се,че пущинята бе направена така,че без охладено гориво не ебава да върви ама директно бие авариен режим и на рапатрака.Там заради двата турбокомпресора и т.н. явно така са го измислили другарите инженери.
                              Ама голям смях.Изпусне ти климатика и колата ти влезе в авариен режим.
                              Както и да е идеята наистина е доста проста и там дето климатика е задължителна екстра е приложима.
                              Топлообменника приличаше на показаният от теб,но беше неръждаем и на цена над 1000лв разбира се.
                              Оказа се обаче,че проблема бе тривиален и след смяна на игличка на вентил се оправи.
                              За турбинирани змейове аз лично бих си играл да го направя.
                              Смятам например,че много би се отразил на машина като гранд черок ZJ 5.9 с монтиран суперчарджър тъй като дори и без чарджъра температурите в коша са страшни през лятото,а след монтажа му не ми се и коментира.С подходящият интейк и охлаждане на горивото спокойно може да се премахнат от уравнението "крадените" коне от компресора на климатика,че и да се добави някой друг отгоре.Та хем хладно в купето хем хладно в мотора.Идилия един вид.
                              Да има такива решения доста особено в миналото.
                              Винаги съм се възхищавал на мерака на мерцедес да охлаждат разни неща или да ги отопляват.
                              Например и на автомобили продавани в топли райони се подгрява челното стъкло от двигателя освен ,че се подгрява и течноста за чистачките.
                              В момента почти не остана VAG двигател който да не е с воден кулер.
                              Дори и най-малките 1.2 са също с воден кулер.
                              Просто сега кулера е вграден в смукателния колектор и не се забелязва,че го има и много хора си мислят,че всъщност няма кулер.
                              Ето тук има деайлно разяснение на новия сега актуален тди двигател като има и пълно обяснение на водния кулер и поток на охладителя:
                              pics3.tdiclub.com/data/517/820433_EA288.pdf
                              Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                              Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                              Sofrace Offroad Team

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X