Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как ме излъгаха...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как ме излъгаха...

    Днес без да искам почерпих едни общински служители с 20 лева. Не е корупция! Просто успяха да ме прекарат. Тъпо, при това. И така, случката е следната:
    Трябваше да пусна пратка по куриер. Знам един забутан офис, който е извън центъра и никога няма навалица. Дори с паркирането няма драма-отсреща има засипани останки от бивш изкоп на Вик или Топлофикация и отгоре може да се спре без да се пречи. Някога беше тротоар там, сега няма тротоар и е така от септември месец. Колите не могат да паркират, защото правилите ремонта са разхвърляли там остатъците от бордюра, но с буса нямам проблем да мина над тях - прекрачва ги безгрижно. Пуснах си пратката, излизам и гледам на стъклото бележка. В първия момент реших, че е някаква реклама, оглеждам се да видя кой я е сложил и виждам две каки. Стоят две каки с едни папки под мишница. Били от общината...това не било паркинг, в началото на улицата знак имало, общината правела ремонт, пречел съм и т.н. Ще ме глобяват за неправилно паркиране, били ми написали фиш и бележката била съобщението към фиша, имал съм 7 дена да го платя иначе ставало на акт. Едната идва и ми разправя- 30 лева е глобата, ако я платите веднага, се заплащат 70% от санкцията- т.е. 20 лв. Като човек, който винаги гледа да спазва закона докато кара, но паркира като арабин в пустиня, съм плащал какви ли не глоби, и колата са ми вдигали паяци, и скоби са ми слагали в почти всички областни градове-просто защото тия знаци за паркирането нямам навика нито да ги гледам, нито да ги спазвам. Има ли място да се завра на него-значи съм там. Гледам само за гаражи и пешеходни пътеки, защото нарушението си е нарушение, но да пречиш на хората съзнателно е груба селяния. Дори имам глоба от едно РПУ, задето му спрях на служебния паркинг. Те там не се и усетиха- явно ме взеха за "колега", ама на излизане нямаше кой да ми вдигне бариерата и се усетиха, че не съм от техните.
    Та...давам им аз като последен балък на каките 20 лева, къса каката една бележка, дори я хвана с телбод към съобщението и каза: готово, заминавай си. Чак после като взех да разчиствам хартишляците от жабката, разбрах как са ме онодили тия овци...ама изотзад така, юнашки!

    Уведомлението няма ни печат, ни дявол. Ксерокопие, доста замазано, но да предположим, че е копирано някое истинско уведомление за фиш. Номер на банкова сметка също няма. Написано там нещо, от номера на буса са написани само цифрите-без буквите. Направо половината задължителни реквизити на фиша си ги няма. Улицата въобще не се казва така-все пак го знам къде е офиса, ебаси. Прикрепената бележка и тя е ксерокопие на квитанция-ни печат, ни номер на нея, написано само "20 лв" с химикалка. Плеснах се по челото...абе може ли, мисля си, да си такъв идиот...?
    Гледам после закона. Глоби на място срещу квитанция- до 10 лева! Имах някакъв доста далечен спомен за такова нещо, ама те тия закони като ги променят по 16 пъти в годината, изобщо изключих. Намалението важи само за електронните фишове...И е тука разбрах какво ми се е случило! Почерпил съм едни мазни долни пачи с 20 кинта срещу фалшива квитанция и фалшиво уведомление за фиш. Пък дали бях нарушител-нямам си никаква идея. По-скоро не.

    Аз обаче вярвам в принципа, че не е луд тоя, дето яде баницата и се запитах защо стана така.
    Първо-защото бързах ужасно и не прочетох внимателно какво е написано. Първа грешка.
    Второ-не се усъмних и за момент каките дали са от общината или не са. Факт е, че там често циркулират паяци и ченгета, видя ми се в реда на нещата на тая поляна да пасат и общински крави.
    Трето-не знаех наизуст текст от закона, регламетиращ всекидневни отношения между гражданина и държавата, каквито са тия за глобите. При това от най-елементарните и най-често прилагани текстове.
    Четвърто-подсъзнанието ме изигра и ме накара да действам като типичен нарушител-дай да оправим проблема бързо, че нямам време да се занимавам с глупости. Това последното е най-страшно. Собствената ви глава може да ви прати в ада без да се усетите даже.
    И пето-бил съм идеалната жертва-с мръсен бус, стар модел, несофийска регистрация, мотаещ се по границата на широкия център. Перфектният профил на кацналия от дълбоката провинция балък, на който не му е съвсем чиста работата и предпочита да си няма вземане-даване с никакви институции. Освен това има табелка на гърба си "Ела вълчо, изяж ме", от която е грехота да не се възползваш, бидейки държавен или общински служител - гонейки края на работното време на офиса, бях излетял от нас по анцуг, вълнена жилетка и маратонки.

