Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бушон и имобилайзер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бушон и имобилайзер

    Здравейте, от няколко дена Фронтера 2.0 бензин 115коня е обладана от дух,неще да пали и като постои няколко часа пали от раз!Струва ми се ,че имобилайзера прави номера.Може ли да се махне и колко ще струва?Днес разглобих корите до бушоните и отляво кората срещу педала на съединителя има релета и мисля че и компютъра е там и има бушон син на цвят беше изгорял,за какво е този бушон?
    Последно редактирано от anto1; 05-02-19, 15:46.

  • #2
    От: Бушон и имобилайзер

    За помпата
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

    Коментар


    • #3
      От: Бушон и имобилайзер

      Уточнил си мотора ама не точно...
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • #4
        От: Бушон и имобилайзер

        Мотора е х20se,мерси и аз си помислих че е за помпата.Говорих с един майстор за имобилайзера,но е забравил как се маха и каза че ще се обади и не се обади повече,ще търся друг.

        Коментар


        • #5
          От: Бушон и имобилайзер

          Първоначално публикуван от anto1 Преглед на мнение
          Мотора е х20se,мерси и аз си помислих че е за помпата.Говорих с един майстор за имобилайзера,но е забравил как се маха и каза че ще се обади и не се обади повече,ще търся друг.
          "Маха се" като се бръкне в компютъра от хора, които са в час. Лесен начин с рязане на жици няма... Пиши, като се справиш с проблема, че и аз на моя имобилайзер отдавна съм му хвърлил око, ама някак не мога да се доверя на някой да ми ръчка по компа, защото после мога да пийна една студена вода и да остана без джипка Доколкото знам се пипа вътре в компа и се работи с поялник... не става с програмиране.
          ОФА КБ X20SE + метан

          Коментар


          • #6
            От: Бушон и имобилайзер

            Ок,ще пиша ако има развитие.

            Коментар


            • #7
              От: Бушон и имобилайзер

              Колега, имах някакъв подобен проблем, палеше когато поиска, в чудо се видях. на майстор я занесох не палеща а той на другия ден ми звани ама тя си пали. Брех, отидох завъртя и запали, прибрах си я. Мислих първо смених релето на помпата, направи ми чакмак. Тогава се реших купих нова помпа и си я смених сам, голяма х......я ама стана. Повече от година стана няма проблем. Когато реши да не пали провери дали отива бензин до дюзите, ако няма май ще е помпа, вместо да бърникаш компа.

              Коментар


              • #8
                От: Бушон и имобилайзер

                [QUOTE=anto1;3422195]Здравейте, от няколко дена Фронтера 2.0 бензин 115коня е обладана от дух,неще да пали и като постои няколко часа пали от раз!Струва ми се ,че имобилайзера прави номера.Може ли да се махне и колко ще струва?Днес разглобих корите до бушоните и отляво кората срещу педала на съединителя има релета и мисля че и компютъра е там и има бушон син на цвят беше изгорял,за какво е този бушон?[/QUOTE
                1. На капака на тези бушони пише кой за какво е. Цвета на бушона е не много сигурна информация за ампеража му.
                2. Бушонът изгаря веднъж и завинаги. Със стояне няколко часа не се оправя. Съответно не е причина за проблема ти.
                Хората с много опит казват - помпа. И най-вероятно са прави. Разбира се има и други - по-малко вероятни варианти.
                Не е ясно защо искаш да махаш имобилазъра. Оня "майстор" дето е "забравил" как се маха имобилайзера всъщност никога не е знаел как става това. Такъв може да направи много поразии. "Махането на имобилайзер" дори и на такава архаична система не е просто и може да създаде допълнителни проблеми. Съответсващия код е записан в един прародител на флаш паметите нещо като ххС94 и простото му отстраняване може да доведе до непридвидими проблеми зарадилипсата на останалата информация, която с пази там.
                Намери подходящ ключар и презапиши стика на нов носител. Струва 10-15 лева.

                Коментар


                • #9
                  От: Бушон и имобилайзер

                  За сега нищо не съм правил,само 1 път спря да пали и за 5 часа се оправи сама!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бушон и имобилайзер

                    Вчера падна акумулатора и червената лампичка за имобилайзера свети постоянно и не пали,как да ресетна тоз имобилайзер?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бушон и имобилайзер

                      Откачи акумулатора,но според мен проблема ти е друг.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бушон и имобилайзер

                        Стоя откачен 12 часа и като сложа клемата ,пак свети постоянно!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бушон и имобилайзер

                          Здавей. Извади платките около кормилото и отиди в някой телевизионен сервиз, да ти препоят буксите и там каквото те преценят. Първо откачаш акомулатора и после разглобяваш. След зглобяването на всичко, закачаш акомулатора.
                          Успех .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бушон и имобилайзер

                            Фронтерата е вече в сервиз, но премахването на имобилайзера се оказва доста трудно!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бушон и имобилайзер

                              Вече е махнат !Пали само с ключа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X