Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Превод на италиански

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Превод на италиански

    Здравейте колеги, имам нужда някой ако може да ми преведе един мейл, който трябва да изпратим до един сервиз в Италия. Мейлът ще бъде:
    "Здравейте, може ли да ни предоставите информация за пробег в км/ показание на одометър на автомобил ........с VIN ........., който е минал през Вашия сервиз м. февруари 20016 г. Благодарим Ви."
    Сравнително често правим такива запитвания, но все на немски или английски, и винаги получаваме отговор. Но не можах да намеря някой край мен, който да знае италиански. Гугъл преводача не искам да ползвам, опасявам се дали ще е правилно това, което ще изпратим, все пак нямам никакви познания на този език.
    Предварително едно огромно Благодаря, ако някой се отзове, и да кажа, че не ми е спешно.

  • #2
    От: Превод на италиански

    Заповядай!
    Buongiorno, vi pregherei se foste in grado di fornire informazioni precise relative al chilometraggio della vettura ... numero di telaio ... che e' stata presso la Vs. officina in data Febbraio 2016. Ringrazio gentilmente ....
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      От: Превод на италиански

      Ciao, ci puo fornire informazioni sul chilometraggio in km / lettura del contachilometri di un'automobile con VIN ........ ........., che e passato attraverso il servizio di m. Febbraio 2016, il Grazie

      Това е от моя преводач.

      Коментар


      • #4
        От: Превод на италиански

        Само за информация. Едното е писано от италианец, другото от българин знаещ италиански!
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #5
          От: Превод на италиански

          Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
          Ciao, ci puo fornire informazioni sul chilometraggio in km / lettura del contachilometri di un'automobile con VIN ........ ........., che e passato attraverso il servizio di m. Febbraio 2016, il Grazie
          Леко спам - ама на този човек не му давайте да превежда нищо що-годе важно. С официална кореспонденция ще ви вкара в беля.
          Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

          TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

          Коментар


          • #6
            От: Превод на италиански

            Salve. Richiediamo informazione per il consumo al chilometro, verificato elettronicamente, con attrezzatura autorizzata (VIN), effettuato presso la Vostra officina il mese di febbraio 2016. Ringraziando porgiamo distinti saluti.

            3-ти вариант
            Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

            Коментар


            • #7
              От: Превод на италиански

              Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
              Salve. Richiediamo informazione per il consumo al chilometro, verificato elettronicamente, con attrezzatura autorizzata (VIN), effettuato presso la Vostra officina il mese di febbraio 2016. Ringraziando porgiamo distinti saluti.

              3-ти вариант
              Не е лош - само че питането не беше ли за пробега, а не за разхода на километър?
              Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

              TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

              Коментар


              • #8
                От: Превод на италиански

                По същество - първият превод от Sariones е напълно адекватен. Ако питането изобщо е валидно все още, пращайте неговия текст и кажете дали е имало резултат.
                Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Превод на италиански

                  Благодаря на отзовалите се, изпратих запитване с превода на Sariones, но отговор все още няма.
                  Все пак да кажа и за какво иде реч. Имам наблюдения над доста служебни Пежо 307 още откакто са излязли, и смея да твърдя, че сравнително добре ги познавам. По личните ми критерии това е един прекрасен, бюджетен, лесен за поддръжка, много рентабилен и безавариен автомобил. Предстоеше ми покупка на нова кола, разглеждах в доста широки граници, Пежо като цяло си беше над бюджета ми. Но имаше едно в Габрово, което доста време се задържа, нещо вътрешно ме теглеше към него, но и нещо ме спираше да отида да го видя. На 29.12 ми се наложи да си отида до Трявна да изхвърля едни квартиранти по спешност, и на връщане звъннах на продавача. Попаднах на много честен човек, и на автентично Пежо, което нито имаше следи от маскиране на проблеми, нито имаше белезите на 300 000+ км. пробег. След 10 мин. оглед и без пробно шофиране се разбрахме за сделка на 3.01.. И така на 3.01 в 6.00 ч. бях в Габрово да запаля колата сутринта на студено, диагностиката в сервиз също не даде никакви отклонения, абе никакво съмнение за нищо. Справката по VIN показа, че автомобила е 100% в заводски вид. И в 14.00ч. излязох от КАТ Стара Загора с талон на мое име. След един месец в мои ръце, автомобила ме учудва колко запазен и поддържан е, и от чисто любопитство потърсих някаква информация от сервиза, чиеето стикерче открих на шофьорския сенник. За мен показанието на километража не е от съществено значение, тук се мъдрят някакви 160 000 , но пък се навръзват по всички други следи от износване, които съм забелязал през годините.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Превод на италиански

                    Първият превод е най-добре издържан.
                    Друг е въпросът, дали сервизът пази данните.

                    Към колегата, без нищо лично:
                    Не знам, защо принципно ние българите се филмираме толкова за реалните километри.
                    Мога да разбера, ако е от чисто любопитство.
                    Важно е състоянието.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Превод на италиански

                      Подобни проверки, постфактум, най-много да ти развалят кефа, карай си колата, обслужвай си я редовно и не си вкарвай излишни филми, още повече щом няма фактори, които да пораждат съмнения, а го правиш просто ей така от едното любопитство.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Превод на италиански

                        Не най-много, а с абсолютна сигурност. Девет от десет коли в Италия правят 100К за макс 2 години.
                        За да е със сигурност под 300К, трябва да е на макс 4 години. И пак няма гаранция.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Превод на италиански

                          Наистина е от чисто любопитство, иначе бих проверил преди да я купя, ако имах дори едно съмнение. Никога не гледам километри на таблото, имам си мои белези. Зная и състоянието на автомобилите "нов внос". Но тази е карана тук 2 г. а в Италия е била на един остров северно от Сицилия, в град Сасари. Та беше ми интересно ако открия нещо за сервизната история.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Превод на италиански

                            Първоначално публикуван от BRANCO Преглед на мнение
                            Наистина е от чисто любопитство, иначе бих проверил преди да я купя, ако имах дори едно съмнение. Никога не гледам километри на таблото, имам си мои белези. Зная и състоянието на автомобилите "нов внос". Но тази е карана тук 2 г. а в Италия е била на един остров северно от Сицилия, в град Сасари. Та беше ми интересно ако открия нещо за сервизната история.
                            Отиваш в Пежо и ти казват всичко какво е правено по света в оторизирания сервиз и на какви километри.Това ли е питането?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Превод на италиански

                              Щом е от Сардения, наистина е възможно да е на малко километри.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X