Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоблокираща касета

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Самоблокираща касета

    Някой карал ли е с такава касета?По снимките изглежда да е винтова,изработката изглежда добра и цената е приятна, все някъде трябва да има уловка нали?
    Интересува ме специално за заден мост.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:111111111111.jpg
Прегледи:1
Размер:127.7 КБ
ID:6155264

  • #2
    От: Самоблокираща касета

    Аз съм с ИЖ ТЕХНО, чувал съм, че по подходяща за преден диференциал, поради по плавното и зацепване. За заден стават всички! Какъв процент е и колко струва?

    Коментар


    • #3
      От: Самоблокираща касета

      Твърдят, че е 70 процента, мен повече ме вълнува това, че е винтов.Цената му е 495 лева в България, което ме озадачава.На същото място LSD от същия производител струва 650 лв.Понеже съм карал до сега машини само с твърд блокаж и инцидентно чужди с LSD имам някои въпроси.До колкото разбрах не се нуждае от специално масло и може да се кара с 75w90?Другото което ме вълнува е работи ли на задна скорост или само напред?Ако някой е карал с такъв и може да сподели как се случва блокирането?При рязко повишение на оборотите ли заключва или като усети пребоксуване на някое от колелата.

      Коментар


      • #4
        От: Самоблокираща касета

        Щом е винтов,значи работи и на зад.Няма дискове и не е нужно специялно масло

        Коментар


        • #5
          От: Самоблокираща касета

          Благодаря, колега.Аз го взимам с идеята да е по-безпроблемен от дисковия.Нещо специално има ли да го пазя при карането или смело напред?

          Коментар


          • #6
            От: Самоблокираща касета

            Цената ми изглежда доста ниска, дай линк на продавача! Преди 3 години си взех от иж техно за около 400лв с доставката, но сега са към 800лв. А вал рейсинг са станали доста по евтини. До колкото знам този тип блокировка е по подходяща за смесен терен с предимство асвалт, по добра е за преден мост, поради по лесното управление. До като иж техно си е танк, управлението е в заден план, важното е да върви напред!

            Коментар


            • #7
              От: Самоблокираща касета

              Аз имам познат кара вече 2 години с такъв и е много доволен. За маслото не е точно така.
              На кутията, както и на сайта пише, че е силно препоръчително да се кара с масло с ЛСД
              добавка и препоръчания вискозитет е 75в140, но е допустимо и други изброени.

              Коментар


              • #8
                От: Самоблокираща касета

                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                Благодаря, колега.Аз го взимам с идеята да е по-безпроблемен от дисковия.Нещо специално има ли да го пазя при карането или смело напред?
                По-безпроблемен при сработване едва ли и то точно с Нивовите полувалове...-не съм карал с такъв,но съм почти убеден,че ще има чалъм на каране при сработването за да не скъсаш полувал!?
                LSD-то верно,че е по-афиф и с по-малък ефект на сложен терен,но според мен за джипки със слаби полувалове е по-удачен вариант...

                Коментар


                • #9
                  От: Самоблокираща касета

                  Ами като казвам без проблем, имам в предвид точно това. За две години не е чупил нищо
                  по трансмисията. Блокажа му е отзад. Всъщност и винтовия е блокаж с повишено триене и
                  е много мек, не се усеща изобщо момента на сработване. Возил съм се и на Уаз с два такива,
                  но там предпочитам на ИЖ техно.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Самоблокираща касета

                    Не съм карал, но съм монтирал такава касета в ладов диф. Два сериозни проблема-има биене. Луфта на короната и пиньона се получаваше от 0.10 до 0.22 някъде. И втори - регулирането на натяга (за лагери на касетата) се оказа невъзможен, както е по книгата. В книгата се стяга до раздалечаване на двете черупки с някакви десети, е с тая касета стягаш колко можеш и не се раздалечават... мачка се самата касета
                    Накрая я направих по втория начин, на усет, засега човека не се е оплакал, а ходи до Ленинград и се върна с ладата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Самоблокираща касета

                      Поне доколкото ми е известно, единственият диференциал със 100% блокаж за тия машини е тоя на ДАК и вече хидравличните и ел. блокажи...ама там е друг филма. Нивата е по-нежна и май там дискова касета ще подхожда повече. По-близо ще е като поведение до лека кола. Блокажите са за газки и ужаски. Там нормално пътно поведение изначално си няма и няма какво да се губи.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Самоблокираща касета

                        Блокажа на ИЖ техно също е 100%, лично съм го тествал. Мога да кажа, че и доста надежден. От 3-години съм със с такива и за сега нямам проблеми. Като недостатъци са, леко почукване при зацепване и нужда от практика при управление. Става въпрос за предният. Ако колата се кара на асвалт, този блокаж само пречи! А правилният монтаж е от основно значение, задният съм го свалял два-пъти докато го уцеля, а първият път монтиран от специализиран сервиз.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Самоблокираща касета

                          Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                          Не съм карал, но съм монтирал такава касета в ладов диф. Два сериозни проблема-има биене. Луфта на короната и пиньона се получаваше от 0.10 до 0.22 някъде. И втори - регулирането на натяга (за лагери на касетата) се оказа невъзможен, както е по книгата. В книгата се стяга до раздалечаване на двете черупки с някакви десети, е с тая касета стягаш колко можеш и не се раздалечават... мачка се самата касета
                          Накрая я направих по втория начин, на усет, засега човека не се е оплакал, а ходи до Ленинград и се върна с ладата.
                          Сега забелязах,че съм пропуснал да уточня.Блокажа ще ходи в задния мост, но на задноприводна лада, не на нива.С биенето мисля че мога да се справя преди монтажа,но после предполагам, че гаранцията отива на кино.Притеснява ме смачкването на касетата.След замяната имаше ли някакви проблеми, повишено греене,повишен шум?И ако не е много нахално, някой светъл ден може ли да се обърна към теб за регулировката, понеже последният майстор в Бургас, който разполагаше с твоето приспособление за регулировка си отиде преди няколко години.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X