Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за брикнат Garmin etrex 30

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за брикнат Garmin etrex 30

    Колеги, след поставяне на sd карта с ъпдейт за друг модел устройство си брикнах Etrex 30-ката. Не се стартира от копчето за пускане, компютърът не я разпознава, като я включа в USB-то дава съобщение за грешка device has malfunctioned. Лошото е, че и в pre-boot mode не мога да вкарам със задържане на джойстика и натискане на копчето за пускане.

    Машинката е като нова - почти не е ползвана и ми се иска да я съживя някакси. Прежалил съм се вече да я занеса в официалния сервиз, но ако някой даде акъл какво може да се направи преди това съм отворен за предложения.

  • #2
    От: Помощ за брикнат Garmin etrex 30

    Включи го към компютър!
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за брикнат Garmin etrex 30

      С кой фирм е била последно преди ъпдейта?
      Nothing comes from nothing...

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за брикнат Garmin etrex 30

        Включвам го към компютъра и получавам съобщение за грешка device has malfunctioned. Т.е. компютъра разпознава, че някакво устройство е включено в USB порта, но не може да разпознае точния тип на устройството. Преди да се брикне си го разпознаваше като Etrex 30 без проблем.

        Преди да го брикна беше ъпдейтнат до най-новия фирмуер от януари 2019, ако не се лъжа.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за брикнат Garmin etrex 30

          Гледах му спецификацията - не видях да има карта памет, но все пак има ли?
          Nothing comes from nothing...

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за брикнат Garmin etrex 30

            Има micro sd. Оттам стана и белята - имаше фирмуер за друг модел на картата.

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за брикнат Garmin etrex 30

              Ще поекспериментирам малко с фирма и ще пиша дали може да се приложи.
              Nothing comes from nothing...

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за брикнат Garmin etrex 30

                Опитай този архив. Фирма от който е направен е 4.80. Би трябвало да е последния фирм и да сработи. Ама и устройството трябва да стартира, което като чета първия пост май не е много сигурно...
                Картата памет FAT32 и да няма нищо друго на нея. Папка Garmin в root на SD картата.
                Би трябвало да зареди коректния фирм с първия вариант като стартираш устройството, защото най-старото превю на еТерекс 30 е от 2011 (което аз намерих).
                Ако не стане нищо, отвори update.txt файла с текстов редактор и смени xrgn,14,1:/Garmin/Updater/1305/0E.bin с xrgn,14,2:/Garmin/Updater/1305/0E.bin
                Ако нещо не е ясно - питай.
                Последно редактирано от ISG; 08-02-19, 09:59.
                Nothing comes from nothing...

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за брикнат Garmin etrex 30

                  Сложих ъпдейта на картата съгласно инстуркцията, но устройството изобщо не стартира. Има ли някакъв вариант да се стартира през компютъра?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за брикнат Garmin etrex 30

                    И да се стартира през компютъра, щом не вижда устройството, а и то трябва да е в preboot, т.е. да стартира....
                    Сигурен ли си че има ток в него? Можеш ли да махнеш батериите за 1 нощ и на другия ден да ги сложиш заредени?
                    На тъмно екрана светва ли макар и леко?
                    Nothing comes from nothing...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за брикнат Garmin etrex 30

                      Пробвах с току-що заредени на 100% батерии. Екранът не се променя въобще като натискам power бутона.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за брикнат Garmin etrex 30

                        Занесете го на сервиз, но мисля, че устройството няма да го бъде - съжалявам. Просто налетия софтуер го е усмъртил качествено, най-вероятно чипа.
                        Ако все пак успеят да го съживят - опитайте да разберете как - ще им сваля шапка наистина...
                        Другия вариант е да се търси цялата платка от друго устройство или чип, ама се влиза в едни дебри в които аз поне изобщо не съм в час.
                        Nothing comes from nothing...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за брикнат Garmin etrex 30

                          Ясно, благодаря все пак за помощта. Ще го занеса в официалния сервиз да видим там дали нещо ще могат на направят.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X