Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Cherokee 2.8 CRD гори антифриз !?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Cherokee 2.8 CRD гори антифриз !?

    Здравейте, колеги ! Предлагат ми едно доста запазено Cherokee 2.8 CRD 2006 година на добра цена, но гори антифриз - около 1 пръст от нивото на казанчето за около 50-60км. Иначе маслото е добре и не ги смесва. Въпроса ми е да рискувам ли с ремонта и долу горе колко може да струва в най лошия вариянт ?

  • #2
    От: Cherokee 2.8 CRD гори антифриз !?

    От най-лошо към по-добро:
    -цилиндров блок
    -цилиндрова глава
    -гарнитура на глава
    -охл.на маслото/турбо(ако има водно охл.)

    И вече според мен най-гаден варианта е да е правен "икономичен" ремонт преди да се продава! Тогава проблемите са от никакви до всякакви. Най-скъпо е да се направи като хората около 5000лв. и вече в лек случай може да излезе под 2000лв. Ако обаче има проблем по "дъното" вече от 2000 нагоре заради двигателя донор, освен ако някой не го подари.

    ПП - Кажи сега това черничкото в мобиле ли е? Не за друго ами защото го гледах на място

    Коментар


    • #3
      От: Cherokee 2.8 CRD гори антифриз !?

      Да има го и на обява в mobile.bg от автокъща Premium Щом си се отказал явно и аз трябва да направя така

      Коментар


      • #4
        От: Cherokee 2.8 CRD гори антифриз !?

        Първоначално публикуван от MagnetiC Преглед на мнение
        Здравейте, колеги ! Предлагат ми едно доста запазено Cherokee 2.8 CRD 2006 година на добра цена, но гори антифриз - около 1 пръст от нивото на казанчето за около 50-60км. Иначе маслото е добре и не ги смесва. Въпроса ми е да рискувам ли с ремонта и долу горе колко може да струва в най лошия вариянт ?
        А може и да е по лекия вариант, като например, да е спукано радиаторчето на парното и антифриза просто да се изпарява, и да не тече при пасажера в краката.

        Коментар


        • #5
          От: Cherokee 2.8 CRD гори антифриз !?

          Първоначално публикуван от MagnetiC Преглед на мнение
          Здравейте, колеги ! Предлагат ми едно доста запазено Cherokee 2.8 CRD 2006 година на добра цена, но гори антифриз - около 1 пръст от нивото на казанчето за около 50-60км. Иначе маслото е добре и не ги смесва. Въпроса ми е да рискувам ли с ремонта и долу горе колко може да струва в най лошия вариянт ?
          Като начало при грамотни хора да се огледа и направи диагностика ,решението след това ще "дойде"!

          Коментар


          • #6
            От: Cherokee 2.8 CRD гори антифриз !?

            А, колко струва цял двигател втора употреба на въпросния Черок? Заслужава ли си въобще филма с ремонта за 5000 лв? Те по толкова струват цели с работещи двигатели. Проста математика.
            Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
            SSang Yong Kyron 2.0xdi
            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

            Коментар


            • #7
              От: Cherokee 2.8 CRD гори антифриз !?

              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
              Като начало при грамотни хора да се огледа и направи диагностика ,решението след това ще "дойде"!
              Аха ша додиИма диагностицирано горене в обем на един среден пръст от казанчето
              Ти си прав
              Аз толкова години не видях антифриз да гори
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #8
                От: Cherokee 2.8 CRD гори антифриз !?

                Колегата е писал ЛС да му кажа защо се отказах.... Не съм се отказал, просто им давам 4000лв. Обаче те са в правото си да си намерят шаран.

                Конкретно за джипа. Човека в автокъщата е любезен и изпечен продавач. Обяснява на всички едно и също(което е добре)(теорията за количеството с пръса). Джипа го запалих и изпуши светъл дим, най-вероятно проблем с дюзи или погряване. Загрях го, до работна температура, изчисти дима до 0! Маркучите така и не се втърдиха ХИЧ! Което за мен е знак, че е творено! Отвори си термостат и и си работеше супер, толкова супер, че нямаше нужда да го закачам с диагностика. В моторния отсек въпросния автомобил е страшен. Навсякъде са разплитани сноповете на инсталацията, и са монтирани скоби и маркучи каквито е имало. За мен колата е с друг дефект, може би дюзи, но в стационарен режим не мога да я хвана, трябва да я карам и гледам. Лафа на търговеца е благ, но е с цел отклоняване на вниманието. Аз бих я купил на 4500, но колегата ни за който я гледах е колеблив и явно не му се рискува. Снощи намерих цял Вояджер 2,8црд за 2000лв. Чак се зачудих дали мотора е 1:1 за има вариант ако джипа е толкова зле!?!?!!
                Джипа ще си стане перфектен, но за мен вида на моторния отсек говори, за,разглобяване и проверка на целия мотор на всякъде! Защото това, че сега пали и върви при тия мотори много бързо се променя

                Извинявам се за правописа!

                Коментар


                • #9
                  От: Cherokee 2.8 CRD гори антифриз !?

                  Пропускаш факта, че за 4500 не го дават.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X