Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предложение за правилник за Трофи шампионат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

    Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
    Как и кой ти дава право да наричаш една сплотена общност гонкаджиии .....
    отново +1

    Коментар


    • #47
      От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

      Първоначално публикуван от nenireklama Преглед на мнение
      Г-н Богданов всички тези комплексари гласуваха за да станете Вие състезател на годината а и в трасета на модифициран и прототип аз лично един РАЛИДЖИЯ не съм видял пък камо ли да направи по добро време
      няма да те разбере

      Коментар


      • #48
        От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

        Първоначално публикуван от nenireklama Преглед на мнение
        Г-н Богданов всички тези комплексари гласуваха за да станете Вие състезател на годината а и в трасета на модифициран и прототип аз лично един РАЛИДЖИЯ не съм видял пък камо ли да направи по добро време
        Има един и това е Кольо (рижия)от Варна,но той наистина кара за спорта и има ОГРОМНО СЪРЦЕ.Карат с Христомир Илиев в Стандарт
        Чавдар Владимиров
        0887/912075
        Ленд Ровър Диско 1
        Самуад в проект

        Коментар


        • #49
          От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

          Чаро що се обясняваш? Такива герои като колегата с трудното име сме се нагледали. Случаи колкото искаш.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #50
            От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

            Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
            Ще се опитам да внеса малко яснота по темата. .
            Наско,появи се една интересна тема,и ти и е...а м.....ата
            878940653

            Коментар


            • #51
              От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

              Първоначално публикуван от nenireklama Преглед на мнение
              Г-н Богданов всички тези комплексари гласуваха за да станете Вие състезател на годината а и в трасета на модифициран и прототип аз лично един РАЛИДЖИЯ не съм видял пък камо ли да направи по добро време
              Хич не обичам да се обеснявам обаче ми изглеждаш свестен, така че трябва.
              Спортист на годината е висша форма на комплексарщина.
              Комплексите са стахове. Нашите стахове. Страхът че си неоценен. Страхът че си незначителен. Стахът че си бавен. Стахът че си негоден. И така нататъка до 101 и обратно все страхове.
              Според психолозите комплексите са двигателя на мотивацията. Според мен просто те опазват жив. Щото ми писна да погребвам безстрашни. Дълга тема ... В крайна сметка ще стигнем до размножаването заради което сме на земята.
              Комплексите не са недостатък. Те са качество. Те са нещото което ни кара да вървим напред и нагоре. Нашите страхове ни мотивират.
              Комплексите не са патология. Психиатрията изобщо не се занимава с тях.
              Аз разбира се не съм го направил само заради моя комплекс. Направил съм го и заради комплекса на офроуда, щото никой не знае къде точно сме под слънцето.

              Сега конкретно да ти кажа за ралиджиите с главни букви в трасето на модифицирани. По неписаните закони на офроуда те наистина не трябва да са на едно място.
              Аз шест години правих трасетата на Кърджали. Две години го организирах.
              През 2013 или 14-та не помня вече, Калинков и Бонева от ралито по грешка влезнаха в трасето на модифицирани и преминаха отсечката за 7 минути на изкачване. Отсечка която модифицирани от трофито минаваха за 13 минути при спускане. Брутално трасе на изкачване. Имаше места на които трябваше да скочиш на 45 градуса и да завиеш на 90 градуса във въздуха. Единствената изненада в организаторите беше "Вие кво правите там?" Никой дори не се е съмнявал че подготвена рали кола може да го постигне. Щото всички организатори много добре знаят че трасетата на ралито не са само с вратите по макадама.
              За трофи стандарт изобщо няма какво да говорим. Миналата година в Кърджали, напомпени, орязани изчадия два часа на 60км, ралито един час на същото трасе.

              Ако пак съм обидил някой, пак се извинявам. По-благозвучни синоними не мога да намеря.
              Оправете си правилника! Дъно сте.