    Изводи:
    1. Знайте закона.
    2. Тренирайте подсъзнанието (Много е важно).
    3. Всекидневно работете над визията си.
    4. Невниманието ви превръща в жертва. Сега и веднага!
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

  • #2
    От: Как ме излъгаха...

    При кеш не нося в портмонето. Пу ти гониш!
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #3
      От: Как ме излъгаха...

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      При кеш не нося в портмонето. Пу ти гониш!
      Приказка за стълбата
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • #4
        От: Как ме излъгаха...

        Кой ми ака в гащите...
        Не може да се сърдиш на каките.

        Коментар


        • #5
          От: Как ме излъгаха...

          Отиди отново там и паркирай на същото място .И...

          Коментар


          • #6
            От: Как ме излъгаха...

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            ......
            Датата е 17.01.2019:


            https://www.mediapool.bg/izmamnitsi-...ews288736.html

            Коментар


            • #7
              От: Как ме излъгаха...

              Никой, ама абсолютно никой, не може да ти вземе пари на ръка за глоба. Доколкото съм запознат, всички парични средства от актове, фишове и други, се събират по банков път. Поправете ме, ако греша. Ако им беше изисквал касов бон, който на момента да ти го издадат, щяха да се откажат. Дори това за 10-те лева много ме съмнява, макар, че казваш, че си го прочел в закона.

              Коментар


              • #8
                От: Как ме излъгаха...

                "За явно маловажни случаи на административни нарушения, установени при извършването им, овластените за това органи налагат на място, срещу квитанция, глоба до размера, предвиден в съответния закон или указ, но не повече от 10 лева.

                Там си е текста - чл. 39 от ЗАНН.
                На каките не им се сърдя, а на мене си. Прекараха ме малко..."на моя територия", така да се каже.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Как ме излъгаха...

                  С решение на АС от 17.11.2010 с бележките на стъклото могат само да си избършат задниците, но ако отидеш сам да се обезглавиш щото се подаваш на плашене си е твой проблем.

                  ... а пък случката от първият пост въобще няма да я коментирам.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как ме излъгаха...

                    Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
                    Никой, ама абсолютно никой, не може да ти вземе пари на ръка за глоба. Доколкото съм запознат, всички парични средства от актове, фишове и други, се събират по банков път.
                    Не са ти слагали скоба явно в София - на място в брой се плаща за да ти я махнат.
                    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                    Seat Leon 2007 1.9 TDI

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как ме излъгаха...

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      Днес без да искам почерпих едни общински служители с 20 лева.
                      ...
                      Изобщо не е казано че са общински служители

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как ме излъгаха...

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Изобщо не е казано че са общински служители
                        Дори се съмнявам да са били някакви служители, измамници да искаш!
                        мисля, да зема а се замисля...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как ме излъгаха...

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          С решение на АС от 17.11.2010 с бележките на стъклото могат само да си избършат задниците, но ако отидеш сам да се обезглавиш щото се подаваш на плашене си е твой проблем.

                          ... а пък случката от първият пост въобще няма да я коментирам.
                          Koментирай първото изречение, че ми стана интересно. Получавал съм бележка на стъклото и съм плащал на гише.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как ме излъгаха...

                            Евъргрийна за баницата (някъде е във вариант със зелник ) ми е любим.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как ме излъгаха...

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              Koментирай първото изречение, че ми стана интересно. Получавал съм бележка на стъклото и съм плащал на гише.
                              Ми да не си ходИл.

                              Кво да коментирам, ако не ти я връчат лично - не се брОи.
                              Дал съм ти датата на решението, изрови го, тамън ше го качиш тук.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X