              Коментар


              • #52
                От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

                Испуснал съм състезанието за оффроуд самолети.Скачаш от 45градуса и се завъртиш във въздуха на 90градуса.Направо кърти физиката

                Коментар


                • #53
                  От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

                  Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                  Испуснал съм състезанието за оффроуд самолети.Скачаш от 45градуса и се завъртиш във въздуха на 90градуса.Направо кърти физиката
                  Идея нямаш колко неща си изпуснал

                  Коментар


                  • #54
                    От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

                    що мо викаш господин на Бай Ганьо не разбрах и спортист на годината по какво е

                    Коментар


                    • #55
                      От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

                      Ся... Държавата мисли за вас! Дали ви мисли доброто, вече е друг въпрос...
                      Чавдар Владимиров
                      0887/912075
                      Ленд Ровър Диско 1
                      Самуад в проект

                      Коментар


                      • #56
                        От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

                        На пеканите пилоти и навигатори правилника няма значение.Който иска да кара Национален шампионат ,ще трябва да се съобразява с изискванията на БФАС.Мисля че има доста желаещи да карат по правила ,и не ги вълнува колко е лиценза.Тая година 10 машини догодина 25 машини ,и преди 15 години така започнахме ,Всяко начало е трудно ,но всичко ще влезе в режим.И най важното много ,пилоти и навигатори имат желание да се състезават и научат навигацията/красотата на офроуда/.А тези които ще гледат да не се притесняват за екипажите,-ще имате възможност да гледате.Да започваме-Времето лети.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

                          Имам 2 въпроса относно изискванията за клас Стандарт:
                          1. Клетката сте писали, че трябва да е захваната за рамата, а като се замисля всички вътрешни клетки които съм виждал са захванати само към купето. Пропуск ли е?
                          2. "Електроинсталация - Не се допуска промяната на мястото на акумулатора от фабрично заложеното." - мога ли да сложа втори независими от оригиналните алтернатор и акумулатор?
                          Има и други подобни изисквания които са безсмислени, като например оригиналните стъкла, половината джипове като счупят някой заден прозорец минават на някакъв поликарбонат.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

                            Сега прочетох правилник трофи 2019,като за начало е добър и има какво да се желае ,но с времето.Относно изискванията като технически комисар мога да дам съвети.За клетката ,тя за захваща към купето на усилените ребра.там където купето се захваща за шасито.болтовите на седялките и коланите.Спокойно може да направите клеткета разглобяема с планки 5 или6 мм и по два болта 10 или 12 мм.зад седалките захващате на 4 места и две отпред под таблото ,може и външно да пуснете комбинирано клетката,хубаво е кръстачка зад седалките и тавана/по желание/.Всичко това е за сигурноста на екипажа.За резервен акумолатор не е забранено,но трябва да е сигурно захванат и да не е от киселините.За оргиналните стъкла ,да за челното и на вратите ,триплекс и секурит .Алтернатор захванат на оргиналното место не епроблем че е по мощен.тук ще добавя че акумулаторите -усилени са достатачни за доста лебедки стига лебедката да е подържена с профилактика .С времето нещата ще се изчистят.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

                              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                              Имам 2 въпроса относно изискванията за клас Стандарт:
                              1. Клетката сте писали, че трябва да е захваната за рамата, а като се замисля всички вътрешни клетки които съм виждал са захванати само към купето. Пропуск ли е?
                              2. "Електроинсталация - Не се допуска промяната на мястото на акумулатора от фабрично заложеното." - мога ли да сложа втори независими от оригиналните алтернатор и акумулатор?
                              Има и други подобни изисквания които са безсмислени, като например оригиналните стъкла, половината джипове като счупят някой заден прозорец минават на някакъв поликарбонат.
                              А ако автомобила няма шаси?
                              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                              Дий Снайдер

                              Коментар


                              • #60
                                От: Предложение за правилник за Трофи шампионат

                                Това е финалния вариант на Правилника за 2019г:
                                СПЕЦИАЛЕН ПРАВИЛНИК ТРОФИ-30.03.2019.docx
                                Добър или лош, времето ще покаже.
                                Последно редактирано от atanas_93; 30-03-19, 18:44.
                                Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                                SSang Yong Kyron 2.0xdi
                                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X